5 помилок садівника, через які ягоди малини дрібнішають

55


Багато садівники стикаються з тим, що з часом ягоди на кущах малини дрібнішають. Причина тому-помилки в догляді, які можуть погано вплинути на стан куща.

Не проводять обрізку

для гарного врожаю малині потрібне достатнє освітлення і простір. Для цього малинник потрібно регулярно проріджувати. В першу чергу зрізають все отплодоносившие, слабкі і дрібні пагони. Ширина куща повинна бути не більше 40 см, а відстань між кущами – не менше 70 см.потім кущ додатково розчищають, залишаючи на ньому 6-7 найбільш великих гілок.

Занадто інтенсивно розпушують

малина має поверхневу кореневу систему, тому від глибокого розпушування грунту під кущами потрібно відмовитися – так можна пошкодити коріння. Заглиблювати садовий інструмент в грунт варто не глибше, ніж на 5 см.ще краще просто замульчувати землю в малиннику. Добре підійде для цього солома. Її розкладають під кущами шаром в 10-15 см.мульча захищає грунт від пересихання, підтримує оптимальну температуру, запобігає ріст бур’янів, а при розкладанні удобрює грунт. Протягом сезону шар мульчі потрібно періодично оновлювати.

Не підгодовують рослину

малина активно забирає з грунту поживні речовини, тому її потрібно регулярно підгодовувати. Перші добрива вносять навесні. Ідеально підійде суперфосфат, що містить комплекс необхідних елементів. у період цвітіння кущі поливають розчином нітрофоски, який готують з розрахунку 50 грам добрива на відро води. Під час плодоношення упор роблять на калійні та азотні добрива. Азот вносять до початку утворення ягід. Використовувати можна сечовину і аміачну селітру. Їх розкидають в міжряддях і заглиблюють в грунт. Для калійної підгодівлі застосовують сульфат калію: 40 грам розчиняють у відрі води і поливають розчином посадки.

Не лікують малину

5 помилок садівника, через які ягоди малини дрібнішаютьще одна причина дрібніння ягід – хвороби. Малину можуть вражати грибкові, бактеріальні та вірусні захворювання. Для їх профілактики і лікування ранньою весною кущі і грунт під ним обробляють 1%-ної бордоською рідиною. через тиждень проводять обприскування «фуфаноном»або «актелліком». Якщо малина сильно вражена, повторну обробку проводять перед цвітінням і після збору ягід. Пагони, що не піддаються лікуванню, вирізують. Повністю прибирають і нову поросль, уражену захворюваннями. Всі хворі гілки спалюють.

Вносять коров’як

малина любить органічні добрива. Однак вносити їх потрібно обмежено і строго до цвітіння кущів. Інакше малина віддасть сили нарощуванню зелені, а не на формуванню ягід. удобрюють малинник розведеною гнойової рідиною в пропорції 1: 4.