9 корисних звичок садівника, які допоможуть істотно заощадити

58


Скоро почнеться дачний сезон, а це означає, що садівника чекає багато витрат, пов’язаних з покупкою насіння, добрив, інструментів і багато чого іншого. існують деякі хитрощі, як можна заощадити свій бюджет.

Торгуйте або обмінюйтеся насінням з іншими садівниками

продавайте свої непотрібні насіння іншим садівникам. Буває, що не дуже сподобався сорт квітів, помідорів, огірків або ви просто купили занадто багато і вже нікуди садити. Насіння має термін придатності, тому замість того, щоб вони лежали і псувалися, краще продати їх або обмінятися з іншими дачниками на необхідні сорти.

Перевіряйте сайти оголошень та інтернет аукціони

слідкуйте за оновленнями сайтів з оголошеннями та за інтернет-аукціонами. Багато корисних речей для дачі можна знайти саме на них і купити значно дешевше. наприклад, декор для саду, меблі в хорошому стані, садові інструменти, статуї, ліхтарики, обігрівач і багато іншого. Комусь ці предмети вже не потрібні, а ви їм подаруєте друге життя, а заодно і заощадите. А в розпал сезону за оголошеннями можливо придбати насіння, добрива, розсаду за вигідними цінами.

Поділіться відростками з сусідом

якщо у вас є відростки будь-яких рослин, то поділіться ними з сусідом. Незабаром і він дасть відростки. Таким чином, у всіх з’являться нові сорти квітів, дерев, інших корисних садових культур, що дуже вигідно і зручно.

Робіть власні добрива

власні добрива допоможуть заощадити гроші, так як необхідні інгредієнти є на дачі. Також це дозволить заздалегідь зробити запаси підгодівлі для поліпшення грунту, зростання і розвитку рослин. Такі добрива завжди свіжі і за їх якістю можна стежити самостійно. ще одним з плюсів є те, що це екологічно чисті підгодівлі, в яких не міститься хімія, на відміну від добрив, куплених в магазині. ось лише деякі з них:

  1. зберіть кілограм кропиви і залийте її 6-8 літрами води, потім дайте настоятися 8-10 днів. Після закінчення процесу бродіння приготований розчин розводять 1 до 9 з водою і поливають під рослинами.
  2. а можна зробити добриво з деревної золи. Для цього 150 грамів золи розмішайте в 10 літрах води. Нехай постоїть 15 хвилин. Такий розчин можна використовувати для поливу дерев, капусти, томатів, огірків і так далі.
  3. свіжоскошену траву можна розкидати на ділянці з рослинами і підкласти під кущі. Згодом вона почне пріти, а бактерії, які будуть з’являтися в процесі, захистять садові культури від захворювань.

Захистіть свої живці пластиковими пляшками

пластикові пляшки відмінно виконують функцію мікропарника. Тому накрийте ними свої живці, які попередньо потрібно увіткнути в добре удобрений грунт. Для цього краще використовувати зелену пляшку, так як вона захистить від сонячного опіку. поливайте живці і чекайте перші листочки. За допомогою пробки на пляшці можна регулювати вологість: відкрутіть її і накрийте харчовою плівкою з проткнутими дірочками.

Використовуйте підручні матеріали для саду

сад можна прикрасити підручними матеріалами. Він заграє новими фарбами і буде радувати своєю красою не тільки господарів, але і гостей. для декору саду можна використовувати:

  • старі покришки;
  • меблі;
  • відра;
  • велосипеди;
  • посуд;
  • пластикові пляшки;
  • пні;
  • камені;
  • зламану техніку і багато іншого.

за допомогою старого одягу і взуття можна спорудити лякало, яке відлякає від грядок птахів і стане забавним прикрасою ділянки. з винних пробок можна зробити незвичайні підставки під гаряче, штори для літньої кухні, рамки для фото. Викласти доріжки між грядками-в цьому місці не буде рости трава, а доріжка буде виглядати оригінально. старі меблі можна оновити за допомогою наждачного паперу, фарби, лаку, візерунків і малюнків. Незвичайні меблі поставте в саду і прикрасьте квітами, вона стане яскравим акцентом в ландшафтному дизайні. якщо на ділянці є невеликий ставок, то його можна оформити камінням різних розмірів і цікавими виробами і статуетками. Для створення неординарної багаторівневої клумби використовуйте старий унітаз, умивальник, старовинну бочку з деревини, непотрібний велосипед, кошики, шини і так далі. У цій справі все залежить від вашої фантазії.

Не виривайте листові овочі з коренем

до листових овочів відносяться салат (латук), петрушка, шпинат, щавель, селера, рукола і т.д. Це овочеві культури, у яких в їжу використовуються тільки листя. Чи не виривайте їх з коренем після першого врожаю, так як листя будуть відростати заново до кінця сезону.

Знищуйте бур’яни без пестицидів

для знищення бур’янів без пестицидів зрізайте їх, а свіжий зріз полийте насиченим розчином марганцівки. Таким чином, корінь засохне. ще один спосіб полягає у використанні солі, оцту і миючого засобу. Для цього змішайте 3,8 літра оцту, половину склянки солі і кілька крапель рідкого миючого засобу. перед обприскуванням подивіться прогноз погоди, так як бажано, щоб протягом доби не випадало опадів, інакше приготована суміш змиється з трави. Використовуйте розчин з обережністю, так як він вбиває всі рослини, тому краще застосовувати в місцях, де не посаджені овочі та зелень. настій відмінно підійде для доріжок, внутрішніх двориків і під’їзних шляхів. Для боротьби з бур’янами між грядками можна покласти картон, лінолеум або залізні листи, що запобіжить потраплянню сонця і тим самим зупинить подальший розвиток паразитів.

Поливайте вранці або ввечері

поливайте 2 рази на день: вранці або ввечері. У вечірній час-краще в 6-7 годин, щоб поверхневий шар грунту і рослина встигли підсохнути до настання ночі. Інакше надмірна вологість вночі призведе до грибкових захворювань. або поливайте рано вранці, так як рослини до сходу сонця встигнуть насититися вологою і будуть випаровувати воду, тим самим себе охолоджуючи.