Шкідників потрібно знати в обличчя: 7 небезпечних комах для капусти

57


У капусти багато шкідників. Вона піддається їх атакам ще будучи на стадії розсади. Завдання городника полягає в тому, щоб не дати комахам знищити урожай.

Совка

Шкідників потрібно знати в обличчя: 7 небезпечних комах для капустималенькі метелики темного забарвлення нагадують моль. Вони є злісними знищувачами капусти. Тривалість життя комахи-близько одного місяця. Розмах крил досягає 4 см. Для боротьби зі шкідником застосовують цілий комплекс заходів. До них відносяться: глибока оранка ранньою весною, застосування інсектицидів (»карате«,» самурай«,» фуфанон«), а також різних біопрепаратів (»актофіт«,»натур гард»).

Білянка

Шкідників потрібно знати в обличчя: 7 небезпечних комах для капустив народі прижилася назва «капустница». Це невелика метелик з розмахом крил (білі з чорними куточками) близько 6 см.комаха відрізняється дуже хорошим нюхом і може відчути іншу метелика на відстані 2 км. Шкодять капусті гусениці. Вони харчуються виключно хрестоцвітними і поїдають їх у великій кількості. Для захисту врожаю город ретельно прополюють, грядки планують так, щоб поруч з капустою не росли привабливі квіти, а також застосовують різні отрутохімікати, смертельні для личинок.

Ріпниця

Шкідників потрібно знати в обличчя: 7 небезпечних комах для капустидорослі особини відкладають яйця на бур’янистих травах, а лише потім гусениці переповзають на капусту. Метелик схожа на білянку, але значно менше її. Передні крила мають темні плями. Оскільки яйця білявки розвиваються на бур’янах, то головний захист — ретельна прополка міжрядь і покіс трави на неокультурених ділянках.

Пильщик

Шкідників потрібно знати в обличчя: 7 небезпечних комах для капустивідноситься до перетинчастокрилих сидячебрюхим комахою. Зовні нагадує муху. Довжина пильщиків досягає 3 см. Тулуб і голова не відокремлені один від одного (звідси і назва — сидячебрюхие). Найбільшої шкоди завдають капусті личинки пильщика. Вони з’їдають листя. Щоб захиститися від цих комах, використовують інсектициди: карбофос,» арріво«,» моспілан » та інші.

Капустяна міль

Шкідників потрібно знати в обличчя: 7 небезпечних комах для капустиці метелики забарвленням нагадує радянський килим: коричневий з різними плямами і розводами. Розмах крил досягає 15 мм.щоб зрозуміти, що на капусті з’явився цей шкідник, досить поглянути на її листя. Вони будуть в дірках, а поруч обов’язково виявляться повзають личинки. Найкраще від шкідника допомагають прополка грядок і обробка різними інсектицидами.

Капустяна вогнівка

Шкідників потрібно знати в обличчя: 7 небезпечних комах для капуститемно-коричневий метелик, розмах крил якої досягає 26 мм.не спить метелик виключно вночі, так що вдень його не побачиш. Яйця метелик відкладає на нижню сторону капустяного листа. Через 9 днів з’являються гусениці, які і поїдають капусту. Найбільше вони пошкоджують внутрішню частину качана. Для боротьби з цим шкідником використовують інсектициди.

Листоїд капустяний

Шкідників потрібно знати в обличчя: 7 небезпечних комах для капустице маленький жучок, що нагадує бронзовку в мініатюрі. У довжину досягає 5 мм. Розвиток личинок найкраще відбувається у вологому середовищі, наприклад, в теплиці. Самки відкладають яйця в спеціально для цього зроблені ними ж ямки в листі. Одна особина може відкласти до 400 яєць. Для знищення використовують інсектициди, а в якості профілактики проводять регулярну прополку. Якщо комах мало, їх просто струшують в совки.