Томатний сік соковижималка. Яку вибрати соковижималку: чим пристрої відрізняються один від одного

61

Томатний сік соковижималка. Яку вибрати соковижималку: чим пристрої відрізняються один від одного

Сік з помідорів відрізняється особливою густою консистенцією, яка досягається шляхом видалення кісточок і шкірки. Саме від густоти і буде залежати його смак і інші якості. Так, якщо томатний сік в соковижималці занадто відділяється від м’якоті і на виході виходить рідким, то на смак він буде здаватися водянистим і ненасиченим.

Важливо! сік обов’язково повинен містити перетерту м’якоть, але без твердих частинок. За консистенцією кінцевий продукт повинен бути рідким, але не водянистим.

Якщо для отримання соку використовувати відцентрову соковижималку, присутня ймовірність отримання ненасиченого продукту з недостатнім вмістом м’якоті. Іншим мінусом вважають те, що помідорна м’якоть швидко забиває сито, чистити яке досить довго і складно. З цих причин, як правило, відцентровий варіант соковижималки не рекомендують вибирати для переробки помідорів.

Електрична шнекова соковижималка для помідорів вважається оптимальним варіантом для отримання томатного соку. Тут вал може розташовуватися двома способами:

  • горизонтальним;
  • вертикальним.

Оптимальним варіантом для отримання томатного соку вважається електрична шнекова соковижималка

У торгових точках також зустрічаються комбіновані шнекові соковижималки для томатів, оснащені двома валами, що рухаються в різні боки. Саме такі моделі вважаються кращими соковижималками для томатів, тому як завдяки двом валам збільшується продуктивність приладу, а також підвищується швидкість переробки овочів.

За зовнішнім виглядом шнекова соковижималка для помідорів дуже схожа на стандартну м’ясорубку. У приладі помідори дрібно розтираються, а рідина видавлюється через сито. М’якоть і зерна добре перемелюються і перетираються, внаслідок чого на виході виходить насичений, смачний і якісний сік.

Томатний сік в відцентровій соковижималці. Відцентрові соковижималки для томатів

універсальний електричний прилад дозволяє отримувати соки з будь-яких фруктів і овочів. На ринку представлена широка асортиментна лінійка відцентрових соковижималок. Такі прилади, володіючи розширеними можливостями, а також є естетичним елементом інтер’єру кухні.

Різновиди

Агрегати представлені двох видів:

  • отримання соку з цитрусових плодів;
  • прес.

У першому варіанті видобуток соку здійснюється за допомогою обертового конуса. В цьому випадку половина плода притискається до ребристої конструкції і включається електродвигун в пристрої. Підбираючи моделі таких представників, слід звертати увагу на потужність приладу від 20 до 80 вт, тому що це впливає на продуктивність.

До відома: ряд модернізованих апаратів наділені функцією охолодження. Опція попереджає перегрів корпусу, а продукти не піддаються термічному впливу.

Пристрої у вигляді преса призначені для створення напою з будь-якої сировини. Суть роботи механізму закладена в назві, тобто використовується пресова конструкція. Ряд моделей оснащені подрібнювачем, який готує овочі та фрукти до віджимання.

Сік з відцентрової соковижималки

Принцип роботи

Механізм дії відцентрового обладнання полягає в укладанні помідорів в камеру, де обертовий сепаратор подрібнює овоч і розділяє масу на макуху і сік. В якості подрібнювача застосовується диск з теркою, оснащений зубцями-це дозволяє відокремлювати рідину через сито для отримання прозорого нектару без твердих частинок. Внутрішній диск обертається на швидкості, переробляючи плоди в»кашу». Потім отримана субстанція переходить у відсік для поділу маси.

Представники обладнання наділені декількома режимами і швидкостями для перемелювання інгредієнтів різної жорсткості. Як правило, відцентрові прилади використовуються господинями для обробки помідорів, груш, яблук. Через те, що напій виходить занадто рідким і недостатньо густим для заготовок томатного соку його застосовують в рідкісних випадках.

Переваги та недоліки

якщо перед господинею стоїть дилема, яка з соковижималок краще для томатів, то експерти радять ознайомитися з плюсами і мінусами цього виду техніки.

Переваги:

  • якісний напій;
  • відсутність м’якоті;
  • широка асортиментна лінійка, що володіє різними режимами і потужністю;
  • наявність декількох швидкостей для віджиму продуктів з різним рівнем жорсткості;
  • просте використання і догляд;
  • невисока ціна.

Недоліки:

  • за один робочий цикл виходить невеликий обсяг нектару;
  • через обертання сепаратора на швидкості до 40000 об/хв субстанції утворюється піна з неприємним смаковими відтінком;
  • нагрівання і окислення соку з втратою вітамінів;
  • незначний термін зберігання готового продукту (до 20 хвилин);
  • нерівномірне відділення макухи;
  • на ринку не знайти механічних моделей з високою продуктивністю;
  • На замітку: пристрої відцентрового види не підходять для обробки помідорів, т. К. Отримана маса рідка, прозора і без вмісту м’якоті.

Крутимо томатний сік. Томатний сік на зиму

Рецепти заготовок з помідорів на зиму не обмежуються приготуванням томатного соусу, пасти або кетчупу, згодні? домашній томатний сік-це відмінний спосіб збереження багатого врожаю, а також смачний і корисний напій для всієї родини. Сьогодні пропоную рецепт томатного соку без стерилізації: все досить просто, швидко і доступно.

Багато господині знають як зробити томатний сік у себе вдома і зберегти його на зиму, причому способів існує чимало. Наприклад, можна отримати сік з помідорів по-старому — за допомогою м’ясорубки. Комусь більше подобається користуватися соковаркою, але особисто мені найзручніше готувати томатний сік через соковижималку.

Крім того, варіанти цієї овочевої заготовки відрізняються і складом. Так, наприклад, можна закатати виключно натуральний томатний сік без будь-яких добавок. Однак такий напій перед вживанням дуже хочеться хоча б підсолити, тому раджу приправити його при варінні. Крім того, нерідко томатний сік ароматизують прянощами і спеціями: в хід йдуть запашний або чорний перець, бутони гвоздики, палички кориці… Загалом, що душа забажає — головне, щоб готовий продукт подобався саме вам.

Як консервувати свіжовичавлений томатний сік. Як приготувати дуже смачний томатний сік на зиму через соковижималку?

Сік, який ви приготуєте самі за цим рецептом не зрівняється з тими, що продають на прилавках в супермаркетах. Повна відсутність шкідливих домішок, барвників і консервантів найкращим чином відіб’ється на багатому і яскравому смаку натурального продукту. Запевняю, це ви оціните по достоїнству.

Для будь-якого якісного напою плоди найкраще брати здорові і добре визріли і краще звичайно зі своєї присадибної ділянки або купити у перевіреного продавця.

Спосіб приготування, про який піде мова, не вимагає особливих зусиль у виконанні, а мінімальна кількість продуктів, яке необхідно, забезпечують його доступність. Для того щоб наш сік вийшов густим і мав приємним смак, найкраще брати для переробки сорти овоча з великими плодами, соковитою і пухкої м’якоттю.

Деякі господині для заготівлі соку беруть некондицію або маленькі помідори. При такому розкладі передбачити смак готового нектару буде вкрай складно. Він може вийти кислуватим або занадто рідким.

Отже, почнемо.

Ми використовуємо:

  • томати 5 кг;
  • цукор 4 ст. Л.;
  • кухонна сіль 2 ст. Л.

Приготування:

1. Підготуємо потрібні інгредієнти, щоб вони знаходилися «під рукою». Рецепт за яким ми будемо заготовлювати напій на зиму включає в себе кухонну сіль і цукровий пісок. Їх кількість може бути будь-яким, кожен володіє своїми смаковими пристрастями. Я ж хочу запропонувати рецептуру, яка найбільше подобається мені. Смак готового напою виходить більш збалансованим.

2. Томати спочатку перебираємо виключаючи гнилі, непридатні плоди і гарненько миємо, потім для зручності особливо великі розрізаємо навпіл або на четвертинки, а подрібніше немає сенсу різати.

3. Підготовлені плоди пропускаємо через соковижималку і у нас вийшла рожевого кольору, неоднорідна маса. Її вихід безпосередньо залежить від використовуваного сорту, який впливає на соковитість томатів, і неОстанню роль тут відіграє потужність соковижималки. З 5 кг овочів приблизно вийшло 2,5 літра томатного напою.

Макухи ціла мисочка: насіння, шкірка, жилки, а також порядна кількість м’якоті. Не викидайте її!

4. В отриманих вичавках залишилося ще багато соку і його теж необхідно пустити в справу. Для цього беремо сито або друшляк і невеликими партіями акуратно перетираємо отриману масу, можна використовувати підручні засоби, ложку, лопатку, кортофелемялку, в простолюдді-толкушку.

5. В результаті простих дій і активно працюють рук ми отримуємо ще 1 літр 250 мілілітрів густого соку з овочів, а якщо докласти зусиль, то можна перетерти вичавки і до сухого стану.

6. Змішуємо сік, який ми вичавили за допомогою соковижималки з вдруге протертим з макухи. І в підсумку у нас вийшла повна каструля об’ємом 4 л.якщо ви турбуєтеся що, сік при варінні втече, можна використовувати 2 каструльки.

7. Додаємо відразу кухонну сіль (йодована не підійде!). На 4 літри напою знадобиться 4 ст.л. Цукру і 2 ст. Л. Кухонної солі.

Сіль крупного помелу використовувати для цього найкраще.

8. Потім каструлю ставимо на сильний вогонь і, періодично помішуючи, доводимо масу до кипіння. Світлу піну, яка утворюється на поверхні у великій кількості, в процесі варіння знімати не треба.

Зазвичай піну знімають, щоб надати прозорість продукту, але ми то готуємо нектар з м’якоттю, прозорість нам не потрібна.

9. Після закипання проварюємо томатну масу приблизно 5-6 хв на середньому вогні. Напій змінить колір з рожевого на яскраво-червоний, а піна сама по собі зникне. Пробуємо на кількість солі і цукру при необхідності додаємо. Адже смакові переваги у кожного індивідуальні.

Варити томатну масу довго не потрібно, цього часу цілком достатньо, м’якоть добре провариться.

10. Заздалегідь стерилізуємо тару, тим способом який вам зручний, але найкраще це робити в мікрохвильовці. Банки гарненько миємо, обполіскувати під холодною, проточною водою і на дно наливаємо десь 100 мілілітрів води і ставимо в піч на високу потужність на 10-11 хв. Кришки миємо й відправляємо в каструлю з киплячою водою на 5 хв.

Томатний сік на зиму без соковижималки. Як заготовити томатний сік без соковижималки

Сік можна зробити з чого завгодно. Однак найефективнішими в цьому відношенні будуть, напевно,: врожайні, соковиті і смачні. Причому треба відзначити, щов вигляді соку-спосіб максимально компактно «упакувати» урожай.томатний сік для того щоб віджати сік з помідорів, найзручніше скористатися шнекової соковижималкою. Однак не завжди вона є під рукою. Отже, якщо потрібного пристосування немає, скористаємося ручним способом. Для заготівлі соку можна взяти будь-які стиглі помідори, але найкраще підійдуть сорти з великими м’ясистими плодами.

Хід роботи

Зібрані плоди добре миємо і витираємо насухо. Потім нарізаємо довільними часточками, одночасно прибираючи плодоніжки і білу серцевину.помідори миємо, обсушуємо і ріжемо підготовлені помідори викладаємо в каструлю і тушкуємо на повільному вогні приблизно 15 хвилин з моменту закипання.тушкуємо помідори 15 хвилин після термічної обробки помідори дадуть сік, шкірка буде легко відділятися. Тепер томатну масу протираємо через сито.протираємо томатну масу через сито з 4 кг свіжих порізаних помідорів виходить приблизно 3,5 л соку. Тепер його потрібно прокип’ятити на повільному вогні протягом 30 хвилин. Сіль додається за смаком: можна це зробити або зараз, або перед вживанням.прокип’ячений сік розливаємо по стерилізованим банкам.розливаємо сік по банках і закупорюють банки закупорюють стерилізованими кришками, перевертаємо і вкутуємо. Так вони залишаються до повного охолодження. Приготований таким чином сік можна зберігати в звичайній коморі.у нашому маркеті, що об’єднує великі інтернет-магазини, ви можете вибрати все необхідне для консервування: кришки, стерилізатори, мірні ємності, закаточні машинки і т .п. Загляньте в добірку для заготовок.

Відео томатний сік в соковижималці phillips hr — 1866 (заготівля на зиму)