Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

79

Півонія молочноквіткова, або по-науковому лактіфлора (paeonia lactiflora), відноситься до трав’янистих квітучих багатолітників сімейства піонові. У народі це видове дикоросла рослина частіше називають китайським півонією, оскільки саме від нього виведено безліч сортів і гібридів, перші з яких були завезені в європу з китаю ще в 18 столітті.

Зміст

  • Опис півонії молочноквіткової

    • Зовнішній вигляд рослини і квітів
    • Характеристика півонії молочноквіткової
    • Причини популярності півонії молочноцветкового
    • Об’єктивні недоліки і складності
  • Популярні сорти півонії молочноцветкового

    • Bowl of cream (боул оф крим)
    • Miss america (міс америка)
    • Carol (керол)
    • Honey gold (хані гоулд)
    • Marie lemoine (марі лемуан)
    • Blush queen (блаш куїн)
  • Особливості вирощування даного виду
  • Відео: історія молочноцветкових півоній в росії

Опис півонії молочноцветкового

У дикій природі півонія молочноцветковий зустрічається виключно в приморському краї, в східному сибіру, амурської області, по півдню далекого сходу, в читинській області, а також в японії, китаї, на корейському півострові і по сходу монголії. Віддає перевагу виростати по кам’янистих схилах, на сухих відкритих сопках і долинах з добре дренованим грунтом, серед чагарників і по берегах водойм на галькових і піщаних відкладеннях. Цей дикорослий вид внесений до червоної книги росії як вразливий, чисельність якого неухильно скорочується.

Видовий дикорослий молочноцветковий півонія володіє лікарськими властивостями і широко використовується в народній медицині і знахарстві.

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Видовий молочноцветковий півонія білого або рожевого кольору

Зовнішній вигляд рослини і квітів

Лактіфлора являє собою кущистий прямостоячий кущ висотою до 1,2 м з декількома монокарпічними, голими борознистими стеблами, розгалуженими у верхній частині, кореневою системою стрижневого типу з веретеноподібними буро-коричневими потовщеннями на кореневищах. Насичено-зелені темні листки почергові, двічі або тричі трійчасті, довжиною близько 18-30 см і майже такої ж ширини. Окремі сегменти еліптичні або ланцетоподібні з загостреними кінчиками і невеликими зазубринками по краях, до черешка звужуються. Листові пластинки зверху глянцеві і гладкі, знизу трохи шорсткі, світліші, неопушені.

Квітконосні пагони багатоквіткові (по 3-6, іноді до 9 бутонів). У видового рослини широко відкриті, простої форми, великі квітки діаметром до 12-14 см, пелюстки в кількості від 5 до 8 штук мають молочно-білу (чому ці півонії і отримали свою назву) або блідо-рожеве забарвлення, зрідка буває яскраво-малинове розмите пляма в основі квітки. Золотисто-жовтих тичинок дуже багато (до 200).

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Молочноквіткова півонія густо покривається квітками

Садові сортові і гібридні форми можуть бути як простими, так і махровими, пофарбовані в білі, рожеві, бордові і іноді навіть червоні тони.

Цвітіння відбувається на початку літа (травень, червень). Ближче до початку осені (серпень, вересень) на місці квіток визрівають по 3-6 шкірясто-м’ясистих, товстостінних плодиків-листівок, розташованих у формі складної зірки. Великі буро-коричневі насіння діаметром 5-10 мм, овальні, трохи вигнуті у формі півмісяця.

Видовий молочноцветковий півонія в ландшафтному дизайні застосовується нечасто. Але його численні культурні різновиди, яких виведена не одна сотня, ніжно і віддано улюблені багатьма садівниками. Піонові кущі використовуються в різних композиціях, в групах і в якості солітера. На одній клумбі можна підібрати сорти різних термінів цвітіння (від суперранніх до пізніх), що дозволяє зберігати декоративність композиції до двох місяців. Півонії відмінно поєднуються з іншими квітковими культурами: ірисами, астильбами, трояндами, флоксами та ін.

Різноманітність колірної гами робить можливим складання ефектних декоративних груп, в яких використовуються кілька близьких або контрастних відтінків. Низькорослі і карликові посухостійкі сорти чудово виглядають в альпійських гірках і рокарії, особливо в поєднанні з мініатюрними хвойниками. Висаджені уздовж садових доріжок, півонії красиво обрамляють і зонируют ділянку, прикрашаючи територію пишним цвітінням практично все літо.

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Молочноцветковие півонії є майже в кожному саду

Характеристика півонії молочноцветкового

Молочноцветковий півонія вважається самим невибагливим і витривалим видом. Всі представники цієї групи демонструють дивовижну стійкість до різних несприятливих погодних умов, а також до хвороб. Вони відрізняються зимостійкістю і жаростійкістю, однаково добре переносячи холоду і високі температури. З усіх видових півоній лактіфлора є найбільш зимостійкою, вкривати на зиму потрібно тільки молоді рослини, посаджені в поточному сезоні.

Причини популярності півонії молочноцветкового

Численні сорти і гібриди молочноцветковой групи користуються величезною популярністю завдяки наступним якостям:

  • дуже естетичному зовнішньому вигляду.
  • здатністю прижитися в практично будь-якому кліматі. Рослини добре переносять різкі перепади температур, затяжні дощі, посуху та інші погодні явища.
  • невибагливістю і невимогливістю в догляді.
  • відмінною морозостійкістю.
  • приємним ароматом, що виділяються квітками.
  • різноманітністю форм і широкою кольоровою гамою.
  • здатністю прекрасно рости на одному місці протягом багатьох років, практично не хворіючи.
  • великим інтервалом цвітіння. Виведені сорти різних термінів цвітіння (від дуже ранніх до пізніх).
  • збереженню декоративності протягом усього вегетаційного періоду. Піонові кущі красиво виглядають не тільки під час цвітіння, але і влітку (завдяки ажурною листі), а також восени (через ефектних незвичайних насіннєвих коробочок).

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Плоди півонії виглядають вельми декоративно

Зростаючий у нас на ділянці півонія навесні густо покривається безліччю блідо-рожевих квіток, які зберігають свою декоративність до першого сильного дощу. Сильні струмені води травмують суцвіття і розкидають в різні боки пагони, навіть якщо у них є опора.

Об’єктивні недоліки і складності

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Ніяких об’єктивних недоліків у молочноцветкових півоній не виявлено. Єдиною труднощами можна порахувати проблему вибору конкретного сорту серед величезного розмаїття виведених культурних різновидів, оскільки вони все дивно красиві.

Видовий півонія не настільки ефектний і цвітіння його не відрізняється особливою пишністю.

Популярні сорти півонії молочноцветкового

Селекціонери працювали над виведенням сортів молочноцветкового півонії більше трьох століть. Результатом їх кропіткої роботи стало безліч сортових і гібридних форм. Вельми умовно можна виділити кілька найбільш популярних.

Bowl of cream (боул оф крим)

Назва цього ефектного півонії висотою до 80 см перекладається як «миска вершків», що в повній мірі відображає колір його пелюсток, надзвичайно нагадує збиті вершки. Білувато-кремовий чашоподібний махровий квітка діаметром 17-19 см володіє чудовим незабутнім ароматом. Сорт середніх термінів цвітіння, виведений в 1963 році.

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Повна чаша кремово-білого кольору півонії bowl of cream наповнена золотистими тичинками

Miss america (міс америка)

Потужний і міцний кущ середніх термінів цвітіння, що виростає до 80 см, з величезними (до 25 см) кипельно-білими повітряними суцвіттями. У розкритій сердцевінке квітки-чаші розташовуються великі золотисто-жовті тичинки. На початковій стадії пелюстки розкриваються бутонів мають легкий ніжний рожевий рум’янець. Час появи-1936 рік.

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Miss america-володарка золотої медалі американського товариства півоній (aps)

Carol (керол)

Гібрид американської селекції середнє-раннього цвітіння, що з’явився у продажу в 1955 році. Розлогий кущ близько 0,8 — 0,9 м заввишки з гнучкими стеблами, які вимагають підв’язки або опори. Яскраво-червоні, важкі, розовидні, махрові суцвіття діаметром 13-16 см з блискучими складчастими пелюстками, що утворюють кілька верхівок. Квітка має приємний легкий ненав’язливий аромат.

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Одним з кращих гібридів вважається півонія керол, квітка неодноразово перемагав на виставках

Honey gold (хані гоулд)

Компактна рослина висотою до 90 см, виведена в 1973 році. Півонія середніх термінів цвітіння з великого розміру напівмахровими квітками (до 17-22 см в діаметрі). Суцвіття має оригінальне забарвлення: по краях розташовано кілька рядів широких білосніжних пелюсток, в центрі — вузькі жовті пелюсточки. Аромат приємний, ніжний і насичений.

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Махровий, корончатий півонія honey gold-справжнє втілення жіночності та елегантності

Marie lemoine (марі лемуан)

Класичний садовий півонія гібридного походження, дуже пізнього цвітіння, виведений ще в 1869 році. Кущ відносно невисокий (70 см) з щільними, кулястими, білосніжно-рожевими суцвіттями до 16-20 см діаметром. Пелюстки кремувато-білуваті з лимонним подтоном, краї деяких з них пофарбовані в яскраво-малиновий колір. Сорт має приємний, насичений солодкуватий аромат.

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Півонія сорту marie lemoine-трав’яниста півонія надзвичайної краси з квітами великими і махровими, що нагадують корони

Суцвіття великі (до 15 см) багатошарові, махрові. Великі і широкі зовнішні пелюстки пофарбовані в кремовий колір, серединний шар віддає жовтизною, в самому центрі вузенькі пелюсточки рожеві з невеликими червоними штришками, але до кінця цвітіння вони стають бежевими, майже білими. Виділений аромат вишуканий і тонкий.

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Blush queen-рум’яна королева

Особливості вирощування даного виду

Невибагливий і дуже витривалий молочноцветковий півонія не вимагає до себе якогось особливого ставлення. Догляд за ним стандартний, як і за всіма іншими представниками великого сімейства півоній:

  • регулярне і своєчасне зволоження (рясне ,але досить рідкісне);
  • розпушування грунту під кущами і видалення бур’янів;
  • помірна і строго дозована підгодівля (надлишок мінеральних добрив шкідливий, призводить до зниження опірності хворобам і погіршення зимостійкості);
  • профілактика від хвороб і комах-шкідників.

Видовий півонія, як і його сортові побратими, добре росте на відкритих сонячних ділянках, але може переносити і розріджену тінь. Рослина вологолюбна, але застій вологи для нього згубний. Квітка найкраще розвивається на добре дренованих, родючих суглинках з нейтральною кислотністю (рн 6-6,5). В основному розмножується діленням кореневища, але можливе розмноження стебловими і кореневими живцями, нирками відновлення, а також насінням.

Молочноцветковие півонії-китайські гості в наших садах

Півонії можуть рости і в півтіні

Не рекомендується зрізати більше половини квітів з одного куща, так як це виснажує рослина і на майбутній сезон воно буде цвісти слабо. При цьому обов’язково залишають по два самих нижніх листка.

Відео: історія молочноцветкових півоній в росії

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Молочноцветковие півонії родом з китаю, де довгий час вони росли тільки в імператорських садах. В даний час видом цих чудових рослин може насолодитися будь-який з нас. Серед величезної кількості різноманітних сортів і гібридів навіть найвибагливіший садівник підбере собі привабливий квітка.