5 витривалих рослин для вертикального озеленення

79


Вертикальне озеленення допомагає зробити навіть невелику ділянку оригінальним, а також поділити територію на зони. При виборі рослин слід враховувати не тільки їх зовнішній вигляд, але і стійкість до холоду. Краще вибирати найвитриваліші.

Кірказон крупнолистний

5 витривалих рослин для вертикального озелененняшвидкозростаючий кірказон відрізняється великими листками і екзотичними квітами незвичайної форми. У народі рослину називають змійовик, гарячкова трава, фінівник, пухлянка, кокорник. У природі кірказон виростає в африці, південній америці, південно-східній азії, на далекому сході і кавказі. це листопадне витка рослина являє собою ліану з міцними і гладкими здеревілими стеблами, довжина яких може досягати 10-15 м.особливістю кірказона є широка густа крона, що нагадує черепицю. Вона утворена серцеподібними або округлими листям яскраво-зеленого кольору. квітки виростають з листових пазух. Вони складаються з приквітка і зовні схожі на глечик, підкову або вигнуту трубочку. Перший раз рослина цвіте у віці 5-8 років. Квітки зберігаються до 25 діб і не завжди помітні через пишну крони. Кірказон використовується для прикраси альтанок і арок. Для правильного розвитку йому потрібно систематичний полив. У спекотну погоду листя можна зволожувати з пульверизатора. Протягом сезону слід провести підгодівлю мінеральним добривом. Догляд включає систематичне розпушування грунту і прополку.

Гортензія черешкова

5 витривалих рослин для вертикального озелененнянезвичайна рослина родом з японії і південно-східного китаю схоже на ліану, оскільки не має твердого стовбура. Завдяки плетистим паросткам і повітряним коріння вона здатна чіплятися за опору і підніматися на велику висоту. довжина стебел черешкової гортензії в залежності від кліматичних умов може становити 5-20 м.її гілки покриті корою червонуватого відтінку, яка в поєднанні з декоративним листям повністю обплітає великі опори вже до середини весни. листя з загостреними кінчиками розташовуються на довгих черешках і мають бархатисту внутрішню поверхню. Цвітіння починається в червні і триває до вересня. Квіти зеленуваті або білі, зібрані в суцвіття-щитки. Їх довжина може досягати 20 см.вони розташовуються уздовж всього стебла і виділяють тонкий медовий запах. Садівники використовують рослину не тільки для вертикального озеленення різних конструкцій і стін, але і як почвопокровник. догляд за ліаною включає полив, який залежить від погоди. У посушливий час потрібно рясне зволоження і обприскування теплою водою. добрива вносять після цвітіння. Якщо рослина використовується для оформлення вертикальних поверхонь, то стебла періодично обрізають. Перша обрізка проводиться, коли гортензія досягне п’ятирічного віку.

Плющ звичайний

5 витривалих рослин для вертикального озелененнявічнозелена рослина незамінне, коли потрібно оформити затінені ділянки. Плющ добре переносить брак сонячного світла і півтінь. Ліана здатна закріплюватися на будь-яких огорожах, парканах і стінах. Її широко використовують в різноманітних ландшафтних композиціях. стебла плюща виростають до 30 м. На них розташовуються повітряні корені-присоски, допомагають обплітати будь-які поверхні. Всі види відрізняються формою листя: серцеподібні, трипалі або прості. Вони можуть бути однотонними зеленими або строкатими з різними смужками, штрихами або цяточками. цвітіння починається восени. Квітки плюща дрібні, блідо-зелені, не представляють декоративної цінності. Їх відрізняє неприємний запах. Ліана добре росте в регіонах з теплим кліматом. Їй потрібно своєчасний помірний полив. Не можна допускати перезволоження або пересушування грунту. Підживлення проводять калійними добривами двічі за літній сезон. для підтримки естетичного вигляду пагони підстригають або прищипують. Після процедури ліана формує велику кількість прикореневих стебел, які підвищують декоративність. Для підготовки до зими плющ знімають з опори, акуратно розкладають на землі і вкривають ялиновим гіллям, мішковиною або опалим листям.

Виноград японський

5 витривалих рослин для вертикального озелененняефектна листопадна ліана з дерев’янистими стеблами родом з японії. Має великі округлі або серцеподібні листя. Шкіряста листова пластина складається з декількох лопатей темно-зеленого кольору. Нижня частина може бути сіруватою або рудуватою. невеликі зелені квітки зібрані в короткі зонтичні суцвіття. Ягоди не придатні для вживання в їжу. Вони можуть бути зеленими, помаранчевими або фіолетовими. У поєднанні з зеленим листям вони надають рослині екзотичний вигляд. японський виноград використовують для озеленення альтанок, стін або опор. Ліана проста в догляді. Вона любить вологу, тому полив повинен бути рясним. Всі види винограду потребують періодичного розпушуванні грунту і прополюванні бур’янів.

Клематис

5 витривалих рослин для вертикального озелененнятрав’яниста багаторічна ліана або чагарникова рослина з довгими стеблами. Молоді пагони зазвичай тонкі і округлі. Їх довжина досягає 2-3 м.гілки дорослої рослини покриті щільною корою і мають чотиригранну форму. зелені або пурпурні листя розташовуються попарно. Квітки з хвилястими краями в залежності від різновиду прості або махрові, складаються з безлічі тичинок і пелюсток і зібрані в суцвіття-щитки або волоті, можуть з’являтися двічі за сезон. Бувають білими, жовтими, червоними, бордовими, ліловими, фіолетовими. Зазвичай цвітіння починається на старих пагонах. Полив проводиться раз на тиждень великою кількістю теплої води. Гнучким паросткам потрібна надійна опора у вигляді арки, піраміди або драбинки. У період активного росту проводиться обов’язкова обрізка, яка допоможе продовжити цвітіння. пізньої осені з рослини зрізають все листя, пагони скручують і вкривають хвойними гілками і мішковиною. Зверху ліану накривають дерев’яним ящиком, щоб створити запас повітря, який запобіжить загнивання стебел і кореневої системи.