Що садівникові потрібно зробити навесні, щоб влітку насолоджуватися квітучими трояндами

54


Вирощування троянд-заняття клопітка, але дуже приємне. Правильний догляд навесні-це гарантія того, що кущі будуть відмінно розвиватися і радувати чарівністю пишних квітів і вишуканим ароматом.

Зняти укриття

на зиму троянди вкривають плівкою або мішковиною в 2-3 шари. Завдання навесні-правильно визначити момент, коли укриття можна зняти. Точного часу немає, так як в цей час погода нестійка і в різних регіонах свій клімат. Головна вимога-температура повітря повинна бути стійкою і приймати позитивні значення. плівка погано пропускає світло і повітря, тому якщо вже пригріває сонце, то під нею почнуть розмножуватися бактерії і грибки, які приведуть до поразки квітки. Відкривати рослина потрібно поступово. Вдень протягом 2-3 днів, закриваючи при цьому на ніч. Потім прибрати повністю.

Пам’ятати про заморозки

заморозки можуть пошкодитися гілки, листя і бруньки на трояндах. Ця справа поправимо, але небажано. Пошкодження нирок трохи затримає цвітіння, так як рослині доведеться знову їх наростити. Пошкоджені гілки слід обрізати. якщо грунт добре підгортає і розпушена біля коріння, то похолодання не страшні. Повітря збереже тепло і коріння перенесуть зниження температури. якщо прогноз обіцяє тривалі нічні заморозки або сніг, тоді варто прикрити на ніч лутрасилом.

Зняти агроволокно

коли встановиться стійка весняна погода, все укриття з троянд потрібно зняти. Робити це слід поступово, потроху даючи коріння дозу свіжого повітря. Необхідно залишати провітрювати на 2-3 години вдень, а до ночі закривати коріння. Потім прибрати зовсім.

Захист від сонця

навесні сонце вже добре прогріває землю і яскраві промені можуть пошкодити відкриті корені. У перші тижні після повного зняття укриття необхідно прикривайти троянду від прямого сонця садовим теном, встановивши його з сонячної сторони.

Обрізка

навесні потрібно ретельно оглянути кущ і видалити всі пошкоджені пагони, зрізуючи нижче місця пошкодження. Також варто прибрати слабку поросль, щоб вона не забирала сили у рослини в період бурхливого зростання. проводити обрізку ранніх сортів троянди потрібно в квітні, до стадії розпускання бруньок. Чайні і почвопокривні в травні, після розпускання.

Добриво

після обрізки під кущі вносять добрива. Це може бути пташиний послід або гній з додаванням деревної золи. доповнюють кромку складами з підвищеним вмістом азоту. Краще засвоюються рідкі форми» акварин «і»кеміра-універсал». поєднання мінеральних добрив з органікою дає кращий результат. Проводити підгодівлю слід як тільки нирки почнуть набухати. Потім грунт під трояндами мульчують — покривають шаром дрібної деревної кори або компостом. Це покращує повітрообмін, зберігає вологу в грунті і не дає рости бур’янам.

Полив

поливати троянди потрібно теплою водою, направляючи струмінь під корінь. Потік води не повинен розмивати грунт біля коріння і потрапляти на стебло. Якщо саджанець молодий, то поливають щодня до повного вкорінення, а далі в міру просихання грунту, раз в тиждень. не можна поливати рослини опівдні при яскравому сонці, так як троянда може отримати опіки.