Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

85

Дах покликана захищати будинок, в тому числі і від атмосферних опадів. Вона справляється з цим завданням набагато краще, якщо вода на покрівлі не застоюється. Саме для видалення зайвої води з даху, а також захисту дерев’яних елементів конструкції і встановлюється капельник.

Капельник для металочерепиці: що це таке

Вода, яка потрапляє на дах, має певну вагу. Це означає, що навантаження на покрівлю збільшується. Особливо це важливо, якщо скупчення відбувається в одному місці, оскільки дах може бути не розрахована на такі навантаження. Результатом може стати текти, яка негативно впливає на всі дерев’яні елементи даху. Запобігти цьому допоможе водостічна система, а захистити всі дерев’яні елементи конструкції здатний капельник.

Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

Капельник запобігає потраплянню вологи під листи металочерепиці

Призначення

Капельник служить для відводу зайвої вологи з-під покрівлі, а також для захисту поверхні даху і стін від підвищеної вологості. Мета використання багато в чому залежить від місця установки, оскільки капельник може монтуватися не тільки уздовж карнизної дошки, але і над отворами вікон і дверей.

Основними функціями крапельника можна вважати:

  • гідроізоляцію-відведення вологи від обрешітки і стін, захист фасаду від цвілі, грибка і моху, криги, попередження розмивання будівельних розчинів;
  • вітровий захист-зменшення вітрового навантаження на покрівлю;
  • шумоізоляцію — відображення звукових хвиль;
  • естетичність — закриття торців даху, поліпшення зовнішнього вигляду будівлі, надання завершеності і цілісного вигляду.

Капельники допомагають збільшити термін експлуатації покрівлі з металочерепиці на кілька років.

Відео: для чого потрібен капельник

Конструкція

Капельник для даху з металочерепиці являє собою металеву планку, яка зігнута уздовж. Кут згинання має певну величину і залежить від типу виробу і його призначення. Для даху даний параметр дорівнює від 110º до 130º. Є додатковий згин на краю спідниці з метою надання потрібної жорсткості.

Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

Капельник називають карнизною планкою

Конструкція крапельника обрана таким чином, щоб запобігти потраплянню вологи в підпокрівельний простір, але не перешкоджати вільному руху повітря.

Розміри крапельника для металочерепиці

Крапельники, які можна придбати в спеціалізованих магазинах, представлені в певних розмірах:

  • довжина вигину-1,25-4 м;
  • загальна довжина — 2 м;
  • корисна довжина-1,8-1,9 м в залежності від величини нахлеста;
  • ширина розгортки — від 15,625 см (96,25*50*10 мм), при цьому нижня частина крапельника має достатній розмір для того, щоб заходити в водостік на третину довжини.

Примітно, що потрібний рівень жорсткості крапельника досягається саме при довжині в 2 м.довші деталі дуже складно монтувати, використання ж коротких деталей недоцільно.

Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

Капельник може мати і нестандартні розміри

Матеріал виготовлення

Капельник для даху з металочерепиці зазвичай виготовляється з тонколистової сталі. Можлива наявність захисного покриття. Колір покриття може будь-яким, тому завжди можна підібрати капельник в тон металочерепиці.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

Виготовляється даний добірний елемент на спеціальних верстатах, тому в домашніх умовах зробити це складно.

Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

Капельник може мати колір покрівельного матеріалу

Види капельників для металочерепиці

Виділяється два типи капельників для даху з металочерепиці:

  1. карнизний. Монтується на звис даху в нижній його частині. Служить для захисту торців несучої конструкції. За конструкцією нагадує віконний відлив, але має більшу кількість вигинів. Перший вигин служить для стоку води з покрівлі, другий направляє воду в жолоб.
    Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

    Карнизний капельник встановлюється на карнизну дошку

  2. фронтальний. Для дахів з металочерепиці використовується рідко. Встановлюється на фронтонні частини даху. Цей тип крапельника представляється собою бляшану конструкцію, що нагадує букву «т». При цьому горизонтальна частина його відрізана і служить обмежувачем.
    Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

    Використання фронтонного крапельника не завжди доцільно

Як вибрати капельник для покрівлі з металочерепиці

При виборі капельника для даху з металочерепиці потрібно звертати увагу на наступні характеристики:

  • товщина листа сталі-чим товще лист використовувався для виготовлення крапельника, тим тривалішою буде експлуатація (середні значення 0,35-0,5 мм);
  • тип захисного покриття-полімерне покриття (пурал, поліестер, пластизол) забезпечує тривалий термін експлуатації, а фарба здешевлює виріб;
  • наявність тонування і блиску-вибір матового або глянцевого покриття залежить виключно від особистих переваг.

Установка крапельника на даху з металочерепиці своїми руками

Виконати установку крапельника своїми руками досить просто.

Інструменти

Для монтажу капельника на дах з металочерепиці потрібен наступний інструмент:

  1. ручні ножиці. Використовувати для різання шліфувальні машинки категорично заборонено, оскільки вони можуть пошкодити захисний шар крапельника. Торець після різання рекомендується покрити захисною фарбою.
    Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

    Різати капельник можна тільки спеціальними ножицями

  2. рулетка в комплекті з перманентним маркером. Ці інструменти допоможуть виробляти розмітки.
  3. шуруповерт в тому випадку, якщо для фіксації капельників використовуються саморізи. Для монтажу можна використовувати шестигранні саморізи з гумовою капелюшком-ущільнювачем.

Інструкція монтажу

Установка крапельника виконується після монтажу зливостоків, але до укладання листів металочерепиці. Процес установки відбувається в наступній послідовності:

  1. перед монтажем крапельника з нього потрібно зняти захисну плівку.
  2. починати роботу можна з будь-якого боку ската. Перший капельник без обрізки потрібно прикріпити до обрешітки, при цьому потрібно орієнтуватися на перший вигин — перекосів бути не повинно. Для фіксації використовуються цвяхи з широким капелюшком або аналогічні саморізи.
    Капельник для металочерепиці: особливості монтажу

    Фіксувати капельник можна цвяхами або саморізами

  3. тепер можна фіксувати інші частини. Укладатися частини повинні з урахуванням нахлеста. Він повинен бути рівним 2 см і більше. У цих місцях використовується тільки один саморіз-він є останнім для попереднього крапельника і першим для наступного. Простежте, щоб з обох сторін капельника зберігався однаковий зазор між ним і скатом даху. Даний зазор повинен бути близько 1 см.
  4. фронтонний капельник монтується після укладання металочерепиці. Починати роботу потрібно з фронтонного звису, рухаючись до коньковой частини даху. При необхідності нарощування довжини частини крапельника потрібно укладати внахлест 10-20 см.

Між капельником і карнизними дошками рекомендується укладати шар гідроізоляційного матеріалу, щоб уникнути проникнення вологи в підпокрівельний простір.

При необхідності різати капельник найкраще використовувати спеціальні ножиці по металу. У тому випадку, якщо їх немає під рукою, можна зробити монтаж з великим нахлестом.

Відео: монтаж крапельника своїми руками

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Капельник є тим добірним елементом, який краще придбати готовим, ніж виготовляти його самостійно. Тільки так можна гарантувати оптимальне прилягання деталі до карнизних планок, що виключить можливість появи протікання.