5 ефективних способів боротьби з бокальчатой іржею на смородині

63


Дачники нерідко стикаються із зараженням смородинових кущів бокальчатой іржею, що призводить до передчасного опадання листя, ослаблення рослин і зменшення обсягу врожаю. Виглядає вона як жовті цятки зверху і коричневі подушечки знизу, лист стає неприродно опуклим і в підсумку висихає. Позбутися від грибкового захворювання допоможуть перевірені народні способи.

Настій тютюнового пилу і часнику

залийте 200 грамів тютюнового пилу трьома літрами окропу. Стакан подрібнених часникових зубчиків залийте двома літрами окропу. Наполягайте обидві рідини протягом двох-трьох діб. Потім процідіть через кілька шарів марлі. З’єднайте і додайте в отриману суміш мелений гострий червоний перець. Наполягайте не менше двох годин. Потім обробіть смородину. У профілактичних цілях обприскуйте рослини до того, як розпустяться нирки. Макуха, що залишився від розчинів, розкладіть під кущі і присипте піском для посилення ефекту від застосування засобу. 5 ефективних способів боротьби з бокальчатой іржею на смородині

Настій цибулиння

залийте 50 грамів цибулиння літром окропу і настоюйте протягом дванадцяти годин. Потім процідіть відстояну рідину через марлю. Обприскати смородину. Цибулевий настій є чудовим засобом для профілактики хвороб рослини. Можна використовувати через два тижні після обробки тютюново-часниковою сумішшю. Для поліпшення результату до цибулинні можна додати часникову в аналогічному обсязі.

Содовий розчин

розчиніть по три великі ложки харчової соди і рідкого мила в п’яти літрах гарячої води. Обробляйте смородинові кущі один раз в два тижні в суху, безвітряну погоду. Процедуру слід проводити рано вранці чи пізно ввечері, щоб не спалити рослини. Якщо після обприскування залишиться невикористана рідина, полийте нею садову ділянку.

Розчин коров’яку

розведіть 1/3 відра наполовину перепрілого коров’ячого гною в 2/3 відра гарячої води. Наполягайте в тіні три доби, періодично промешівая. Потім процідіть через кілька шарів марлі і розбавте отриману рідину водою в співвідношенні 1 до 10. Обробляйте смородину розчином коров’яку рано вранці, пізно ввечері або в похмуру, але суху погоду. Пам’ятайте, кущі треба обробляти до появи ягід, щоб смак плодів не змінився.

Кефірний розчин

кисломолочні бактерії сприяють позбавленню від грибка, що викликає бокальчатую іржу. Розбавте кефір водою в пропорціях 1 до 10. Тобто, якщо ви берете 100 мілілітрів кефіру, знадобиться 1 літр води. отриману суміш не потрібно наполягати, можна відразу обприскувати рослини. Процедуру слід повторювати кожні два тижні у вечірній час.