5 помилок під час вирощування баклажанів, які позбавляють дачника врожаю

55


Баклажани досить примхливі. Навіть невеликі порушення правил агротехніки загрожують серйозними наслідками.

Поспішають з висадкою

часта помилка – передчасне пересаджування розсади у відкритий грунт. Це потрібно робити, коли встановиться тепла погода. найкраще рослини приживаються при температурі повітря +25°с.розсада погано адаптується до нових умов і хворіє, якщо їй не вистачає тепла. Температурний режим на момент висадки повинен перевищувати +15°с вночі. Грунт повинен бути добре прогріта, не нижче + 20°с, інакше баклажани можуть загинути. Має значення і вік розсади, їй повинно бути не менше 80 днів. Якщо при пересаджуванні в грунт рослинам 60 діб, то отримати можна тільки 60% від можливого врожаю.

Пошкоджують коріння

при неправильній пікіровки можна пошкодити коріння, в результаті рослина може засохнути і загинути. Коренева система баклажан більш вразлива в порівнянні з іншими пасльоновими культурами (наприклад, помідорами). Рання пікіровка переноситься легше. найбільш схильна до пошкодження коренів доросла, що встигла добре вкоренитися розсада, яку переносять з парника у відкритий грунт. Для рослин це серйозний стрес. Після такої травматичної процедури вони можуть загинути. досвідчені городники рекомендують не вирощувати розсаду баклажан в загальному контейнері. У кожної рослини повинна бути своя індивідуальна ємність (торф’яна таблетка, пластиковий стаканчик, картонна коробка з-під молока або кефіру).

Заливають рослини

баклажани чутливі до вологи. Надмірно рясний полив загрожує рослинам грибковими захворюваннями. Щоб баклажани на грядках не хворіли і не гнилі, перезволоження грунту допускати не можна. недостатній полив теж погіршує розвиток розсади. Баклажани характеризуються поверхневою кореневою системою, і при нестачі вологи вона сохне. Досвідчені городники рекомендують поливати розсаду після висадки у відкритий грунт кожен день. При цьому бажано використовувати невеликі порції теплої води. Її застій на грядках неприпустимий. Використовувати для поливу баклажанів воду з-під крана не можна. Вона жорстка, холодна, містить шкідливий для городніх культур хлор. Переважно поливати дощовою або талою водою. Її потрібно відстояти протягом 24 годин, дати прогрітися на сонці. поливаючи рослини, слід уникати попадання вологи на листя. В іншому випадку ризик ураження баклажанів грибковими захворюваннями зростає. Не можна поливати в денні години, коли світить сонце, щоб розсада не отримала опіки. Переважно вечірній час. у регіонах з високою вологістю поливати після пересадки слід не частіше 1 разу на 2-3 дні. Це допоможе уникнути перезволоження.

Поливають рослини перед пересадкою

не рекомендується полив розсади перед висадкою на город. Земля перетвориться в грудку, і рослини доведеться від неї відривати разом з корінням. бажано припинити поливати розсаду за 2 доби до перенесення її у відкритий грунт. Перенасичені вологою стебла і листя дуже крихкі, можуть ламатися під час пересадки. Тому потрібно припинити полив за 1-2 дні до переміщення на грядки.

Використовують гній в якості підгодівлі

5 помилок під час вирощування баклажанів, які позбавляють дачника врожаюбаклажани, що ростуть на грядках, потребують підгодівлі. Без добрива рослинам не вистачає поживних речовин, вони починають хворіти. Це призводить до низького і неякісного врожаю, плоди виростають дрібними і не смачними. зловживання добривами також неприпустимо, особливо азотними. Кущ вийде великим і красивим, з великою кількістю зелені, але з малою кількістю зав’язей. Хорошого врожаю в такому випадку не буде. культуру потрібно підгодовувати 3-5 разів протягом сезону. При виборі добрив потрібно врахувати тип грунту. Якщо земля мізерна, рослини потрібно підгодовувати часто, з періодичністю 1 раз в 2 тижні. Серйозна помилка при вирощуванні баклажанів – використання гною, що містить в надлишку азот. У ньому немає інших необхідних баклажану поживних речовин. Переважно підгодовувати трав’яним компостом, покупними азотовмісними і фосфорними сумішами, що мають збалансований склад. Кращий вибір-комплексне мінеральне добриво. можна вносити деревну золу. Вона не тільки наситить рослини необхідними мікроелементами, а й захистить їх від грибкових уражень і комах-шкідників.