Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

74

Тріумф північний-абрикос, здатний давати великі і смачні плоди в умовах середньої смуги. У суворому кліматі сибіру і півночі росії він не переживе першу ж морозну зиму. Але і розведення в регіоні не гарантує стабільних врожаїв. Успіх у вирощуванні залежить від технології посадки, а також від подальшого догляду.

Зміст

  • Історія абрикоса тріумф північний
  • Опис сорту

    • Відео: огляд дерева і плодів тріумфу північного
  • Як правильно посадити абрикос

    • Технологія посадки абрикоса по желєзову, байкалову і чугуєву
    • Відео: посадка абрикоса на південному схилі
  • Особливості догляду за абрикосом тріумф північний

    • Як правильно поливати абрикос

      • Відео: що таке вологозарядний полив і як його робити
    • Підгодівля

      • Таблиця: терміни і норми внесення добрив
    • Захист від хвороб

      • Відео: як боротися з моніліозом кісточкових
    • Підготовка абрикоса до зими
    • Відео: рекомендації по догляду за абрикосами
  • Збір врожаю і застосування абрикоса тріумф північний

    • Відео: заморожений десерт з абрикосів
  • Відгуки про тріумф північному

Історія абрикоса тріумф північний

Абрикос виведений в місті мічурінську тамбовської області селекціонером а. Н.веньяміновим ще в 1938 році. Це результат схрещування великоплідного південного сорту червонощокий і раннього забайкальського північного. У 1954 році саджанці і живці завезли в хабаровськ (далекий схід). Тут їх прищепили в крону і на сіянці абрикоса. Згодом тріумф північний повністю виправдав свою назву, він успішно підкорив серця садівників росії і поширився навіть за її межі. Зокрема, жителі латвії розповідають, що у них добре відомий і активно вирощується цей невибагливий сорт.

Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

Абрикос сорту тріумф північний росте великим і розлогим деревом

Опис сорту

Абрикос тріумф північний відрізняється активним розвитком. Уже в перший рік після посадки може вирости до 3 метрів. Доросле дерево великих розмірів (близько 4 м), розлоге, стовбур і скелетні гілки товсті. У плодоношення вступає на 4 рік, зацвітає після 20 травня. Квіти дуже великі, білі, маточки сильно висуваються над тичинками. Якщо весна рання, то цвітіння зсувається, при цьому в більшості квіток немає маточок. На думку вчених, при нестачі тепла в квітах цього сорту утворюються не всі органи.

Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

Навіть однорічні пагони сорту тріумф північний товсті, а квіти великі і білі

Тріумф північний самобесплоден, в якості запилювачів підійдуть: кращий мічурінський, амур та інші сорти, квітучі в ті ж терміни. Урожай дозріває на початку серпня, а прохолодним літом — після 20 серпня. Плоди вагою по 25-28 г розташовані на гілках скупчено. У неврожайні роки, коли фрукти розподілені по дереву рідко і рівномірно, їх вага може досягати 35-50 г.

Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

Плоди абрикоса тріумф північний великі, помаранчеві, кісточка велика, від м’якоті відділяється легко

Шкірка плодів шорстка, на смак кислувата, легко знімається. На сонячній стороні покрита крапчастим рум’янцем, на тіньовій має зеленуватий відтінок. М’якоть ароматна, солодка, з приємною кислинкою, тане в роті. Зернятко всередині кісточки теж смачне, солодке. Фрукти добре кріпляться до плодоніжки і не обсипаються. Однак якщо дозрівання відбувається в дощову погоду, то сильно розтріскуються. Урожайність-37 кг з дерева, але не регулярна.

Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

Абрикоси тріумф північний на гілках розташовуються скупчено, і тільки в неврожайні роки дерево прикрашено окремо висять великими плодами

Тріумф північний переносить м’які зими з морозами до -28 °c. При більш низьких температурах підмерзають однорічні прирости, але плодоношення відбувається на двох-трирічної деревині. При -35… -40 °c може вимерзнути цілком, особливо це стосується молодих дерев. Також в кінці зими через перепад температур стовбури, не захищені побілкою, отримують опіки (морозобоїни), в деревині утворюються тріщини, навесні в них заселяється і харчується шкідник златка. В результаті дерево гине.

Сорт сильно уражається моніліозом, але відносно стійкий до клястероспоріозу. Головні плюси тріумфу північного — це великі плоди з чудовим десертним смаком, що виростають в умовах короткого літа середньої смуги.

Відео: огляд дерева і плодів тріумфу північного

Як правильно посадити абрикос

Відомі і авторитетні садівники чугуїв (смоленськ), железов (саяногорськ) і байкалів, селекційні досягнення якого в сфері сибірського садівництва потрапили в книгу гіннеса, давно випробували в своїх розплідниках і пропонують нам висаджувати саджанці не в посадочні ями, а на пагорби. Особливо ця агротехніка актуальна щодо абрикосів. Їх кореневу шийку не тільки не можна заглиблювати, але і категорично заборонено робити навколо поливні лунки, закладати стовбури мульчею, підгортати і пр.

Новачки часто плутають два поняття: коренева шийка і місце щеплення. Коренева шийка — це умовна межа, нижче якої ростуть коріння, а вище — надземна частина. Іншими словами: це місце відходження самого верхнього кореня. Щеплення розташовується вище на кілька сантиметрів, стовбур тут має потовщення і помітну кривизну.

Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

Коренева шийка абрикосового дерева повинна бути открытй, в іншому випадку рослина починає загнивати і гине

Якщо низ стовбура виявляється у вологому середовищі, то кора і деревина на ньому починають гнити по кільцю, харчування не надходить від коренів, дерево гине. Особливо небезпечний і часто трапляється застій води навесні, коли тане сніг. Турботливі городники намагаються на зиму укрити абрикос, присипають землею і перегноєм, обмотують руберойдом і цим остаточно гублять свої дерева. Однак, не розуміючи цього, навесні кажуть, що їх абрикоси вимерзли.

Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

Саджанця абрикоса, розташованому на пагорбі, не страшні відлиги і повертаються морози

Навесні в результаті танення снігу, влітку і восени під час дощів і поливів ваш абрикос не повинен стояти в калюжі. Його основа повинна підніматися над рівнем грунту і бути сухим. Щоб цього домогтися, правильно вибирайте агротехніку посадки, користуйтеся позитивним досвідом професіоналів.

Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

Найкраще місце для абрикоса-південний схил або південна сторона паркану, будинку, госпбудівлі

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

В умовах середньої смуги абрикоси краще садити навесні. Місце вибирайте саме сонячне, захищене від холодних північних вітрів. Оптимальне розташування — з південного боку будівлі, паркану, стіни з інших плодових дерев, а найкраще — на південному схилі, кут якого не менше 10°. На такому місці і коренева шийка буде сухою, і коріння взимку не вимерзнуть. Але якщо у вас рівну ділянку, то це не причина відмовлятися від вирощування абрикосів. Ви можете зробити штучний пагорб.

Технологія посадки абрикоса по железову, байкалову і чугуєву

Етапи посадки абрикоса за технологією железова, байкалова і чугуєва:

  1. на місці посадки абрикоса зробіть не яму, а насип. Використовуйте для цього пухку грунтосуміш, наприклад, змішайте городню або дернову землю з перегноєм, компостом, грубозернистим річковим піском в рівних пропорціях. Не можна використовувати гній. Торф теж непридатний, оскільки він підкислює грунт, а абрикосу потрібна нейтральне середовище.
  2. штучний горбок утрамбуйте. Його вершина має всього лише на 50 см підніматися над рівнем грунту в саду, а діаметр досягати 1,5–2 м.
  3. на вершині зробіть лунку глибиною, рівній 1/3 довжини кореня саджанця. Вилийте в неї в міру вбирання 1-2 відра води.
  4. принесіть до лунки додатково 2-3 відра почвосмеси.
  5. помістіть в пролиту лунку саджанець і, утримуючи його на вазі, щоб коріння залишалися розправленими, засипте заготовленої землею весь корінь до рівня кореневої шийки. Ніяких лунок і борозенок для поливу робити не треба.
  6. розрівняйте схили, щоб вони полого відходили від стовбура — не більше 45 ‰ щодо горизонту землі на ділянці.
  7. для закріплення стінок пагорба посійте багаторічну низькорослу траву з коротким корінням. Железов радить під кронами вирощувати мітлицю побегоносную. Вона утворює густий килим, добре захищає коріння абрикоса взимку від вимерзання.

За такою ж схемою посадіть ще 1-2 саджанця інших сортів, щоб забезпечити тріумфу хороше запилення. Відстань між деревами-4-5 м.

Абрикос тріумф північний: особливості посадки і вирощування

У центрі підготовленого горбка викопують невелику лунку, в неї приблизно на третину занурюють корінь саджанця, інша частина кореня засипається зверху додатковою порцією землі