7 помилок дачника, через які картопля вражає чорна ніжка

57


Чорна ніжка-це небезпечне інфекційне захворювання городніх культур, яке здатне погубити половину врожаю. Воно добре розвивається в спеку і навіть в прохолодну погоду: головна умова – підвищена вологість повітря.

Садять на одному і тому ж місці

сівозміна – вкрай важлива річ для кожного дачника, і нехтувати ним не варто. Якщо садити картоплю регулярно на одному і тому ж місці, грунт виснажиться, в ній не залишиться фосфору і калію, і урожай буде кволим. І це не найстрашніше: в грунті може статися накопичення численних бактерій, в тому числі збудників чорної ніжки. На одному і тому ж місці картоплю можна сіяти тільки раз в три роки. Ось чому слід міняти місцями овочеві культури при їх посадці. Після картоплі будуть добре себе почувати огірки, капуста, цибуля, а ось помідори або баклажани садити не рекомендується.

Не прибирають торішню бадилля

важливо вчасно позбутися від органічних залишків після збору врожаю. Бадилля картоплі-відмінний притулок не тільки для личинок і бактерій, але і для збудників чорної ніжки. Оптимальний варіант-спалити непотрібні залишки або використовувати їх для компостної купи.

Не розкислюють грунт

більшість городніх культур, як і картопля, вважають за краще слабокислотні або лужні грунти. На кислотній добре ростуть тільки деякі види декоративних рослин. Більш того, в закисленном грунті не будуть розвиватися корисні мікроорганізми, зате оселиться чорна ніжка. Щоб цього не допустити, визначте ph грунту за допомогою лакмусового папірця, і якщо вона занадто кисла, то проведіть необхідну процедуру по відновленню балансу грунту.

Садять пошкоджену картоплю

перед посадкою уважно огляньте всі заготовки – на них не повинно бути подряпин або пошкоджень. Проникнути в такий бульба бактеріям не складе труднощів. Тому не орієнтуйтеся на кількість посадкового матеріалу: краще менше, але якісніше, в іншому випадку ви ризикуєте зовсім позбутися врожаю.

Не перебирають посадковий матеріал

перед посівом уважно огляньте кожен бульба на наявність інших хвороб або підозрілих симптомів. На матеріалі не повинно бути ніяких підозрілих плям або нальоту – від хворих бульб краще позбутися.

Ігнорують прополку бур’янів

бур’яни в першу чергу висмоктують з кущів картоплі всі соки, забираючи у них корисні речовини. Але і це ще не все: деякі з них можуть бути переносниками небезпечного захворювання. Тому не лінуйтеся позбавлятися від непотрібних рослин механічним або хімічним способом. 7 помилок дачника, через які картопля вражає чорна ніжкаякщо все ж якийсь кущ встиг заразитися, видаліть його і обробіть грунт.

Не обробляють посадковий матеріал

і знову про бульби на посадку. Запам’ятайте: їх необхідно обробляти дезінфікуючими розчинами.  для цього можна замочити посадковий матеріал в препараті на 2-3 години або використовувати аерозольний метод. Грунт також необхідно знезаражувати, щоб в ній не скупчилися штами бактерій, в тому числі і носії чорної ніжки.