Коли збирати чорноплідну горобину для домашніх заготовок

75

Ягоди черноплодки використовують для приготування домашнього вина і наливок, їх сушать на зиму в лікувальних цілях, готують варення, компоти і джеми. Але для всього цього потрібно ягоди різної стиглості, тому важливо знати за яких умов і коли збирати чорноплідну горобину.

Період дозрівання і правила збору

Коли збирати чорноплідну горобину для домашніх заготовок

Черноплодка-визнаний лікарський препарат в народній і традиційній медицині

Аронія або чорноплідна горобина не тільки декоративний чагарник наших садів і ділянок. Ближче до осені на ній починає встигати урожай ягід, який, якщо його не прибрати, може залишатися на гілках аж до весни. Ось тут і виникає питання: в який час ягоди вважаються стиглими, і в які терміни їх знімати?

Точні рекомендації по термінах збору врожаю залежать від призначення зібраних ягід і цілей їх застосування. Чорноплідна горобина не відрізняється чудовим ароматом або апетитним смаком, але зате ця ягода дуже корисна і навіть лікувальна.  вона ефективно використовується в кулінарії при приготуванні десертів і випічки, додається до соусів, входить до складу фруктових соків і джемів. Трохи терпкий смак горобинових плодів вносить вишукані нотки в багато страв і напої. До того ж черноплодка – визнаний лікарський препарат в народній і традиційній медицині. Вона має протизапальну, жовчогінну і сечогінну діями, знижує алергічні симптоми, допомагає при підвищеному артеріальному тиску. Її вживання допомагає виводити з організму радіонукліди і важкі метали. А щоб повною мірою скористатися цими смаковими і лікувальними властивостями потрібно вчасно зібрати урожай і правильно його використовувати.

порада! для збору ягід використовують тільки емальований, скляний або пластиковий посуд, так як ємності з оцинкованої сталі або алюмінію негативно позначаються на смакових якостях плодів.

Збирають черноплодку наступним чином – секатором або ножицями зрізають зонтичні суцвіття цілою гілочкою, а потім при необхідності відокремлюють ягоди від плодоніжок (їх можна і не перебирати, якщо сировина готується для вина). Такий спосіб збирання врожаю набагато продуктивніше, ніж якщо знімати кожну ягідку окремо. До того ж дерево, звільнене від кистей, швидше відновлюється, а пропущені при звичайному збиранні ягоди і залишилися на зиму можуть стати розсадником інфекцій навесні. Зібраний урожай відразу ж необхідно пустити в переробку, щоб зберегти максимум корисних речовин.

Коли збирати чорноплідну горобину для домашніх заготовок

Зібраний урожай відразу ж необхідно пустити в переробку

Ягоди для домашніх заготовок

З чорноплідної горобини готують однокомпонентні варення і компоти або включають до складу фруктово-ягідного асорті. Наливатися кольором ягідки починають вже в серпні, але смак у них дуже терпкий і терпкий. Дозрівання триває до кінця вересня і до цього часу плоди стають набагато соковитіше і солодше, але все ж терпкість в них ще присутній. Якщо ягоди планується додавати для додання кольору, наприклад, яблучним або грушевим компотів, то їх можна збирати і на початку осені, не чекаючи повного дозрівання. Жменя щільних, чорних ягід горобини прикрасить яскраве варення з кабачків або дині і додасть їм особливий пікантний смак.

Коли збирати чорноплідну горобину для домашніх заготовок

Жменю щільних, чорних ягід горобини прикрасить яскраве варення з кабачків або дині і додасть їм особливий пікантний смак

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Коли збирати чорноплідну горобину для домашніх заготовок

У разі якщо плануються однокомпонентні заготовки з аронії, то варто почекати зі збором врожаю і залишити його до перших заморозків. У середній смузі цей період припадає на жовтень, коли нічне зниження температури пом’якшить смак ягід, зробить їх ще соковитими, солодкими і майже піде терпкість. Варто спробувати кілька ягідок, щоб вирішити годитися вона вже для заготовок або можна ще залишити їх «дозрівати» на морозі.

Ось один з рецептів корисного, ароматного і вітамінного варення з черноплодки і лимона.

Інгредієнти:

  • перебрані ягоди аронії – 1 кг;
  • цукор – 1,2 кг;
  • лимон – 2 шт;
  • вода-0,5 л.

відео уроки з вирощування та догляду за аронією

Воду доводять до кипіння, всипають склянку цукру. Після закипання додають склянку ягід, як тільки знову закипить-знову стакан цукру і так далі, поки все не закінчиться. В кінці всипають нарізаний лимон, нарізані кубиками разом з шкіркою і проварюють все, помішуючи, ще хвилин п’ять. Готове варення розкладають по стерильним банкам, герметично розподілятися в сиропі, закупорюють і в перевернутому вигляді залишають до повного охолодження. Переваги такого способу приготування полягає в тому, що консистенція отриманого варення буде однорідною.

Збір черноплодки на сушку і для наливок

Правильно висушені ягоди горобини довго зберігаються в кімнатних умовах. Вони використовуються як лікувальний засіб для щоденного споживання, а також взимку для приготування різних напоїв або в якості начинки для пирогів.

відео рецепт настоянки з горобини

Для сушіння беруть тільки добре визріли плоди, бажано після заморозків, щоб ягоди втратили свою терпкість і стали солодкими. Сушать горобину на сонці, в духовій шафі, в спеціальній сушарці і навіть в мікрохвильовці. Не важливо, який спосіб вибрати, але головною в цьому процес – невисока температура, щоб ягідки не запеклися, а висихали поступово, зберігаючи в собі всі корисні речовини.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

До кінця жовтня, коли ягоди стануть соковитими і м’якими можна починати збір сировини для приготування домашнього вина. Досвідчені господині рекомендують збирати урожай після дощу, який не тільки змиває пил і сміття, але і збиває погані ягоди – сухі або зіпсовані. Не чекайте відчутного зниження осінніх температур. Заморожені плоди не годяться для вина, адже в них спочатку міститься багато дубильних речовин, які перешкоджають бродінню, а заморожування ще більше знижує активність цих процесів.