article 940

76
  • обробити внутрішню поверхню фінішного покриття покрівлі сумішшю з лаку і базальтової крихти. Хоча цей спосіб дуже незручний при будівництві;
  • зробити під дахом горище: він буде частково згладжувати шум, що надходить з даху в житлову частину будинку.
  • Відео: звукоізоляція металевого даху

    Блискавкозахист і заземлення

    Блискавка, що вдарила в певну точку покрівлі, може розплавити матеріал, гарячі краплі якого здатні викликати загоряння покриття. Найнебезпечнішою в цьому сенсі вважається металева покрівля. Елементарний метод убезпечити дах з металу полягає в заземленні. Для цього на кожному схилі закріплюються по два дроти, укладених в металопластикові труби. Кінці проводів блискавкозахисту зачищаються і засипаються землею.

    Закріплені на покрівлі дроти блискавкозахисту обов’язково ховають в металопластикові труби

    Для захисту одноповерхового будинку досить шару грунту для засипки проводів в 1,5–2 метри. Але якщо будова набагато вище, то висоту пласта землі краще збільшити до 3 або навіть 5 метрів. Чим товще шар землі, тим краще.

    Без спеціального блискавкозахисту можна обійтися у випадку з профнастилом, покритим захисним складом для ізоляції металу. Правда, покладати великих надій на цей спосіб відведення блискавок нерозумно. Додатково можна убезпечити будинок від загоряння, проклавши між листовим металом і дерев’яною латами шар негорючого матеріалу.

    Профнастил із захисним шаром може застосовуватися на маленьких будівлях, що стоять в низині, а також якщо поруч є більш високі будинки з заземленням

    Гарантований захист від удару блискавки забезпечує установка спеціальних металевих конструкцій-уловлювачів. До їх товщині пред’являється вимога-бути в 4 рази більше товщини покрівельного фінішного покриття. Стандартний розмір уловлювача: довжина не менше 20 см, перетин 80×80 мм. Один прилад добре функціонує на території в 10 м2. Як і металевий матеріал покрівлі, він може розплавитися від прямого попадання блискавки, але шкоди не завдасть. Мінуси: спотворюється зовнішній вигляд даху.

    Уловлювачі блискавок розміщують поруч з високими об’єктами даху

    Неметалевий дах від блискавки врятує захисна сітка. Клітини цього пристосування зазвичай виконуються розміром 6х6 або 12х12 метрів. На двосхилих дахах її монтують так, щоб скати були відокремлені один від одного. Від такої сітки проводиться кілька сталевих стрижнів уздовж будівлі, які потім з’єднуються між собою в загальний контур і закопуються в землю навколо споруди. Такий горизонтальний заземлювач не вимагає великого заглиблення.

    Комірки блискавкозахисної сітки повинні бути однаковими за розміром

    Якщо хочеться спростити і здешевити блискавкозахист м’якої покрівлі, то замість сітки застосовують стрічковий блискавковідвід.

    Стрічковий блискавковідвід коштує менше сітки і не шкодить екстер’єру. Але на ділі виявляється, що покрівлі він дає слабкий захист.

    Гірше всіх блискавкозахисту піддається плоский дах. Будь-яке піднесення на ній притягує електричні розряди. Тому на такій поверхні встановлюються блискавковідводи, до яких приєднується силовий електричний кабель, націлений на заземлення.

    Відео: монтаж системи захисту будинку від блискавок

    Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
    Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

    Отже, щоб отримати покрівлю, стійку до дощів і рясних снігопадів, яка не гниє, не пропускає шум, надійно захищає і утримує тепло, потрібно добре постаратися. Тому в якості покрівельного покриття важливо вибирати матеріали, враховуючи всі їх характеристики і особливості того регіону, де знаходиться будівля.