4 причини загибелі садових рослин взимку

60


У багатьох дачників бувають такі випадки, що посаджена восени культура навесні несподівано гине. Необхідно вчасно дізнатися, чому пропадають рослини на присадибній ділянці. Це допоможе вчасно вжити профілактичних заходів.

Випирання рослин

випирання садових культур відбувається пізньої осені або ранньою весною. Воно відбувається з сильно пізно висадженими рослинами, які не змогли розвинути кореневу систему. Основною причиною цього явища є великий перепад температур. Верхній шар грунту промерзає, і рідина в ньому розширюється, що призводить до виштовхування саджанців льодовою кіркою. Коли температура підвищується, то садова культура залишається вище рівня грунту. щоб запобігти випирання, варто садити саджанці на початку осені або у весняний період. Тоді їх коренева система встигне добре зміцніти. Коли садова культура піддається підгортання, то необхідно зробити зимове укриття і присипати її невеликим шаром грунту. потрібно постійно працювати над структурою землі, тому що від загальної кількості домішок залежить, наскільки рослина буде схильне випирання. Фахівці рекомендують висаджувати саджанці під нахилом і максимально глибоко.

Вимерзання рослин

вимерзанням називається загибель садових культур від низької температури. Йому найбільш схильні теплолюбні сорти. Спочатку відмирають верхні стебла, а коренева система залишається життєздатною. Досить часто страждають саджанці, які позбавлені снігового покриву. щоб запобігти вимерзання, необхідно висаджувати зимостійкі і адаптовані до особливостей клімату рослини. Добре допомагають змонтовані на дачній ділянці вертикальні дерев’яні щити, що дозволяють проводити утримання снігу. У зимовий період варто прикрити грядки невеликим шаром торфу або гілками ялини.

Вимокання рослин

вимокання трапляється при таненні снігового покриву ранньою весною і пошкоджує кореневу систему саджанців. Основним його фактором є рівень грунтових вод. Найбільш несприятливою умовою для рослини вважається велика кількість вологи в землі і висока температура навколишнього середовища. уникнути вимокання досить важко. На глинистому грунті варто зробити спеціальну конструкцію для швидкого відведення талих вод, щоб вони не змогли застоюватися на ділянці. Цибулинні рослини краще садити на височинах або самостійно підняти рівень грядок.

Випрівання рослин

випрівання знищує садові культури, коли дачник невірно їх накрив або не встиг вчасно прибрати укриття при підвищенні температури. Головною причиною цього є те, що саджанці опиняються в середовищі без кисню і задихаються. Випрівання вражає рослини, накриті на зимовий період матеріалами, які швидко гниють або злежуються. Для цих цілей варто використовувати ялинові гілки, білу полімерну тканину і синтетичні матеріали. необхідно ретельно стежити за ділянками, накритими поліетиленовою плівкою з настанням тепла. У цей період температура під таким матеріалом сильно збільшується, і саджанці можуть випріти. Щоб цього уникнути, потрібно ранньою весною постійно провітрювати укриття, відкриваючи його з боків. використання профілактичних заходів і спеціалізованих засобів не може гарантовано захистити рослину. Дуже часто дачники занадто пізно помічають пошкодження, коли врятувати саджанці вже неможливо. З цієї причини необхідно заздалегідь подбати про успішний розвиток садових культур, застосовуючи прості поради фахівців.