Джерельце f1-знаменитий огірок для відкритого грунту і теплиць

66

Джерельце-класичний огірок, що поєднує в собі кращі властивості бджолозапильних сортів і високоврожайних гібридів. Його плоди не просто смачні — вони ідеально підходять для засолювання.

Історія огірка джерельце

Огірок джерельце виведений в молдові, фахівцями придністровського ндісх. Заявка на сортовипробування і реєстрацію в росії була подана в 1974 році. Гібрид внесений до держреєстру селекційних досягнень в 1979 р оригінаторами в нашій країні стали: селекціонер маштаков а.а. І агрофірма «пошук».

Джерельце допущений до вирощування в північному, північно-західному, середньоволзькому і волго-вятському регіонах, а також на північному кавказі і уралі. Однак вирощують цей огірок по всій росії. Багато городників вважають його кращим для засолювання, вирощують по 15-20 років поспіль і не збираються замінювати сучасними сортами.

Опис гібрида

Джерельце f1 — це бджолозапильний гібрид. Жіночі квітки утворюються на головній батоги і бічних пагонах, кількісно вони переважають над чоловічими (пустоцвітом). За термінами дозрівання огірок відноситься до середньостиглих. Від появи сходів до збору перших зеленцов проходить 50-55 днів.

Кущі виростають потужними, довжина основного стебла-близько 3 метрів, розгалуження середнє. У пазусі кожного листа зав’язується по 2-3 плода. Вони мають класичну форму витягнутого циліндра, кожен по 9-10 см в довжину, масою 85-110 г.шипи на шкірці рідкісні, бурі або чорні.

Джерельце f1-знаменитий огірок для відкритого грунту і теплиць

Горбки на огірках джерельце рідкісні, шипи чорні

Головні переваги джерельця: відсутність гіркоти в плодах, універсальне призначення і стійкість до комплексу захворювань, включаючи помилкову і справжню борошнисту росу. Урожайність на сайтах оригінатора агрофірми «пошук» і держреєстру не вказується. В описі від «аеліти» цей показник дорівнює — 25 кг/м2, від «гавриша» — 5 кг з рослини.

Відео: огляд огірка джерельце (макрозйомка)

Особливості вирощування

Насіння джерельця сіють відразу на постійне місце: в теплицю, під тимчасове укриття (в парник), у відкритий грунт або вдома на розсаду. Вік розсади до моменту висадки — не більше 30 днів. Варіантів вирощування багато, тому термін посіву знаходиться в діапазоні: з кінця квітня (на розсаду) до початку червня (у відкритий грунт). У місцях посіву і посадки повинна підтримуватися оптимальна температура: вдень +20… + 28 °c, вночі не нижче + 14 °c.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Джерельце f1-знаменитий огірок для відкритого грунту і теплиць

Землю обов’язково заправляйте перепрілої органікою (перегноєм або компостом). Для пухкості додайте стару тирсу або торішнє листя. Щільність посадки для джерельця:

  • у відкритому грунті — 4-5 рослин на 1 м2;
  • в теплиці-2-3 рослини на 1 м2.

Відстань в ряду-40 см, між рядами — 50 см.гібрид росте довгою батогом, тому його вирощують в одне стебло з підв’язкою до шпалери. У відкритому грунті теж можна спорудити шпалеру з жердин і поперечини або сітки між ними, а щоб батоги не тріпало вітром, розташовуйте огіркову грядку біля стіни будинку, сараю або суцільного паркану, з південної підвітряного боку.

Джерельце f1-знаменитий огірок для відкритого грунту і теплиць

Джерельце росте однією довгою батогом, тому навіть у відкритому грунті рекомендується його підв’язувати

Формування куща полягає в підв’язці батоги і прищіпки бічних відгалужень над 2-3-м листом. У період цвітіння в теплицях потрібно забезпечити доступ до кущів бджолам та іншим запилювачів. Для їх залучення недостатньо просто відкрити вікна і двері, комахи не так вже охоче залітають в замкнуті простори. У великих теплицях для хорошого запилення тримають вулики з бджолосім’ями.

Джерельце f1-знаменитий огірок для відкритого грунту і теплиць

Щоб на кущах джерельця зав’язалися плоди, потрібні комахи-запилювачі

На аматорських ділянках кращому запиленню, отже, і підвищенню врожайності сприятимуть:

  • обприскування огірків під час масового цвітіння водою з медом (1 ст. Л. На 1 л води);
  • посадка поруч з огірками медоносів (материнки, конюшини, валеріани, мати-й-мачухи та ін.);
  • вирощування в парі з іншим бджолозапильних сортом (далекосхідним, ніжинським, конкурентом і т.п.).

В іншому догляд за джерельцем стандартний:

  • часті поливи, в жарку погоду-кожен день;
  • підживлення раз на тиждень добривами для огірків, що містять всі потрібні їм макро — і мікроелементи (біомастер, агрікола, фертика та ін.);
  • видалення старих жовтіючих листя;
  • розпушування і мульчування грунту на грядці.

Відео: інструкція з вирощування огірків від посіву до збору врожаю

Збір і призначення врожаю

Огірки джерельця збирайте кожні 1-2 дні. Довго висять на батогах плоди перезрівають, тягнуть на себе соки і знижують загальну врожайність. Свіжі зеленці можуть зберігатися кілька днів в холодильнику, загорнутими в харчову плівку.

Згідно з численними відгуками, родінчок мають чудовий смак, огірочками приємно похрумтіти, не відходячи грядки. Їх додають в літні салати і консервують на зиму. Плоди залишаються хрусткими після заливки гарячими маринадами і розсолами.

Відгуки городників про огірки джерельце

Скільки людей-стільки і думок. У нас в одесі найдорожчим огірком вважається джерельце f1, і якби у мене була не 1 сотка, а як у farmer -11, я все-одно б посадив джерельце, хоч він і не сильно врожайний .у позаминулому році на осінь на пробу посадив підлогу теплиці джерельця-половину компоніст f1.так ось повіз я здавати огірок, і що ви собі думаєте — джерельце взяли а компоніст немає.

Moldigal

Https://fermer.ru/forum/zashchishchennyi-grunt-i-gidroponika/3709

Традиційно саджу два сорти-джерельце (звичайної, «пузатенькой» форми) і далекосхідні — довгі і більш пізні. Джерельце хороший на мариновані корнішончики (ми зриваємо ці огірочки, коли їх довжина не більше 10 см), а далекосхідні йдуть свіжими на стіл і на засолювання. Насіння у нас завжди свої.

Сергей11

Http://chudo-ogorod.ru/forum/viewtopic.php?t=973

Я ось раніше садила джерельце, але щось останнім часом не дуже їх бачу, щоб вони в продажу були. Або може мені не трапляються? є дуже багато сортів зараз нових, але при засолюванні вони стають м’якими зовсім.

Http://farmerforum.ru/viewtopic.php?t=654

Щоб уникнути загибелі рослин в період масового захворювання огірків, що спостерігається в останні роки, слід підібрати сорти і гібриди, стійкі до них. Такі для нашої зони бригадний, конкурент, джерельце, топольок, парад, водолій. Ефект; завжди виходить краще, якщо засівати грядки насінням, що зберігаються два роки. При цьому сходи виходять дружними, вирівняними, життєздатними.

Admin

Http://www.mastergrad.com/forums/t63673-kto-vyrashchival-ogurcy-v-ne-sezona-otzovis /

Я багато років садила джерельце і перенту і завжди була з огірками, роздавала, пригощала. Останні два роки перейшла на розрекламовані герман, кураж, отелло, артист та інші новомодні, а хороших врожаїв не отримую. Рослини швидко жовтіють і перестають давати урожай. У цьому році знову купила насіння джерельця, перенту і лібеллу.

Вадлена

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t54671-50.html

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Огірок джерельце вирощується за стандартною технологією. Але варто звернути увагу на те, що для утворення зав’язей, необхідна участь комах-запилювачів. З цієї причини сорт може виявитися більш врожайним у відкритому грунті, ніж в теплиці.