Чим відрізняються дика і садова лохина, і чому вирощувати на ділянці варто останню

72


Смачна і корисна лохина завдяки смаковим якостям і корисним властивостям вже знайшла шлях до серця жителів півночі і центральної частини росії. А тепер, крім лісових ягід, можна поласувати і садовими сортами, що з’явилися на наших прилавках. З’ясуємо, в чому ж основні відмінності дикої і культивованої садової лохини.

Зовнішній вигляд кущиків

зазвичай дикі кущі висотою близько півметра, хоча можуть бути і могутніше. А ось садовий варіант лохини славиться своїм ростом, пагони можуть досягати 2 метри у висоту, вони гіллясті і активно розростаються. Завдяки цим якостям з рослини вийде відмінна жива огорожа.

Смак і розміри ягід

дикі ягоди набагато дрібніші, ніж садові. Однак, за відгуками знавців, плоди, які виросли в природних умовах, помітно смачніше і ароматні. При виведенні садових культур зверталася увага на лежкість при транспортуванні, величину ягід і товарний вигляд. Тому сік садової лохини може здатися трохи водянистим. Але, незважаючи на це, він містить ті ж мікроелементи і надає лікувальну дію на організм.

Врожайність

у природному середовищі врожайність становить близько 200 грамів з однієї рослини. А ось садові побратими набагато продуктивніше. Урожай з одного куща становить кілька кілограмів.щасливі садівники можуть похвалитися рекордним збором-вісім кг з куща. Зрозуміло, такий результат можливий тільки при строгому дотриманні правил догляду за рослинами.

Вік першого плодоношення

дика лохина починає плодоносити у віці 11-18 років. Для дачного вирощування такі терміни дуже довгі, тому фахівці вивели сорти з більш раннім плодоношенням.тепер поласувати ягодами можна вже через три роки після посадки. Але щоб зібрати вагомий урожай, необхідно почекати ще пару років.ет.

Вимогливість до догляду

як дика, так і садова лохина добре приживеться в тихому куточку саду, бажано з південного боку. Рослина потрібно берегти від заморозків. Поливати обережно і помірно, ранньою весною обрізати кущі. За оцінками дачників, окультурена лохина не така примхлива, як узята з природи. Тому вирощувати ягоду можна і потрібно. приготовані з цієї корисної ягоди соки, варення і муси порадують вашу сім’ю і друзів і вже точно виправдають витрачені час і сили.