9 корисних способів використання зеленки в саду і городі

71


Один з найвідоміших антисептичних складів може стати в нагоді не тільки для медичних цілей. Корисні властивості зеленки дозволяють застосовувати її на садових ділянках в якості антисептика, добрива та імуностимулятора.

Для огірків

розчин зеленки ефективний для обробки землі, що містить малу кількість мінеральних і органічних речовин. Недолік мікроелементів грунту може послужити причиною самих різних захворювань рослин-парші, борошнистої роси, сірої гнилі, фітофтори та ін. трапляється, що саджанці огірків хворіють небезпечним і швидко розвиваються захворюванням – прикореневою гниллю. Причинами виникнення прикореневої гнилі вважаються висока вологість і порушення агротехніки. В результаті поширення цієї хвороби всередині теплиці можуть загинути до 80% батогів огірків. Огірки, уражені прикореневою гниллю, можна вилікувати застосуванням розчину зеленки, чергуючи з розчином йоду, кожного препарату беруть по 10 крапель на відро води. Нерідко садівники стикаються з ураженням листя огірків борошнистою росою, грибковим захворюванням, яке найчастіше проявляється на початку літа. Його причиною є мікроскопічні ектопаразити, вони вражають листя огірків, спочатку розташовані біля землі, а потім і інші. На поверхні листя з’являються білі краплі і плями, так виглядає міцелій гриба. для приготування лікувального розчину беруть 10 мл зеленки, 50 г сечовини і 2 л молока. Цим складом потрібно обробити землю під огірками після поливу.

Підживлення

розчин діамантового зеленого-це безпечне добриво, яке добре себе зарекомендувало в садівничій практиці, він стимулює зав’язі овочевих і ягідних культур, внаслідок чого підвищується їх врожайність. Відомо вплив розчину діамантового зеленого на зростання вусів у полуниці і садової суниці, він помітно знижується. Тому ягідні чагарники віддають більше корисних речовин у формування зав’язей і ягід, вони виростають більшими, ароматними і соковитими. дуже корисна підгодівля зеленкою для огірків, саджанці набагато краще приживаються після перенесення у відкритий грунт або теплицю. Листя у них набувають насичено-зелений колір, стають міцними і щільними, на рослинах формується велика кількість зав’язей, дозріває рясний урожай.

Для помідорів

антисептик широко застосовується для лікування томатів, уражених фітофторою. Рослини необхідно обробити по листю засобом з 10 крапель зеленки на 1 відро води. Склад повинен бути кімнатної температури, його розпилюють з пульверизатора, наносячи на поверхню листя томатів протягом тижня, при сухій погоді.

Знезараження грунту

з метою профілактики грибкових захворювань і цвілі корисно обробляти грядки складом з вмістом зеленки. Її антисептичні властивості і нешкідливість для навколишнього середовища дозволяють застосовувати розчин в якості лікувально-профілактичного засобу у ягідних і овочевих культур. перед застосуванням лікувального складу потрібно пролити землю проточною водою, потім внести в грунт розчин, приготований в пропорції 5 мл діамантового зеленого на 10 л води. Після обробки потрібно ще раз пролити грядки водою. Цей метод не тільки попереджає розвиток захворювань рослин, але і зміцнює кореневу систему саджанців,

Для полуниці

9 корисних способів використання зеленки в саду і городіягідні кущі полуниці – одні з найбільш вибагливих у догляді, але це і найулюбленіші ягоди більшості російських садівників. Навіть при дотриманні всіх агротехнічних правил кущі можуть страждати грибковими захворюваннями, сірою гниллю або просто давати мало ягід, вони будуть дрібними і несмачними. на допомогу приходить всім відома зеленка, недороге народний засіб. Для його приготування на 1 л молока береться 1 флакон розчину діамантового зеленого, розчинити в 1 відрі води. Обробку рекомендується проводити регулярно, 2 рази на місяць.

Проти слимаків

вкрай неприємними і дуже поширеними в середній смузі шкідниками є слимаки. Вони здатні завдати відчутної шкоди садовим культурам, особливо полуниці. За допомогою зеленки можна приготувати розчин для обробки рослин від цих шкідників. Потрібно розвести 1 флакон зеленки в 1 відрі води. Зелене листя обприскати цим складом, а також пролити їм грунт під ягідними кущами і овочевими культурами для захисту коренів.

Обробка ран у дерев

після проведення процедури регулярної профілактичної обрізки у плодових дерев і чагарників дуже корисно обробити місце зрізу зеленкою. Це забезпечить захист від проникнення спор цвілевих грибків, шкідливих бактерій і захистить чутливе пошкоджене місце рослини. Розчин діамантового зеленого стимулює швидке загоєння рани, вона швидко затягується плівкою.

Знищення бур’янів

зеленка ефективна і в боротьбі з бур’янами, так як це хороший і бюджетний гербіцид. Вона не дозволяє розростатися і випускати насіння великій кількості всім відомих бур’янів – кропиві, кульбаби, лопух, подорожника і ін. Розчин від бур’янів готується наступним чином: в 1 л води розчиняють 10 мл зеленки і 1 ст. Л. 6% столового оцту. Цим засобом бур’яни обробляють з пульверизатора. Робити таку обробку потрібно в теплу сонячну погоду.

Збільшення зав’язей

від того, багато чи мало зав’язей сформується на плодовому дереві, залежить кількість ягід, яке дозріє в саду. Кожен садівник намагається отримати максимально рясний урожай, і одним із засобів, що сприяють збільшенню кількості зав’язей, є зеленка. щоб виростити багато плодів вишні і сливи, дуже корисно обприскати дерева після закінчення періоду цвітіння складом з вмістом зеленки. Потрібно розвести 2 ч. Л. Зеленки в 5 л води і провести зрошення плодових дерев.