Як посадити на ділянці красуню-гортензію

57

Щоб прикрасити свою дачну ділянку великими різнокольоровими шапками гортензій, важливо знати, які умови вирощування віддає перевагу цій рослині. У разі невдалого вибору місця і складу грунту кущі в кращому випадку будуть погано цвісти, хворіти, а в гіршому можуть загинути.

Зміст

  • Види гортензій: чи є різниця в способі посадки

    • Фотогалерея: види гортензій
  • В який час краще садити гортензію
  • Як вибрати місце
  • Яку грунт любить гортензія
  • Посадка гортензії: робимо все по порядку
  • Який догляд потрібно рослині після посадки

Види гортензій: чи є різниця в способі посадки

Кущі або невеликі дерева з суцвіттями з дрібних квітів різних відтінків — від білого і блакитного до рожевого і малинового — належать до сімейства гортензієвих. Існує близько 80 різновидів цієї рослини, але найчастіше вирощують:

  • деревоподібну,
  • волотисте,
  • крупнолистную.

Фотогалерея: види гортензій

Як посадити на ділянці красуню-гортензіюшапки деревовидної гортензії найчастіше бувають білого кольоруЯк посадити на ділянці красуню-гортензіюволотисте гортензія зобов’язана своєю назвою суцвіттям, схожим на волотіЯк посадити на ділянці красуню-гортензіюгортензія крупнолистная вражає великою кількістю забарвлень

Зазвичай гортензії являють собою високі (до 3 м) чагарники або дерева, але бувають і ліани (черешкова різновид), які в’ються по дереву до 30 м у висоту.

Є невеликі відмінності в посадці різних видів гортензій:

  • деревоподібна воліє грунту зі слабокислою реакцією (ph=5,0) і легше сприймає невелику кількість вапна в грунті; вона більш зимостійка, а крім того, живці деревовидної гортензії вкорінюються краще інших різновидів;
    Як посадити на ділянці красуню-гортензію

    Живці деревоподібної гортензії добре вкорінюються

  • крупнолисту не варто садити в регіонах, де можливе вимерзання пагонів, так як квіткові бруньки її закладаються на гілках другого року і в разі загибелі цих гілок від морозів кущ не буде цвісти; цей вид, особливо блакитна гортензія, найбільше чутливий до кислотності грунту, її зміна призводить до зміни забарвлення квіток (при зменшенні кислотності вона змінюється на блідо-бежеву, а при збільшенні — на бузкову);
  • при посадці волотисте гортензії слід робити саму велику яму (до 70 см в діаметрі), так як коріння її займають багато місця.
    Як посадити на ділянці красуню-гортензію

    Для волотисте гортензії потрібна яма до 70 см в діаметрі

В який час краще садити гортензію

Гортензію можна висаджувати на початку весни, до пробудження нирок, або восени, у вересні або жовтні, після закінчення періоду вегетації. Зазвичай навесні садять чагарник в регіонах з морозними зимами, щоб за літо рослина добре вкоренилося і легше перенесло першу зимівлю. Необхідно дочекатися, щоб грунт прогрілася до плюсових температур і не було сильних заморозків. У південних областях росії, де осінь довга і відносно тепла, висаджена гортензія встигає прижитися до стійких заморозків. Садити в цю пору року потрібно тільки саджанці з добре розвиненою кореневою системою — вони швидше укореняться на новому місці.

Як посадити на ділянці красуню-гортензію

У регіонах росії з теплою і тривалою осінню посадку гортензії можна проводити навіть в жовтні

Як вибрати місце

Це одне з садових рослин, що віддають перевагу півтінь. Занадто яскраве сонце призведе до пересушування грунту, чого вологолюбна гортензія не переносить, а в повній тіні не дочекатися рясного і тривалого цвітіння, суцвіття будуть дрібніше.

Як посадити на ділянці красуню-гортензію

Гортензія добре себе почуває біля паркану, де сонце буває тільки частина дня

Грунт повинна бути вологою, але при цьому не можна допускати застою води — гортензії потрібен хороший дренаж. Якщо поруч з пишними кущами будуть рости дерева, вони заберуть занадто багато вологи і поживних речовин, в результаті рослина може засохнути.

Мої деревовидні гортензії ростуть між парканом і будинком. Сонце на цій ділянці саду буває тільки в першій половині дня, плюс поруч знаходиться вуличний кран, з якого ми беремо воду для поливу. На цьому місці кущі відчувають себе відмінно і щороку цвітуть пишними білими шапками все літо.

Який грунт любить гортензія

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як посадити на ділянці красуню-гортензію

Всі різновиди гортензії воліють кислий грунт (ph=5,0–5,5) з хорошою повітропроникністю. З приводу водопроникності потрібно бути дуже уважним: з одного боку, рослина не любить застою води, з іншого, якщо вода буде йти на глибину занадто швидко (це буває, коли в грунті багато піску), коріння гортензії не отримають потрібної кількості вологи. Тому почвогрунт для квітів готують з наступних компонентів:

  • компосту — 1 частини,
  • піску-1 частини,
  • верхового торфу — 2 частин,
  • листової землі — 2 частин.
    Як посадити на ділянці красуню-гортензію

    Можна купити готовий грунт для гортензій в садовому магазині або приготувати його самим

Ні в якому разі не можна додавати в яму для посадки вапно і золу, так як ці речовини знижують кислотність грунту. Зате можна покласти сосновий або ялиновий хвойний опад і 1 стакан суперфосфату.

Посадка гортензії: робимо все по порядку

Щоб саджанці гортензії, розростаючись, не заважали один одному і отримували воду і поживні речовини в повному обсязі, важливо дотримати відстань між ними:

  • для крупнолистной — 120-150 см;
  • для волотисте — 1500-240 см;
  • для деревовидної — 100-140 см.

Сам процес посадки складається з декількох кроків:

  1. викопують яму діаметром в два рази більше, ніж коренева система саджанця разом в земляною грудкою (зазвичай від 30 до 70 см). Глибина лунки повинна бути не менше півметра.
    Як посадити на ділянці красуню-гортензію

    Яма для саджанця гортензії повинна бути в два рази більше земляного кома навколо коренів

  2. на дно ями насипають шар гравію або битої цегли для дренажу.
    Як посадити на ділянці красуню-гортензію

    На дно ями для гортензії обов’язково укладають дренаж, щоб не було застою води

  3. в яму засипають приготовлену грунтосуміш таким чином, щоб утворився горбок висотою 20-30 см.
  4. коріння саджанця із закритою і відкритою кореневою системою попередньо вимочують у воді, щоб звільнити і зволожити їх. Уважно оглядають, пошкоджені і занадто довгі (які не поміщаються в яму) обрізають чистим секатором, умочують в корневин або інший стимулятор.
    Як посадити на ділянці красуню-гортензію

    Коріння саджанця гортензії уважно оглядають і видаляють пошкоджені і занадто довгі

  5. гортензію встановлюють на горбок, ретельно розправляючи коріння.
  6. засипають кущ, струшуючи, щоб земля заповнила всі порожнечі, при цьому не заглиблюють кореневу шийку (вона повинна залишитися на рівні грунту).
  7. утрамбовують землю навколо стовбура.
  8. поливають рослину з таким розрахунком, щоб вода просочилася в землю на глибину 30-40 см.щоб не розмити тільки що ущільнений грунт, поливати краще навколо куща (зробивши борозенку).
  9. мульчують землю навколо гортензії сумішшю верхового (кислого) торфу з компостом або іншим матеріалом.
    Як посадити на ділянці красуню-гортензію

    Щоб волога після посадки довше утримувалася в землі, кущ гортензії мульчують кислим торфом і компостом або тирсою дерев хвойних порід

Який догляд потрібно рослині після посадки

Латинська назва квітки — hydrangea, що в перекладі з грецького означає «посудину з водою». Рослина потребує регулярного (раз або два на тиждень) і рясного поливу — до 20 л під дорослий кущ і до 5 л — відразу після посадки. Грунт під кущем ніколи не повинна пересихати. Поливають кущі рано вранці або ввечері нехолодною водою, в яку два-три рази за сезон можна додати марганцево-кислий калій (до рожевого кольору) для запобігання загнивання коренів.

Оскільки рослина не виносить наявності у воді і грунті вапна, поливом відстоюють воду протягом двох діб, щоб вона перестала бути жорсткою або додають 2 чайні ложки харчової або 1 чайну ложку кальцинованої соди на відро води.

Як посадити на ділянці красуню-гортензію

Щоб домогтися яскравого кольору, гортензію поливають тільки відстояною м’якою водою

Після посадки, якщо грунтосуміш була приготовлена правильно, кущі не підгодовують перші два роки. Гортензії, посаджені на грунтах, бідних азотом, через два тижні після висадки на клумбу можна полити розчином сечовини (25-30 г на 10 л води) або гнойової рідиною (на відро води третину гною, 50 г суперфосфату, настоювати 7-10 днів в залежності від температури повітря).

Якщо на листках посадженого куща з’явився білий наліт-ознака ураження борошнистою росою, кущ обробляють бордоською рідиною. Тлю знищують за допомогою фитоверма або актеллика.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Невибаглива і рясно з початку літа і до осені гортензія буде прикрашати сад, якщо підготуватися до посадки і правильно висадити кущі. Важливо врахувати вимоги рослини до освітленості, кислотності грунту і водного режиму.