8 видів овочів, які можна сіяти прямо в грунт без розсади

58


Є овочі, які можна сіяти відразу в грунт, без вирощування в стаканчиках на підвіконні. Це значно економить час і сили, так як не потрібно доглядати за розсадою.

Бобові

найкращий час для висівання цих рослин – кінець квітня-початок травня. У список бобових входять горох, квасоля і боби. горох рекомендується садити в тих місцях, де раніше росли томати, капуста або картопля. Рослина світлолюбна, тому краще буде плодоносити на ділянках, де немає тіні. насіння гороху перед посадкою повинні 24 години перебувати в теплій воді. Висаджуються в борозни глибиною до 4 см. Відповідні сорти-авола, вега, грибовський і трійка. боби потрібно висаджувати в удобрений азотними сумішами грунт, де раніше росли огірки, картопля або капуста. Насіння також замочуються у воді на стуки і висаджуються в борозенки. Найчастіше використовуються сорти:

  • російські чорні;
  • білоруські;
  • віндзорські білі.

насіння квасолі за кілька днів до приміщення в грунт замочуються в теплій воді. Термін посіву-третій тиждень травня або початок червня. Квасоля потрібно садити гніздовим способом, в кожну лунку по 3 насіння. Кращі сорти-секунда, сакса і фіолетова.

Ріпчаста цибуля

грунт, в яку висівається овоч, повинна бути пухка і нейтральна. Ідеальний час посіву припадає на початок травня. Бажано, перед тим як посадити цибулю, внести в грунт азофоску. Насіння поміщаються в борозни, по кілька штук в одному місці. під час вирощування потрібно поливати рослину в міру підсихання землі. Необхідно проводити розпушування і прополку. Відповідні сорти-погарський, каба, глобус, а також гібриди геркулес і стурон.

Морква

оптимальний час висадки моркви припадає на кінець квітня-середину травня. Краще, якщо висівання проводиться в землю, де раніше вирощувалася капуста, гарбуз, томати, цибуля і огірки. Ділянка для посіву потрібно очистити, перекопати і внести добрива, наприклад, перегній, золу або сульфат калію. насіння поміщаються в борозенки на глибину 2-3 см.перед посівом рекомендується пролити борозенки теплою водою. Виділяються наступні сорти: незрівнянна, шантане, форто і королева осені.

Огірки

вважається, що найкращий час для висаджування огірків, це період з 15 по 31 травня. Якщо є ймовірність заморозків, грядки з насінням покривають плівкою. Культура світлолюбна, тому потрібно підготувати сонячне місце. Найкраще садити в грунт після капусти, цибулі, томатів і перців. у більшості випадків насіння поміщають в грунт в сухому вигляді. Садити потрібно в лунки на глибину до 3 см.перед посівом гнізда проливаються, в одну лунку потрібно класти по 2-3 насіння. Найбільше підійдуть корнішони і самозапильні сорти.

Редис

рекомендований час посадки припадає на кінець квітня, початок або середину травня. Вибрати потрібно місце, яке помірно освітлено сонцем. Грунт повинен бути пухким і легким. У неї можна додати перегній або суперфосфат. насіння можна не готувати, а відразу поміщати в борозенки. Глибина посіву — 2 см.перед посівом необхідно рясно пролити борозенки. Грядки рекомендується накрити щільною плівкою, якщо на вулиці ще прохолодно. Кращі сорти-кардинал, октава, кармен і червоний велетень.

Буряк

найчастіше буряк садять в травні, в будь-який з його періодів. Садити коренеплід краще в ті місця, де в минулий рік росли бобові, томати, цибуля або огірки. Ділянка для буряка повинен розташовуватися на височини і добре висвітлюватися. Грунт повинен бути м’яким, можна внести суперфосфат. насіння висаджуються сухими, без підготовчих процедур. Формуються борозенки, їх глибина повинна становити 2-3 см.також слід їх пролити і тільки після цього помістити в грунт насіння. Найчастіше використовуються сорти каріллон, червона куля, богема і єгипетська.

Кабачки

кабачки, як і цукіні, патисони, висаджуються в середині травня-початку червня. Місце для висаджування має бути відкрито для сонця і закрито від вітру. Ці овочі люблять органічні добрива, тому потрібно внести в грунт компост і перегній. рекомендується вносити насіння сухими, так як це вбереже їх від заморозків. Садити потрібно в лунки на 3-4 см вглиб. Після посіву ділянку проливають теплою водою. Найчастіше використовуються сорти грибовський, спагетті, нефрит і золотинка.

Селера

цей овоч слід висаджувати в грунт в середині травня. Ділянка необхідно перекопати і внести в грунт перегній з компостом. Якщо температура опускається нижче + 10°с, рекомендується приготувати укриття для посадок, наприклад, плівку. насіння висаджуються в сухому вигляді в пролиті борозенки на глибину 0,5-1 см. Відстань між посадками має бути близько 50 см.у більшості випадків у відкритий грунт сіють сорти парус, бадьорість, картулі або ніжний.