Чому ягоди винограду засихають прямо на кущах

61


Вирощуючи виноград, хочеться бачити на своїй ділянці стиглі і соковиті грона, але іноді ягоди засихають прямо на гілках. В цьому випадку необхідно вжити термінових заходів.

Занадто багато зав’язей

найчастіше висихання виноградних ягід відбувається з природних причин. Іноді зав’язується занадто багато плодів, і частина ягід засихає і обсипається. Цей процес не катастрофічний.
Рослина сама регулює ріст і дозрівання грон.
Воно розраховує свої сили, тому на гілках залишається та кількість плодів, яке зможе вирости і визріти.
Таке регулювання навантаження існує у багатьох плодових культур, наприклад, у яблуні та груші. Можливо, на вашій ділянці ростуть сорти, які схильні до передчасного висихання і осипання ягід. В цьому випадку фахівці рекомендують збирати урожай якомога раніше.

Сонячні опіки

іноді на виноградних гронах можна виявити трохи вдавлені білуваті або темні плями. Незабаром уражені ягоди висихають і обвалюються.
Якщо такі вм’ятини з’явилися з боку найбільш інтенсивного освітлення, то, швидше за все, це сонячний опік. Найчастіше виноградар сам провокує подібні зміни.
Ще під час запилення для поліпшення циркуляції пилку листя на виноградній лозі обриваються. Надалі гроно, позбавлена укриття, виявляється слабо захищеною від сонячних променів.
Чому ягоди винограду засихають прямо на кущах
Іноді зелена маса усувається для того, щоб виноград отримав гарний і швидкий рум’янець. Робити цього ні в якому разі не потрібно. Листя потрібно просто відвести в сторону, а потім повернути їх на місце.

Недостатній полив

якщо виноградник не отримує необхідної кількості води, ягоди починають обсипатися. На рослині може залишитися лише п’ята частина всіх зав’язей. Тому грунт необхідно регулярно зволожувати. Бажано робити це трохи теплою водою. Поливи проводяться ввечері після заходу сонця.
Коли виноград цвіте, не рекомендується застосовувати дощування. Такий спосіб поливу погіршує запилення.
До і після цвітіння зрошувати виноградник можна як дощуванням, так і під корінь.
Необхідна вологість грунту:

  • до цвітіння винограду– 50-60%;
  • у період цвітіння і після нього – 65-70%.

Якщо дотримуватися цих умов поливу, засихання ягід на кущі припиниться.

Нестача поживних речовин

При нестачі в грунті одного або декількох поживних елементів виноградні ягоди також можуть засихати.
Щоб попередити цей процес, потрібно вивчити склад землі на ділянці. Раз на рік проби бажано віддавати в лабораторію і потім вибирати добриво.
Підживлення зазвичай проводяться:

  • ранньою весною;
  • в період цвітіння;
  • після закінчення цвітіння;
  • при інтенсивному формуванні зав’язі.

У квітні під виноград вноситься близько кілограма перепрілого гною. Його розкладають біля стебла після рясного поливу. Потім рослини удобрюють нітроамофоскою. Третя і четверта підгодівлі – сульфат калію, перед цим грунт поливають і ретельно розпушують. Знавці рекомендують в разі осипання проводити обприскування надземної частини рослини нітроамофоскою.

Кущ уражений захворюваннями і шкідниками

Виноградна лоза може дивуватися різними захворюваннями. Наприклад, мілдью-своєрідною фітофторою, яка може пошкодити урожай. Рослини обприскують бордоською сумішшю перед розпусканням бруньок і початком цвітіння. В якості профілактики поруч з кущами можна висадити кріп.
Виноград іноді піддається атакам павутинного кліща, ос, кореневої попелиці.
Наприклад, на початку сезону оси приносять користь, конкуруючи з шкідниками. Але пізніше вони починають прогризати оболонку ягід, щоб поласувати солодким соком. На плантаціях часто зустрічається сухорукавність винограду, яка являє собою один з видів грибка. Боротися із захворюванням досить складно, іноді допомагає обприскування спеціальними препаратами.
Вертициллезное в’янення вражає коріння рослини. Деякі кущі одужують самі і не втрачають врожайності.
Плямистий антракноз часто виникає після злив, коли травмується надземна і коренева частини виноградної лози. На ягодах з’являються плями, пізніше вони засихають. Для профілактики кущі ще на початку вегетації необхідно обробити препаратом міді. після сильних дощів в терміновому порядку застосовують фунгіциди.