Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

81

Будь-який садівник бажає збирати рясний урожай. Це можливо навіть на невеликих присадибних ділянках, якщо використовувати спеціальні методики, розроблені професійними агрономами і городниками-практиками з великим досвідом. Одним з популярних у всьому світі способів є метод джекоба міттлайдера, на практиці довів свою ефективність.

Зміст

  • Що собою являє садівництво по міттлайдера

    • Відео: адаптація методики міттлайдера, проведена т. Ю. Угарової
  • Переваги та недоліки методики

    • Відео: урожай з грядок по міттлайдера
    • Відео: загальний опис методики садівництва по міттлайдера, її достоїнств і недоліків
  • Підготовка до посадки овочів за методом джекоба міттлайдера

    • Відео: формування вузької грядки
  • Подальший догляд за культурами

    • Відео: склад і приготування підгодівлі по міттлайдера-угаровой
    • Відео: полив вузьких грядок
  • Поширені помилки початківців садівників

    • Відео: особистий досвід городництва по міттлайдеру
  • Відгуки садівників

Що собою являє садівництво по міттлайдера

Джекоб міттлайдер — агроном і городник-практик з дуже великим стажем з каліфорнії, який розробив і впровадив методику овочівництва, що дозволяє стабільно отримувати великі врожаї якісних плодів. Культивування по міттлайдера з часом довело свою ефективність в самих різних кліматичних умовах, в тому числі в азії і в африці. На його думку, рослинам для гармонійного розвитку потрібно небагато: світло, вода і харчування. А якість субстрату взагалі не береться до уваги.

Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

Джекоб міттлайдер на власному прикладі підтверджував високу ефективність створеної ним методики овочівництва

Автор методу особисто подорожував світом, адаптуючи свої напрацювання до особливостей місцевого клімату. Побував він і в росії, де за 7 років встиг створити центр для навчання всіх бажаючих освоїти методику. Адаптація способу до особливостей клімату держав снд проходила за участю агронома т.ю. Угарової.

Суть методики міттлайдера-забезпечення садовим культурам оптимальних умов для росту і розвитку за рахунок облаштування грядок особливої конфігурації в поєднанні з посиленими збалансованими підгодівлями. Рослини на вузьких грядках з широкими проходами отримують достатньо тепла і сонячного світла, не затінюючи один одного. Вирівняна поверхня забезпечує рівномірність вбирання вологи, без ризику пересушування і загнивання коренів. Вивірена рецептура поживних сумішей забезпечує посадки необхідними мікро — і макроелементами саме в потрібному обсязі. Все це позитивно позначається і на обсязі врожаю, і на зовнішньому вигляді плодів, їх смакових якостях.

Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

Город по міттлайдеру потребує ретельного продумування схеми розташування грядок

Класична грядка по міттлайдера має параметри 40-45 см в ширину, 9 м в довжину і бортики висотою 10 см.ширина міжрядь варіюється в межах 95-105 см. Російські садівники нерідко роблять грядки ширше — до 60-65 см. Довжина, в принципі, може бути будь-який, це визначається габаритами ділянки.

Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

Грядки по міттлайдеру незвичної вузькі, але при більш докладному вивченні методу виявляється, що у такій конфігурації безліч переваг

У тому, що стосується вирощуваних сільськогосподарських культур, методика універсальна. Вона підходить навіть для дуже габаритних рослин-огірків, кабачків, гарбузів, патисонів, динь, кавунів. Варіюються тільки інтервали між ними.

Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

Висадка рослин в два «рядки» допускається, якщо вони низькі, компактні і не затінюють один одного

Максимум для гарбузових і садової суниці становить 70 см, качанні (всі види капусти, селера, салат) і високорослі (томати, кукурудза) культури садять через 35 см, баклажани і перці — через 17,5 см, цибуля, часник, пряні трави, коренеплоди — через 5-7 см.при цьому розлогі рослини садять з одного боку грядки, а менш габаритні, але високі — в шаховому порядку, коренеплоди — в два «рядки» з кожного краю. Середина в будь — якому випадку залишається порожньою-вона призначена для внесення добрив і поливу.

Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

У тому, що стосується вирощуваних культур, метод міттлайдера не має ніяких обмежень, тільки трохи варіюються схеми висадки

Відео: адаптація методики міттлайдера, проведена т. Ю. Угаровой

Переваги і недоліки методики

Садівництво по міттлайдера володіє багатьма безсумнівними достоїнствами:

  • більш висока врожайність при меншій площі посадок. Досягається за рахунок грамотних підгодівлі і регулярного рясного поливу. Практика показує, що городу площею 1,5 сотки цілком достатньо, щоб із запасом забезпечити всім необхідним сім’ю з 4-5 чоловік.
  • краща якість плодів. Добриво по міттлайдера включає магній і молібден. Ці мікроелементи необхідні для перетворення шкідливих нітратів в амінокислоти та інші білкові сполуки, які забезпечують більш швидке зростання і дозрівання плодів. Компактна коренева система обмежує можливості рослин по всмоктуванню води та інших речовин з грунту, в якій нерідко містяться солі важких металів і навіть радіонукліди.
  • можливість займатися садівництвом в регіонах, не особливо для цього пристосованих. Методика міттлайдера успішно практикується в посушливому африканському і вологому азіатському кліматі. Початкова якість грунту і особливості місцевого клімату взагалі не беруться до уваги.
  • менша витрата часу і сил на догляд за посадками, води і добрив. Вузькі грядки набагато зручніше обробляти, полив організовується таким чином, щоб волога надходила безпосередньо до коріння, дозування поживних речовин чітко розраховується. У разі заморозків грядки по міттлайдера легше затягнути плівкою або покривним матеріалом, досить просто встановити над ними дуги.
  • можливість вирощувати все необхідне як у відкритому грунті, так і в парниках, теплицях.

Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

Вирощені за методикою міттлайдера овочі відрізняються відмінними смаковими якостями, обсяг врожаю теж ніяк не страждає

Відео: урожай з грядок по міттлайдера

Але і без недоліків не обійшлося:

  • не всі можуть позбутися від забобонів щодо використання хімії для підгодівлі. Багато хто відмовляється від методу міттлайдера тільки тому, що вважають за краще традиційне органічне землеробство і побоюються, що якість плодів через застосування хімікатів погіршиться.
  • необхідно точно дотримуватися рекомендацій автора в тому, що стосується складання поживних сумішей і їх дозування. Деякі інгредієнти досить важко знайти в продажу і коштують вони дорого, тому садівники вирішують ними знехтувати, ефект від підгодівлі помітно знижується.
  • методика не підходить для сильно затінених, заболочених ділянок, поверхонь з сильним ухилом. Можна спробувати впоратися з цими недоліками, відмовившись від звичайних грядок на користь коробів. Особливо помітна нестача світла-урожай знижується в 3-4 рази.
  • великий обсяг підготовчих робіт, що полягає в необхідності формувати вузькі грядки. При спорудженні коробів він ще збільшується.

Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

Ухил ділянки можна красиво обіграти в ландшафтному дизайні, але для садівництва по міттлайдера він не підійде

Відео: загальний опис методики садівництва по міттлайдера, її достоїнств і недоліків

Підготовка до посадки овочів за методом джекоба міттлайдера

Як і в будь-якому іншому випадку, садівництво по міттлайдера починається з вибору місця для грядок. Краще навіть намалювати план на папері. Грядки і проходи між ними замислюються як стаціонарні, перенести їх з місця на місце потім буде проблематично.

Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

Одна з необхідних умов успішного овочівництва по міттлайдеру-забезпечення найкращої освітленості грядок

Крім гарної освітленості, при висадці у відкритому грунті значення мають ще кілька критеріїв:

  • наявність неподалік джерела води (город по міттлайдера вимагає регулярного і рясного поливу);
  • відсутність близько відповідних грунтових вод (також небажано розташовувати грядки в низині-надовго застоюється тала і дощова вода підвищує ймовірність загнивання коренів);
  • рівний рельєф місцевості (більш-менш серйозний ухил означає нерівномірне зволоження субстрату);
  • можливість орієнтувати грядки по осі північ-південь (так посадки протягом дня отримають максимум тепла і світла).

Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

Овочі, вирощувані за міттлайдером, потребують регулярного поливу; якщо на ділянці немає джерела води, процес культивування стає дуже трудомістким

Класична грядка по міттлайдеру споруджується за наступним алгоритмом:

  1. проведіть якісну очистку грунту на місці майбутніх грядок — глибоко перекопайте її, видаліть камені, коріння бур’янів, інший рослинний сміття. Обробляти треба всю ділянку, і міжряддя теж.
    Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

    У тому, що стосується початкової стадії підготовки, методика міттлайдера не має ніяких відмінних рис

  2. ретельно вирівняйте поверхню при наявності ям, купин, ухилу. Результат бажано проконтролювати за допомогою будівельного рівня.
    Вузькі грядки і розумні підгодівлі: город за методом джекоба міттлайдера

    Рівна поверхня грядки дозволить рівномірно забезпечити вирощувані овочі водою і поживними речовинами

    Крони дорослої рослини і, зокрема:»морква, 10 см». Так ось на грядках в 45 см при проходах 90 см без всяких там мінеральних підгодівлі морква змикається так, що по проходу треба продиратися.

    леночкаhttp:/ / forum.prihoz.ru / viewtopic.php?t=1059&start=45

    Відмінність методу мітлайдера від всіх інших в тому, що доводиться більше полоти в утоптаних місцях — проходи-то ширше гряд вдвічі! ось і вирішуйте, що вам більше подобається: ростити культури або боротися з бур’янами. Особисто мені мітлайдер не потрібен: надивилася, як мучаться ті, хто йому повірив. Моя думка: мітлайдер — це пастка для» ледачих » дачників. Вибачте, це не моє визначення, це вже усталений термін, що позначає дачника, зайнятого на основній роботі. Йому треба в городі все зробити швидше і знову мчати в місто гроші заробляти. І при цьому хочеться побільше врожаю. Мінеральні підгодівлі дають надбавку врожаю тільки в перший рік. Не потрапляйте в пастку! вносите ви ці суміші, якщо вам не шкода грошей на їх покупку, але не забувайте про створення гумусу. Коренеобитаемий шар грядки повинен бути пухким і вологим. Це досягається внесенням компосту і мульчуванням. Роботи все одно не уникнути.

    олексіївнаhttp:/ / forum.prihoz.ru / viewtopic.php?t=1059&start=45

    Я засадив по мітлайдеру три грядки в минулому році, чесно зізнаюся, для проби і приколу — цибуля, буряк, кабачки. Процес трудомісткий. Половину веранди зайняв під лабораторію — закуповував всякі хімікати, змішував, зважував… Загалом, намагався витримати технологію, навіть воду в бочці обігрівачем грів. Наробив купу помилок, брудно лаявся, кидав лопату в паркан. Розчином для цибулі полив кабачки, а буряк кабачковим тиждень поливав. Однак метод просто забійний. Незважаючи на всі помилки урожай зібрав відмінний, причому якість + кількість. В цьому році знову займуся, але вже 10 грядок закладати хочу, на всі основні культури.

    alex.p.https://fermer.ru/forum/otkrytyi-grunt/16107

    Приєднуюся до добрих висловлювань про метод міттлайдера. Метод дійсно ефективний і раціональний. Двоє моїх друзів вчилися у нього. Людина-практик, багато не розмовляв, більше трудився. Один з друзів розповідав, як о 5 годині ранку, коли весь курс учнів ще бачив сни, джейкоб лежачи працював на своїй ділянці. Старий вже був, важко, однак, працював. Що до книг його, то у мене особисто враження таке, як ніби його вмовили написати. Занадто коротко, без тлумачень, чому і навіщо. А ось розумниця тетяна юріївна угарова адаптувала для росіян цей метод, популярно виклавши матеріал. Зайнятися варто, до того ж, це дуже цікаво. Сам займався, маю певний досвід навіть на площі 50 соток.

    evgeny71https://fermer.ru/forum/otkrytyi-grunt/16107

    Ми вирощуємо овочі за методом міттлайдера другий рік. Раніше не було черв’яків взагалі. Тепер, куди не копни, обов’язково знайдеш пару-трійку. Урожай відчутний! сусіди глазеют, сиплють суперфосфат, кладуть гній і дивуються, що у них не так. Капуста у нас міцна і красива, баклажани ростуть і радують. Однак метод вимагає точності і планування. Якщо хочеться вирощувати за принципом «нічого, виживе», не вийде. Але результати праці і турботи за рослинами будуть радувати всю зиму не тільки вас, але і родичів. У минулому році обробляли всього сотку — в результаті роздавали всім урожай. Досі закочені банки коштують торішні. Автоматизація поливу потрібна обов’язково, хоча б труби прокласти. Навіть 1,2 сотки (80 погонних метрів грядок) нам поливати трудомістко.

    polina mavreshkohttps://fermer.ru/forum/otkrytyi-grunt/16107

    Митлайдер багато мінеральних добрив застосовує. А застосування такої кількості мінеральних добрив вимагає певних знань щодо застосування добрив, складання їх сумішей, правильного співвідношення добрив, правильного застосування за часом, правильного дозування і так далі. Якщо базових знань немає, можна наламати дров. Важливо не переборщити з якимось одним видом добрив і не нашкодити рослинам, але, головне-собі.

    khalilov-fhttps://7dach.ru/nadezdalahova/podelites-opytom-ispolzovaniya-metoda-mittlaydera-86623.html

    У мітлайдера є два способи вирощування — для теплиць і для відкритого грунту. Багато цікавого можна дізнатися для себе, вивчивши метод. Дуже, наприклад, радує прополка. Адже грядку можна прополоти за 15 хвилин. І великі врожаї теж радують. Особливо підходить для великої родини.

    anele20https://forum.academ.club/index.php?showtopic=664091
    Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
    Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

    Садівництвом в росії займаються майже всі, але стабільно отримувати хороший урожай вдається одиницям. Справа в тому, що городництво «на авось» рідко дає бажані результати. Метод джекоба міттлайдера, розроблений більше 30 років тому, дозволяє завдяки регулярним збалансованим підгодівлі і особливої конфігурації грядок отримувати якісні плоди у великій кількості незалежно від типу грунту і нюансів клімату в регіоні.