11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січні

59


Садові квіти, які довго ростуть, рекомендується сіяти на розсаду вже на початку або середині зими. У деяких культур період від сходів до початку бутонізації становить 4-5 місяців. Щоб довше насолодитися цвітінням, посів починають в грудні-січні. Дізнайтеся, як правильно це зробити.

Вербена гібридна

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січнівербена нарощує зелену масу 3 місяці, а для літнього цвітіння посів починають в січні—лютому. для стимуляції сходів насіння піддають стратифікації. Їх загортають у вологу тканину, кладуть в пакет і кілька днів тримають на дверцятах холодильника. грунт з нейтральною кислотністю насипають шаром 5-7 см, поливають відстояною водою і розкладають насіння. Для проростання потрібна температура + 18-20 °c і постійне укриття плівкою. Коли на сходах з’явиться 1-2 пари справжніх листків, живці пікірують в розсадні горщики.

Кальцеолярія зморшкувата

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січніквітка вимагає особливої уваги. Сіють кальцеолярію в січні, в універсальний грунт для розсади. Насіння дуже дрібні, для зручності можна змішати з піском. Сходить протягом 2-3 тижнів, а через місяць розсаду вже пікірують в окремі стаканчики. Багато тепла квітка не вимагає, оптимальна температура — +10-15 °c. Сіянці підгодовують раз в 2 тижні комплексним добривом. Цвітіння триває з травня по вересень.

Лобелія ерінус

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січніцикл розвитку лобелії — близько 80 днів. Якщо посіяти її в січні-початку лютого, то цвітіння триватиме від червня до самих морозів. Насіння змішують з піском і розсипають по поверхні грунту з нейтральною кислотністю. Пророщують на світлі при стандартній кімнатній температурі. Перші сходи з’являються через 10-15 днів, а через місяць їх пікірують.

Ехінацея пурпурна

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січніякщо не посіяти ехінацею в січні, то цвісти вона буде тільки наступного літа. перед посадкою насіння замочують на 2-3 дні у вологій тканині для прискорення процесу. Для розсади вибирають родючий грунт з відсутністю в складі торфу. насіння з намітилися корінцями закладають в поглиблення і злегка присипають. Змочують з пульверизатора і накривають плівкою. Після появи більшості паростків, укриття прибирають і ставлять ємність в сонячне місце.

Гвоздика шабо

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січнігвоздика проходить стадію вегетації 5-6 місяців, і ранній посів для літнього цвітіння необхідний. Для пророщування підійде садовий універсальний грунт:

  1. в посадковий контейнер насипають 5-7 см землі, злегка утрамбовують.
  2. роблять борозенки 5 мм глибиною з відстанню 2-3 см один від одного.
  3. розкладають насіння, присипають піском.

проростає гвоздика при кімнатній температурі 18-20 °c, бажано встановити парникове укриття. Пікірують культуру перший раз у фазі 2-3 листків, другий — в березні, в горщики з торфом.

Бегонія

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січнікімнатні види сіють в грудні, а садові — в кінці січня–початку лютого. Цвітіння почнеться через 4-5 місяців. легку родючий грунт насипають в широкий контейнер, проливають і розподіляють насіння, але не присипають. Протягом 3-4 тижнів тримають під плівкою або покривним матеріалом, обприскують для підтримки вологості. при пікіровки корінець переносять разом із земляною грудкою. До висадки у відкритий грунт підтримують температуру 18-20 °c.

Еустома

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січніеустома (ірландська троянда) — яскравий і неординарний квітка. Так як його вегетаційний період становить приблизно 20 тижнів, вирощування розсади починають в кінці грудня. Насіння закладають в стаканчики по 3-4 штуки (підійде грунт для фіалок). Накривають імпровізованим ковпаком для парникового ефекту або плівкою, раз на тиждень провітрюють і збирають конденсат. пікірують при появі 2-3 листків по кілька штук в більш широку тару і знову закривають в парник. У березні паростки перевалюють в окремі горщики, де вони ростуть до травня–червня.

Тирлич

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січніякщо дворічник посіяти в першій половині зими, то вже на другий рік він зацвіте на початку літа. універсальний грунт змішують з піском, заповнюють їм відповідну ємність, поливають до помірного змочування. Насіння присипають тонким шаром землі і порізаним сфагнумом, обприскують. тиждень посіви тримають в прохолодному місці, потім ставлять в холодильник. Через 1,5-2 місяці переносять на підвіконня під розсіяне світло, в теплу кімнату. Насіння проросте за 15-20 днів.

Лаванда

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січнілаванду рекомендується витримати в холодильнику для стратифікації протягом 35-45 днів. Етапи пророщування:

  1. змішують в рівних частинах пісок, землю і перегній. У миску насипають дренаж, грунт повинен бути 5 см завтовшки.
  2. насіння рівномірно розподіляють, злегка присипають піском, обприскують і накривають плівкою.
  3. ємність ставлять в темне місце з температурою +10-15 °c.
  4. через тиждень прибирають в холодильник на 1-1,5 місяці.

після гарту розсаду ставлять в добре освітлене місце з кімнатною температурою. Коли проклюнутся сіянці, прибирають плівку. При досягненні висоти 2 см пікірують в окремі горщики.

Примула

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січнінасіння примули пророщують у вологій тканині на початку січня. Через кілька днів готують грунт з піску, листової землі і торфу, попередньо запарюють окропом. Розсипають злегка висушені насіння, прикривають напівсантиметровим шаром грунту. проростає примула в теплій кімнаті з розсіяним світлом. Сходи з’являються через 15-20 днів.

Геленіум

11 квітів, які потрібно сіяти на розсаду в грудні і січніщоб геленіум зацвів в серпні, насіння сіють в середині січня. Для нього годиться будь-який нейтральний родючий субстрат. Сіють в неглибоку ємність, злегка присипають і тримають під плівковим укриттям. пікірують через 3-4 тижні, коли сіянці зміцніють. Розсаду вирощують при температурі 15-18 °c. Зимовий посів багаторічних і однорічних квітів дозволить значно довше насолоджуватися їх цвітінням. Для сходів потрібно забезпечити достатню кількість світла. Домашня розсада квітів обійдеться в рази дешевше покупної.