5 ефективних порад, як змусити алое нарешті зацвісти

61


Всі представники сукулентів, до яких відноситься і алое, можуть цвісти. Найчастіше це відбувається в природному середовищі існування, де рослина регулярно піддається посухам і значним перепадам температур, які і провокують цвітіння. щоб алое змогло зацвісти в домашніх умовах, необхідно створити для нього аналогічні умови.

Забезпечуємо алое низьку температуру

цвітінню сукулента завжди передує період спокою, для якого необхідно значне зниження температури. Щоб створити відповідні умови, в зимові місяці в приміщенні, де знаходиться квітка, температуру потрібно знизити до 10-14 градусів тепла. Такі екстремальні умови розбудять у алое прагнення до цвітіння, і скоро ви помітите появу перших квітконосів. Для цього сукулент краще перенести в окреме прохолодне приміщення, або, наприклад, на балкон, а не залишати його на легко продувається підвіконні, тому що протяги тільки зашкодять рослині.

Створюємо високий рівень сухості

крім низької температури алое також необхідно перевести на певний режим поливу, який посприяє стану спокою і подальшого цвітіння. Якщо ви хочете, щоб алое зацвіло, в зимовий період необхідно мінімізувати його полив. Це обумовлено тим, що сукуленти ростуть в країнах, для яких характерні тривалі періоди посухи. Але не забувайте, що в жаркому приміщенні недолік вологи може завдати рослині шкоди. полив потрібно проводити тільки після того, як грунт в горщику повністю висохне. Щоб переконатися в цьому, можете акуратно розкопати невелику ямку на глибину 3-5 см і стиснути невеликий кому землі в руці. Якщо вона розсиплеться, значить рослина пора поливати. Але не потрібно наливати воду прямо в квітку. Для зимового поливу досить опустити горщик з алое в піддон з невеликою кількістю рідини на 10-15 хвилин. Таким чином ви задовольните потребу квітки у волозі і уникнете загнивання його кореневої системи.

Не забуваємо про тривалий світловий день

зимовий світловий день занадто короткий для алое. Щоб рослина змогла зацвісти, йому потрібно більш тривалий (не менше 14-16 годин щодня) і інтенсивний вплив сонячних променів. Тому краще перемістити алое на південну сторону, а також організувати для нього додаткове підсвічування (без обігріву). Для цього можна використовувати фітолампи (світлодіодні, люмінесцентні або натрієві), які продаються в багатьох магазинах.

Здалася квітконосна стрілка? підвищуємо температуру

якщо дотримуватися всіх умов, описані вище, це призведе до появи у алое першої стрілки з квіткою. Залежно від виду сукулента, його квітка може бути одиночним або складати щільну гроно. Як тільки з’явиться стрілка, необхідно почати плавно підвищувати температуру в приміщенні, де знаходиться рослина. Піднімайте температуру від 10-14 до 22-24 градусів тепла протягом 2-3 днів. Якщо такої можливості немає, просто перенесіть алое в більш теплу кімнату. Також не забудьте відновити регулярний полив.

Вносимо підгодівлі

крім тепла і регулярного поливу квітуче алое потребує додаткової підгодівлі. Найпростіше використовувати готове добриво для сукулентів на основі калійно-фосфорних компонентів. Вносьте підгодівлю тільки після поливу на зволожений грунт. Щоб домогтися максимального ефекту, краще використовувати рідкі форми добрива. алое, як і всі сукуленти, є витривалим рослиною, яке пристосоване виживати в самих екстремальних умовах. Тому не варто боятися того, що низька температура, мінімальний полив і відсутність підгодівлі якось зашкодять йому. Не забувайте, що тільки так можна створити тривалий період спокою, який і спровокує алое на цвітіння.