Обережно, отруйні ягоди: 7 назв, які потрібно знати напамять

143


Гуляючи по лісі, а тим більше заблукавши, можна втамувати спрагу і голод дикорослими ягодами. При цьому потрібно пам’ятати, що серед апетитних на вигляд і соковитих плодів зустрічаються небезпечні для життя.

Беладона

багаторічник з дзвоновими пониклими квітками бурого кольору і блискучими чорними ягодами, схожими на дрібну вишню і солодкуватими на смак. назва «відьмина трава» беладонна отримала за те, що жінки застосовували її для розширення зіниць і спокусливого ефекту, а також рослина використовувалося в якості отрути. Листя і ягоди беладони надзвичайно токсичні, містять потужні дози тропанових алкалоїдів. Обережно, отруйні ягоди: 7 назв, які потрібно знати напамятьу дикій природі беладона звичайна зустрічається в багатьох частинах земної кулі, в росії — в краснодарському краї, гірському криму, на кавказі. Росте, як правило, поодинці, вкрай рідко можна зустріти зарості беладони. Рослина широко застосовується в науковій і народній медицині, але при зустрічі в лісі краще триматися від нього подалі. Отруйна дія настає при дотику трави до шкіри і слизових оболонок, а всього кілька з’їдених ягід можуть привести до летального результату. ознаки отруєння проявляються вже через кілька хвилин. Це почастішання серцебиття, порушення зору, почервоніння шкіри, збудження, можливі галюцинації і марення, втрата орієнтації, судоми.

Вороняче око

ця рослина дізнатися легко-одиночна ягода чорного кольору на плодоніжці підноситься в центрі чотирьох, розташованих хрестом великих зеленого листя з вираженими прожилками. Обережно, отруйні ягоди: 7 назв, які потрібно знати напамятьсушені листя і ягоди воронячого ока застосовуються в народній медицині, але рослина дуже отруйна, причому для тварин теж. Тільки птахи без наслідків для здоров’я можуть вживати ягоду в їжу. симптоми отруєння воронячим оком:

  • нудота;
  • блювота;
  • коліки, різі в животі;
  • рідкий стілець;
  • тахікардія, порушення серцевої діяльності;
  • запаморочення, головний біль;
  • параліч.

росте вороняче око в лісах на всій території країни, тому важливо з дитинства навчитися розрізняти отруйні рослини, щоб не спокуситися яскравою ягідкою.

Воронець

завдяки великій декоративності (кущі схожі на калину), воронець червоноплідний широко застосовується в садівництві, проте, треба пам’ятати про його отруйні властивості. На відміну від калини, воронець утворює трав’яний кущ висотою близько 70 см.краї світло-зеленого листя, зібраних по три штуки на держаку, нагадують зуби пилки. Обережно, отруйні ягоди: 7 назв, які потрібно знати напамятьголовна відмітна ознака рослини-червоні ягоди насиченого відтінку, зібрані в кисть. Найчастіше воронець зустрічається в хвойних і змішаних лісах. Отруїтися випадково воронцем важко, рослина має неприємний запах, а ягоди гіркі на смак. основні симптоми отруєння:

  • нудота;
  • прискорений пульс;
  • запаморочення;
  • кишковий розлад;
  • тремор і судоми.

перша допомога при отруєнні-промивання шлунка і термінове звернення за медичною допомогою.

Вовче лико

всі частини рослини отруйні, тому не тільки ягоди пробувати, але і приносити додому красиво квітучу навесні гілку волчеягодника не слід. Від приємного аромату квіток, що нагадують бузок, може захворіти голова, сік рослини при попаданні на шкіру викликає виразки і опіки, а декількох ягід досить для важкого отруєння з летальним результатом. Обережно, отруйні ягоди: 7 назв, які потрібно знати напамятьчагарник зустрічається в західному і східному сибіру, в європейській частині росії і на кавказі. При отруєнні вовчим ликом людина відчуває сильні болі в животі, розлад кишечника, підвищене слиновиділення, з’являється кров в сечі, може статися зупинка серця.

Лісова жимолость

жимолость лісова (або звичайна) небезпечна містяться в яскраво-червоних склоподібних ягодах глікозидом ксилостеїном. Саме ця речовина викликає порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, серцевої діяльності, судоми. Обережно, отруйні ягоди: 7 назв, які потрібно знати напамятьжимолость лісову легко впізнати по сидячим парами на гілочках яскравим ягодам. Вона сильно відрізняється від тієї смачної і корисної культурної ягоди, яку вирощують в сибіру і на далекому сході. У європейській же частині країни в озелененні широко використовують жимолость лісову, її клюють птахи без шкоди для здоров’я, але пробувати її людині небезпечно.

Бузина трав’яна

це багаторічна кущова рослина з зонтичними суцвіттями зустрічається повсюдно в європейській і південній частині росії. Через специфічного запаху її називають смердючої бузиною, такий же неприємний аромат мають і її ягоди темно-фіолетового кольору. цвіте бузина на початку літа, плоди дозрівають в серпні. Незважаючи на те, що бузина активно використовується в якості потогінного, протизапального засобу, застосовується при різних захворюваннях шкіри і верхніх дихальних шляхів, рослина відноситься до отруйних. Обережно, отруйні ягоди: 7 назв, які потрібно знати напамятьнаявність в бузині ціаногенних глікозидів робить її небезпечною для здоров’я. При вживанні ягід може розвинутися токсичне ураження центральної нервової системи і смерть від дихальної недостатності. при отруєнні необхідно викликати швидку медичну допомогу, особливо якщо постраждала дитина.

Снежноягодник білий

назву рослина отримала за те, що плоди можуть залишатися на гілках всю зиму. Цей листяний чагарник досягає 1,5 м у висоту, його білі ягоди, зібрані в кисті, служать їжею для птахів. Обережно, отруйні ягоди: 7 назв, які потрібно знати напамятьрослина приживається в різних умовах, його висаджують на клумбах і в якості живоплоту. Ягоди чагарнику через високий вміст алкалоїдів отруйні, але дорослій людині сильного шкоди завдати не можуть. Але вживання їх у великій кількості, а також дітьми можуть викликати сильну інтоксикацію. Плоди снежноягодника неприємні на смак, тому випадкове отруєння малоймовірно. Попадання соку рослин на слизові оболонки і шкіру викликає набряклість, роздратування і почервоніння.