Нюанси монтажу фундаменту під паркан з цегляними стовпами. Покрокова інструкція і фото зразкової схеми монтажу

41

Нюанси монтажу фундаменту під паркан з цегляними стовпами. Покрокова інструкція і фото зразкової схеми монтажу

Після підготовки процес проходить наступним чином:

  • земляні роботи. Територію розчищають, після чого риють траншею, розмір якої визначають з урахуванням ширини майбутньої стрічки і товщини опалубки. Ступінь заглиблення варіюється від 25 до 35 см нижче точки промерзання в залежності від характеристик грунту. У точках установки опор на дні зробленої траншеї формують глибокі отвори, ширина яких більше діаметра стовпа.
  • облаштування подушки з піску і гравію. Перед цим грунт ущільнюють виброплитой, потім засипають пісок шаром 5 см, змочують і трамбують, потім укладають щебінь, знову ущільнюють і кладуть шар гідроізоляції.
  • облаштування армованого каркаса. У разі монтажу паркану з металевими стовпами каркас потрібен тільки для самого фундаменту, при створенні конструкції з цегли потрібно облаштувати його і для стовпів. Розташування поздовжніх стрижнів має бути на відстані 5 см від опалубки, поперечні стрижні ставлять з кроком 20 см.конструкцію скріплюють зварюванням або в’язальним дротом; другий варіант більш кращий.
  • збірка і установка опалубки. Для цього можуть використовуватися дошки, шифер, дсп, фанера. У країв траншеї встановлюють бруски, щити виставляють у стінок, поєднуючи саморізами.
  • заливка бетону для фундаменту. Паралельно цьому виконують установку металевих стовпів, якщо це передбачено конструкцією; опори вивіряють рівнем і фіксують для подальшого остаточного закріплення. У траншею поміщають шар суміші товщиною 15 см, видаляють повітря за допомогою арматури, продовжують заливку шарами.

Фундамент під стовпи для забору. Підготовка до зведення паркану з цегли.

Для спорудження фундаменту під паркан з цегли необхідно вибрати такий тип підстави, який в максимальному ступені буде підходити до масивної огорожі. Перед установкою паркану з цегляними стовпами слід мати на увазі, що всередині них повинні бути металеві стійки або труби діаметром 80 мм, забетоновані в фундамент. Їх можна замінити арматурними стрижнями в кількості 6 шт.

Якщо всі цегляні стовпи фундаменту закріплені серцевиною певного типу, то вона послужить надійною опорою для конструкції. У будь-якому випадку кріплення кронштейнів для монтажу лаг здійснюється саме до труб або арматури. При зведенні опор біля воріт або хвіртки потрібно розрахувати додаткове навантаження, тому важливо правильно вибрати тип серцевини для стовпчиків з цегли.

Коли основа для цегляних стовпів вже підготовлена, можна переходити до визначення відстані між опорами. Професіонали рекомендують проводити установку стовпів через кожні 2,5-3,0 м.чим більш масивним і високим буде спорудження з цегли, тим більш щільним має бути розміщення стовпчиків. Висота цегляної опори може становити 2-3 м.

При дотриманні цих правил можна звести огорожу навколо будинку, що відповідає вимогам надійності і міцності, а також оптимальності по витратах фінансових ресурсів. Після проходження підготовчого етапу слід перейти безпосередньо до заливання фундаменту під цегляні стовпи паркану.

Бетонний фундамент для забору. Типи фундаментів для огорож з бетону

Довговічність огороджувальної конструкції безпосередньо залежить від якості закладеного підстави. При виборі важливо врахувати рельєф ділянки, клімат, майбутню навантаження на споруду.

Фундамент для бетонного паркану можна зробити декількома способами в залежності від перерахованих факторів.

Розберемо, як звести кожен тип своїми руками.

Застосування бетонних конструкцій

Високі монолітні огорожі ставлять там, де необхідно приховати те, що відбувається на ділянці від сторонніх очей, захистити від несанкціонованого проникнення.

До таких споруд відносять:

  • виправні колонії;
  • психіатричні лікарні;
  • промислові підприємства;
  • будівельні майданчики.

Фото: навіть бетонний паркан в якості огорожі може гармонійно виглядати на садовій ділянці.

Для огорожі приватного сектора, дачних ділянок часто застосовуються складальні паркани з бетону. Складаються такі огорожі з готових стовпів, декількох секцій. Їх популярність пояснюється легкою вагою, простотою установки, доступною ціною і зовнішньою привабливістю.

Використовуються в приватному строітельствелібо комбіновані варіанти з іншими матеріалами (металом, каменем, деревом).

Правильно визначаємо глибину закладення підстави

Залізобетонні паркани – великовагові конструкції, тому вимагають ретельних розрахунків при облаштуванні фундаменту.

Важливо точно розрахувати глибину закладення. Величиною вважається відстань від поверхні до підошви підстави.

Рекомендоване значення глибини підстави для бетонного паркану — на 40 см нижче рівня промерзання грунту.

Підходить для більшості регіонів країни зі стабільними скелястими ґрунтами.

На пучинистих грунтах рекомендується брати в розрахунок площа фундаменту. Це потрібно для забезпечення найбільшої стійкості готової конструкції.

Фото. Варіанти глибини закладення фундамент: а) заглиблений б) мелкозаглубленний в) незаглиблений

Для обчислень площі фундаменту застосовується формула k(n)*f/к(с)*r , яка розшифровується так:

K(с) – коефіцієнт умов роботи;

F – сумарне навантаження на основу грунту;

K(n) – коефіцієнт надійності;

R – опір грунту.

Всі необхідні параметри нескладно знайти в спеціалізованій літературі.

Користувачі часто шукають

Види фундаментів для парканів з бетону

Порядок облаштування залежить від складності, розмірів конструкції.

Фундамент під паркан з цегли та профнастилу. Фундамент під паркан з цегляними стовпами

Ідеальним варіантом для подібного комбінованого паркану з профнастилу прийнято вважати залізобетонний фундамент стрічкового типу . Паркан, заснований на безперервної монолітної стрічці, не тільки виглядає більш солідно, але і надійно захищає ділянку від проникнення дрібних тварин, які здатні підрити підставу паркану, і дощової води з вулиці.

Ширина фундаменту повинна збігатися з шириною цегляних стовпів, про які дещо пізніше.ландшафт ділянки передбачає наявність перепадів рівня грунту. В даному випадку зведення монолітної залізобетонної стрічки може спричинити за собою непередбачені витрати, так як різниця висоти може досягати близько 0,5 метрів (при умовній довжині в 10 м). Таким чином, доцільніше «розбити» фундамент на кілька сегментів з різною висотою.

При цьому слід враховувати, що стрічка фундаменту повинна виступати над рівнем грунту не менше ніж на 10 см.дана міра запобігає накопиченню на верхній ділянці стрічки бруду в період дощів.

Додаткової економії можна домогтися за рахунок різної ширини фундаменту. Повна ширина робиться тільки під цегляними стовпами, а більш вузький фундамент — під профільними листами. Подібний варіант скорочує кількість земельних робіт і витрачається бетонного складу, однак, ускладнює процес монтажу опалубки.

Глибина фундаменту повинна прирівнюватися до глибини промерзання грунту (близько 1м), що є гарантією нерухомості всієї конструкції. Також, для запобігання деформації фундаменту слід здійснити відсипання піщаної подушки. Висота насипу становить близько 20 см, поливається водою і досить щільно утрамбовується.

Важлива роль в створенні надійного і якісного фундаменту грає процес армування . Арматуру слід в обов’язковому порядку пов’язувати між собою (можна використовувати дріт) і укладати в два шари. Каркас з арматури переважно збирати на землі, спускаючи в траншею виключно в процесі складання опалубки. У місцях зведення цегляних опор слід додатково монтувати куточки або труби, які будуть посилювати конструкцію майбутніх стовпів.

Рекомендований склад розчину для фундаменту:

  • 1 частина цементу;
  • 3 частини піску;
  • 6 частин щебеню (переважно середньої фракції);
  • 0,7 частини води;
  • спеціальні добавки (елементи, що підвищують міцність бетону, його морозостійкість і пластичність). Для економії коштів допускається» народний метод » — на відро води додається 10 мл рідкого мила.

По закінченню процесу заливки монолітну стрічку слід закрити поліетиленом. Подальший етап робіт можна починати не раніше, ніж через три дні.

Розрахунок фундаменту підЦегляний паркан. Стрічковий армований залізом

Залізобетонний фундамент для цегляного паркану характеризується високою несучою здатністю і довговічністю. Пристрій починається з підготовки грунту. Від правильності виконання земляних робіт буде залежати термін служби і сезонну поведінку моноліту.

У цьому відео розглянуті помилки, які зробили обробники при будівництві цегляного паркану на стрічковому фундаменті на конкретному прикладі:

Тут необхідно викопати траншею перетином приблизно 40*50 см. Глибини в 0,5 м, як правило, досить, щоб виключити вплив грунту на бетонну стрічку. Дно каналу вважається готовим після ущільнення землі. Далі на ньому влаштовується піщано-гравійна насип. Після трамбування вона повинна становити 15 см по товщині, бути максимально рівною.

Підготовка траншеї під фундаментну стрічку джерело yandex.net

Наступні дії послідовно виглядають так:

  • встановлюється формувальна опалубка;
  • стінки перевіряються на герметичність, при необхідності вони ховаються всередині поліетиленовою плівкою;
  • збирається підсилює каркас з арматурних прутків з перетином 8-10 мм.

Колони встановлюють на відстані 2-3 м.профіль вибирають перетином 50*50 мм або діаметром понад 40 мм. Заливка готової площадки для фундаменту під паркан виконується бетонним розчином марки м200.

Стрічковий бутовий

У цьому випадку замість арматури використовуються великі камені. Тут пристрій фундаменту проводиться двома способами. Або спочатку в підготовлену траншею укладається бут, його заливають і проколюють для виведення повітря. Або камені закладають в залитий розчин. Перший варіант дозволяє контролювати щільність бутової кладки, другий дозволяє краще ущільнити бетон. У будь-якому випадку на тлі залізобетонної стрічки таке рішення обходиться помітно дешевше.

Пристрій бутового опорного підстави джерело sakh.com

Комбінований стрічковий зі стовпчастим

Тут заливка бетону проводиться після підготовки траншеї під ростверк для забору і посадкового місця під колони. Під стовпи, які будуть викладені з цегли, формується лунка. Оптимальною глибиною прийнято вважати ⅓ від довжини всієї опори, але в цьому випадку параметр через навантаження збільшується до 1,5 м.для посилення конструкції крім направляючої профільної труби можна додатково занурити 3-4 залізних прута і зв’язати їх з армуючим каркасом для стрічкового паркану.

Паркан з цегли та профнастилу: особливості та вибір матеріалу, етапи будівництва

Стовпчастий

Тут земляні роботи починаються з формування посадкового місця під металопрофіль. Останній може бути замінений на дерев’яний стовп попередньо оброблений, наприклад, смолою. Лунка буриться глибиною від 0,5 до 1,5 метрів, ширина 40 см.на дні трамбується пісок з гравієм (шар 15 см). До металевої колони перед зануренням в області підстави приварюються відрізки арматури довжиною 25 см.якщо використовується труба, то для надійності її порожнину заповнюється цементним розчином.

Приклад фундаменту з стрічковим ростверком джерело gbistroy-kazan.ru

Пальовий гвинтовий

Вибір перетину труби визначається більшою мірою покладається на неї навантаженням з боку планованого забору. Якщо це кам’яний варіант, то рекомендується розглядати заготовки діаметром понад 100 мм.такі палі здатні витримувати вагу від 2 тонн.

Ще один момент, який потрібно враховувати при виборі виробів стосується наконечника:

  • литий застосовується для масивних конструкцій (оцинковка продовжує термін служби);
  • зварений коштує дешевше, але технічні характеристики також актуальні для зведення легких парканів.

Гвинтові палі для влаштування фундаменту джерело ryazan.zuzmi.ru

Угвинчуються стовпи, як правило, на глибину від 1,5 м.методика занурення схожа з вкручуванням самореза в основу. Виконати роботу можна вручну або з використанням спеціальної техніки. Для першого варіанту в торцевій частині передбачені отвори під важелі. Головне-дотримати суворе вертикальне положення труби.

Цегляні паркани: плюси і мінуси, різновиди матеріалів, основи технології і ціни

Коротко про головне

Паркан з цегляними стовпами відрізняється локалізованої високим навантаженням на грунт.