Чому насіння проростає прямо всередині томатів

82


Нікого не дивує, коли у зібраного цибулі або часнику з’являються зелені пагони. Але й інші овочеві культури можуть почати проростати за відсутності грунту. Навіть насіння помідорів іноді розвиваються прямо всередині плоду, і на те є кілька причин.

Через неправильне зберігання

проростання насіння всередині материнського організму поширене в живій природі, але у рослин зустрічається нечасто. Це явище називається живонародженням або вівіпарією. Насіння помідорів покриті щільною слизовою оболонкою, яка перешкоджає доступу вологи і виключає їх подальший розвиток. А концентрація кислоти в томатах така, що слиз не розчиняється і захищає насіння. Але якщо помідори довго лежать на сонці, то вони починають перезрівати. Плоди стають більш цукристими. крім того, в солодкої і пухкої м’якоті створюються сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів. під впливом цих факторів оболонки насіння руйнуються і всередині овочів з’являються пагони.

Через неправильне вирощування

у початковий період вегетації томатів розсада потребує підгодівлі азотовмісними добривами. Вони необхідні, щоб відбулося нарощування зеленої маси, сформувався кущ і утворилися зав’язі. коли плоди вже почали червоніти, рослина потребує підвищених дозах калію, а надлишок азоту може привести до порушення кислотно-лужного балансу грунту, перезрівання помідорів і збільшення їх цукристості. шкірочка томатів при цьому втрачає еластичність і може розтріскатися. При безконтрольному використанні азотовмісних добрив велика ймовірність, що насіння проросте всередині плодів вже на грядці. А тепла атмосфера теплиці, підвищена вологість і хороша освітленість можуть прискорити визрівання і навіть загнивання томатів. Така небезпека існує і в дощову жарку погоду в другій половині серпня, якщо ви з якихось причин не зірвали вже зрілі плоди.

Через певні сорти

є гібридні сорти томатів, виведені селекціонерами в останні десятиліття і відрізняються пізнім дозріванням. Саме їх насіння при домашньому зберіганні можуть прорости. жираф-незвичайний сорт, що має жовті або помаранчеві плоди з щільною м’якоттю і товстою шкіркою. Відмітна особливість цих помідорів-безперервний ріст кущів, які потрібно формувати (видаляти пасинки) і підв’язувати. Плоди мають характерний кислуватий смак, тому при правильному зберіганні проростання насіння малоймовірно. У прохолоді ці томати можуть зберігатися до березня. Чому насіння проростає прямо всередині томатівназва сорту новорічний говорить сама за себе. Салати з цих помідорів можуть прикрасити святковий стіл. Колір плодів під час дозрівання змінюється з жовтого на червоний. Дуже жорстка шкірка не дає томатам розтріскатися, але при зберіганні в теплому приміщенні цукристість м’якоті збільшується, тоді насіння можуть дати пагони. Помідори сорту долгохранящійся дуже щільні, на смак кислуваті. Вони повністю визрівають протягом декількох місяців і не псуються навіть на підвіконні теплої кухні. Однак на сонці їх тримати не можна, насіння можуть прорости. Лонг кіпер і лонг лайф ― солодкі томати, які можуть зберігатися недовго, до трьох місяців. Кущі цих сортів розрізняються розмірами, а плоди — формою. Кіпер більш високорослий (в теплиці виростає до двох метрів), помідори круглі. лайф має кущ не вище метра і плоди сливовидної форми. Також він солодший і може повністю дозріти через два місяці після збору врожаю. Щоб насіння не проросли, такі томати треба регулярно оглядати і вчасно використовувати для салатів або заготовок. Озалтин червоний і озалтин жовтий відрізняються тільки кольором плодів. Зберегти смачні і солодкі томати цих сортів до кінця грудня можна, залишивши їх в прохолодному добре провітрюваному приміщенні або в холодильнику. є загальні правила вирощування і зберігання помідорів, дозволяють запобігти передчасне проростання насіння:

  • перед посадкою насіннєвий матеріал знезаразити і обробити препаратами, що підвищують імунітет;
  • в період вегетації стежити за тим, щоб кущі не перегрівалися і перебували в атмосфері помірної вологості;
  • поливати рідко, але регулярно і рясно;
  • вносити добрива в ґрунт за графіком і строго по інструкції;
  • плоди з кущів знімати недозрілими;
  • видаляти з томатів м’якою тканиною краплі вологи;
  • зберігати помідори в дерев’яних ящиках і картонних коробках при температурі не вище +20 °c;
  • плоди середнього ступеня зрілості перекласти на нижню полицю холодильника;
  • щоб помідори не почали псуватися в місцях контакту один з одним, розділити їх шаром пергаментного паперу.

якщо все-таки при зберіганні у деяких плодів з’явилися пагони, не варто викидати такі томати. Коли м’якоть щільна, соковита, не має ознак гниття і не втратила смакових якостей, її можна очистити від паростків і використовувати для приготування гарячих страв, соусів або гарнірів.