Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

71

Гіацинт — це вісник весни. Його кучеряві, ароматні «колоски» квітів з’являються в саду одними з перших, коли ще тільки прокльовується зелена травичка. За це раннє пробудження, довге цвітіння і велику життєву силу гіацинт люблять садівники. А любителі кімнатних квітів привчили гіацинт до домашніх умов. І з тих пір весна на окремому взятому підвіконні може наступити, як в казці, в будь-який час року. Квітучий гіацинт біля віконного скла, розмальованого морозним візерунком-чарівна картина, яку ви можете створити самі. Досить дотримуватися нехитрі правила посадки і догляду, щоб допомогти гіацинту. І тоді прекрасні і запашні квіти з’являться точно до призначеного часу.

Зміст

  • Овіяний легендами гіацинт

    • Складемо веселку з квітів: сорти і види рослини

      • Многоцветие сортів на фото
  • Умови та пори року для гіацинта

    • Таблиця: умови для вирощування горщикової квітки
  • Варіанти для правильної посадки гіацинта

    • Садимо цибулину в воду
    • Відеоурок: гіацинт без грунту
    • Починаємо вигонку гіацинта

      • Відбір посадкового матеріалу
      • Цибулеві відмінності
      • Розраховуємо час для посадки в будинку
      • Як вигнати квіти і зробити » зиму»
    • Відеоролик: майстер-клас з висадки кімнатних гіацинтів
    • Садимо гіацинти в горщик без вигонки
  • Домашній догляд для спартанців

    • Про полив і підгодівлі
    • Час припинення цвітіння і спокою
    • Відео: що робити з відцвілим гіацинтом
  • Таблиця: помилки догляду за квіткою
  • Хвороби і шкідники первоцвіту

    • Таблиця: хвороби і шкідники гіацинта
  • Дітки та інші способи розмноження

    • Надрізання або вирізання донця

      • Відео: вирізання донця гіацинта
    • Розмноження дітками

Овіяний легендами гіацинт

З гіацинтом люди подружилися більше п’ятисот років тому. З цією рослиною пов’язано чимало легенд. Жителі східного середземномор’я першими звернули увагу на чарівний квітка, який виростає по берегах річок і озер. Він не тільки переселився в східні сади, але і став поетичним образом.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

Гіацинт-квітка з легендарним минулим

Арабські поети дали квітці назву»локони гурії». Згідно зі східною легендою, жінки, дивлячись на його кучеряві квіточки, навчилися мистецтву завивки волосся.

У стародавніх греків побутувала легенда про чудесне походження цієї рослини. Гіацинт, юний син музи і царя спарти, улюбленець бога-олімпійця аполлона, трагічно загинув. І аполлон зберіг навічно пам’ять про гіацинта. Там, де пролилася кров прекрасного юнака, виросли не менш прекрасні квіти. Але гіацинт не став символом печалі. Він уособлює радість життя. Грецькі весілля обов’язково прикрашали гіацинтами, на честь цієї квітки стародавні греки проводили триденне свято, йому присвячували спортивні перемоги.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

Квіти гіацинта досконалі

Пришестя гіацинта в європейські країни теж відображено в переказі. Нібито квіткові цибулини потрапили в голландію, завдяки краху корабля, на якому перевозили квітковий вантаж. Судно розбилося, але цибулинами винесло на сушу, до берегів голландії. Гіацинти виросли і закохали в себе європейських садівників. 18 століття стало в європі справжнім бумом цієї квітки.

Інтерес до цієї чудової рослини не слабшає. Вже створені сотні сортів гіацинта. Вони розрізняються за розмірами, часу цвітіння, за відтінками і формами суцвіть, є прості і махрові квіти. А селекціонери продовжують виводити все нові сорти.

Така гаряча і взаємна любов гіацинта і квітникарів легко з’ясовна. Ця квітка має неабияку зовнішністю, його просто виростити в домашніх умовах і його нескладно розмножувати.

Який же він улюбленець аполлона і квітникарів? гіацинт-багаторічна цибулинна рослина. Спочатку з’являються довгі, спрямовані вгору темно-зелене листя. У них добре виражений жолобок. Потім з центру листової воронки виростає цветонос, щільно усаджений бутонами. Їх зазвичай 30 і більше. А потім починається диво, бутони розкриваються і стають дивовижними квітами. Вони нагадують дзвіночок з сильно відігнутими пелюстками і приємно пахнуть. Цвіте рослина приблизно місяць.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

Гіацинтова палітра дуже строката

Зусиллями селекціонерів виведені гіацинти найрізноманітніших забарвлень. Серед безлічі його сортів є багатоквіткові, у яких не один, а кілька квітконосів, є — з махровими квітами. Цікавий, але нечасто вирощується в домашніх умовах гіацинт римський.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

У гіацинта римського немає щільного квіткового «качана»

У цієї квітки два або три досить тонких квітконосу, а квітки розташовуються не так щільно.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

У кожного кольору, вважають флористи, є своє значення

Гіацинт-кращий варіант для вигонки квітів до певного терміну. За відгуками квітникарів, інші цибулинні більш примхливі. А на думку флористів, квітучий гіацинт — відмінний подарунок. Який би сорт гіацинта ви не вибрали, коли б він не розцвів — це завжди диво. І чарівником станете ви самі. Варто тільки трохи постаратися.

Складемо веселку з квітів: сорти і види рослини

Протягом п’яти століть окультурення гіацинта виведено більше 300 різновидів. В основному вони призначені для вирощування в саду. І тільки гіацинт східний підходить для домашніх умов. Але цей різновид стала основою для створення безлічі гібридних сортів. Підрахувати їх неможливо, щороку з’являються нові. Сорти поділяються за термінами зацвітання, за розмірами — на мініатюрні і високорослі, за формою квітів, кількості квітконосів. Нарешті, за кольором. Гіацинти дивують і радують забарвленням: білосніжною, кремовою, яскраво-синьою, небесно-блакитною, темно-фіолетовою, ніжно-бузковою, рожевою, ало-червоною, насичено-помаранчевою і сонячно-жовтою. І всі гіацинти чудово пахнуть.

Розповімо докладніше про найбільш відомих сортах.

  • бісмарк-сорт рано зацвітає, підходить для вигонки і відкритого грунту, суцвіття на 25-сантиметровому квітконосі нагадує кокон близько 12 см в довжину. Квітки великі (4 см) ніжно-фіолетові, по центру пелюсток поздовжня темна.
  • делфт блу-сорт рекомендують для вигонки і зрізання. На квітконосі в 25 см, дуже об’ємне суцвіття, ширина майже дорівнює висоті. Квіти яскраво-сині.
  • остара-сорт універсальний (для саду і для будинку), ранній. Блакитні квітки прикрашені темно-блакитною смугою.
  • аметист-сорт середнього терміну цвітіння, вирощується і в саду, і в домашніх умовах. На суцвітті розташовується по 25-30 бузкових квітів з темною облямівкою.
  • лорд балфур-ранній сорт, один з кращих для вигонки в домашніх умовах. На квітконосі по 20 квіток. Пофарбовані в усі відтінки бузкового кольору, краї і центр пелюсток темніші.
  • інносанс-ранній універсальний сорт, дуже популярний. Квітки з широкими пелюстками, білосніжні.
  • карнегі-сорт середнього цвітіння, відмінно підходить для вирощування в саду і для вигонки в горщику. Ніжні білі квітки з’єднані в суцвіття, у формі циліндра, на відносно невисокому (22 см) квітконосі.
  • анна марі-сорт годиться для ранньої вигонки. Квітконіс близько 25 см.квіток, світло-рожевих з яскравою смужкою посередині, буває 30 більше.
  • леді дербі-універсальний і компактний сорт. Квітконіс не вище 22 см. Квіточки ніжно-рожеві, без глянцю.
  • пінк перл-середньоранній гіацинт. Квітки насиченого рожевого кольору, по центру темніше.
  • ля віктуар-універсальний середньоранній. Квітки малиново-червоні, з глянцевим блиском.
  • ян бос-ранній компактний сорт, рекомендований для вигонки. Квітконіс до 18 см.квітки червоно-рожеві, з краю пелюстки світліше, зів білий. Суцвіття у формі конуса.
  • джипсі квін-сорт середнього цвітіння, універсальний. Помаранчеві квіти щільно покривають цветонос. Його висота приблизно 22 см.
  • сіті оф гарлем — середнього цвітіння, підходить для домашніх умов і садових. Квітконіс високий (27 см). Квітки спочатку блідо-жовті, стають кремовими.

Окремо виділяють мініатюрні гіацинти-це рослини не більше 15 см у висоту, з квіточками подрібніше, ніж у звичайних форм. Міні-варіанти є у багатьох гібридних сортів.

Многоцветие сортів на фото

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахаметистГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умоваханна маріГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахбісмаркГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахделфт блуГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахджипсі квінГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахінносансГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахкарнегіГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахледі дербіГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахлорд бафлорГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахля віктуарГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахостараГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахпінк перлГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахсіті оф гарлемГіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовахян бос
Весни / зростання, підготовка до цвітіння після посадки повна темрява на місяць-півтора. Коли пагони підростуть до 3-5 см-півтінь. Вологість підвищена, грунт навколо цибулин не повинна просихати. Час охолодження, не вище плюс 5 градусів на місяць-півтора. Друга половина весни / цвітіння при появі квітконосу з бутонами-забезпечте хороше освітлення, але без прямого сонця. При короткому світловому дні додайте штучне підсвічування.світло повинне падати рівномірно з усіх боків. Якщо такого місця немає, регулярно повертайте рослина. Після появи бутонів-помірна. Обприскувати не треба. Але тримайте подалі від опалювальних приладів. Коли пагони підростуть, підвищіть до 12 градусів тепла. Під час цвітіння оптимально — плюс 20-22. Бережіть гіацинт від протягів. Перепади можуть привести до загибелі гіацинта. Літо / зростання, накопичення сил розсіяне освітлення. Помірний. Помірна, плюс 18-20 градусів. Осінь / підготовка до спокою коли зів’януть листя, вийміть цибулини з землі, очистіть і підсушіть. Прохолодна, плюс 15-20 градусів.

Варіанти для правильної посадки гіацинта

Якщо у вас виявився вже квітучий гіацинт, не поспішайте його пересаджувати. Дайте йому відцвісти, а потім чиніть, як з рослиною, яке піддали вигонці (про це йдеться далі).

Якщо ж у вашому розпорядженні є здорові повноцінні цибулини гіацинтів, ви можете посадити їх і зайнятися вигонкою квітів. Пам’ятайте: від посадки до цвітіння пройде не менше трьох з половиною або чотирьох місяців. Дрібні цибулини сумнівної якості для позаурочного цвітіння не підходять, їх посадку доведеться відкласти до весни.

Гіацинти садять зазвичай в низькі і великі в діаметрі горщики, контейнери і миски. Кераміка або пластик не має значення. Але важливо, щоб були хороші дренажні отвори. І найголовніше, щоб цибулина розташовувалася комфортно, тобто не торкалася стінок ємності. Можна висадити в миску не одну, а дві-три або більше цибулин, щоб вийшов ефектний букет.

Грунт візьміть нейтральну, некислу. Прийнятний універсальний грунт з магазину, або перемішайте листову, дернову і компостну землю, а також торф і пісок.

Є ще один варіант — обійтися зовсім без грунту. Цибулини гіацинта прекрасно ростуть просто в ємності з водою.

Садимо цибулину в воду

  1. підберіть відповідну ємність. Цибулина повинна злегка доторкатися до її поверхні денцем. Наприклад, підійдуть неширокі склянки циліндричної форми. Добре, якщо ємність непрозора. Прозору-обмотайте темною тканиною або папером.
  2. налийте відстояну, а краще відфільтровану воду.
  3. цибулину вставте в обраний посудину і відправте відпочивати так само, як і горшкові рослини, які посаджені в грунт.
  4. регулярно перевіряйте кількість води в посудині, підливайте, щоб донці не підсихало.
  5. коли з’являться коріння і листя, підгодуйте гіацинт. Додайте у воду мінеральний комплекс для квітів.
  6. далі доглядайте за» водяним » гіацинтом такий же, як за грунтовими рослинами.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

Гіацинти можуть рости і у воді

Відеоурок: гіацинт без грунту

Починаємо вигонку гіацинта

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

Необхідно підготувати ємність, дренаж, грунтовий субстрат і найважливіше — цибулини.

Відбір посадкового матеріалу

Спеціальні цибулини для вигонки можна придбати в магазині. Вони вже пройшли підготовку, і чим раніше їх посадять, тим краще. Вибирайте великі (5 см і більше), щільні, здорові, без гнилі і пошкоджень екземпляри.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

Для вигонки вибирайте великі, здорові цибулини

1. Підготувати посадковий матеріал для вигонки можна і самостійно. Про це треба подбати заздалегідь, в червні або липні.

  • викопайте цибулини гіацинта з грунту для дозрівання.
  • підсушіть два тижні, оптимальна температура 25-30 градусів.
  • ще на два тижні залиште, зберігаючи при + 25 градусах і трохи нижче.
  • до моменту посадки зберігайте при температурі не вище + 17 градусів.

Цибулеві відмінності

У гіацинтів кулясті цибулини. Усередині вони складаються з соковитих лусочок, а зовні цибулину прикривають висохлий покривні лусочки. Колір лусочок і квіточок пов’язані між собою. У сортів з синіми, блакитними і фіолетовими квітками цибулини зовні фіолетові. У білих гіацинтів цибулини покриті світло-сірими лусочками, у червоних гіацинтів цибулини зовні бордові. У жовтих цибулини сіро-кремові, а у рожевих — бузкові.

Розраховуємо час для посадки в будинку

Як правило, квітучі гіацинти розраховують отримати до певної дати: до нового року, 8 березня або дня народження. Значить, висадити цибулини треба в конкретний термін. Визначити його неважко. У вересні починають виганяти гіацинти до новорічного свята, в жовтні — до першого жіночого дня. В середньому від посадки до розквіту проходить 14-15 тижнів.

Як вигнати квіти і зробити » зиму»

  1. у ємність насипте дренажний шар в 2-3 см.зверху трохи грунту, а потім шар піску. Він запобіжить застій вологи біля коріння.
  2. поверх піску висадіть донцями вниз цибулини гіацинта. Вони повинні розташовуватися щільно, інтервал 2-3 см один одного і від країв ємності.
  3. трохи заглибити цибулини в грунті, не треба вкручувати!
  4. засипте їх, обережно утрамбовуючи грунт. Верх цибулин залиште на поверхні. Від рівня грунту до верху цибулин має залишитися півтора сантиметра.
  5. після зволожите грунт, загорніть ємність в непрозорий пакет і поставте в холодному приміщенні: підвалі, гаражі. Або в холодильник, в овочевий відсік. Етап холоду і спокою для «вигоночних» цибулин повинен проходити не менше 6-10 тижнів, з температурою не більше +5 і при абсолютній відсутності освітлення. Без імітації зими весняний гіацинт не зможе зацвісти.
    Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

    Під час «зими» цибулини починають зростання

  6. іноді діставайте ємність і перевіряйте, чи не пересохла земля.
  7. сигналом для настання «весни» або виходу з спокою служать паростки. Якщо вони досягли 3-5 см, переставте ємність з гіацинтами в прохолодне (+10-15 градусів) приміщення будинку. Для початку в півтінь, а потім і на світло.
    Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

    Паростки витягнулися, прийшла пора» весни »

Якщо гіацинт «побачить» світло раніше, то буде погано розвиватися. Затягувати «зимовий» етап не варто. В цьому випадку вся енергія цибулини піде в листя, а бутони не сформуються або будуть слабкими.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

Квітконіс ще росте, а вже розкриваються квітки, диво вдалося!

Як тільки гіацинт зацвіте, його переміщують в теплу кімнату. Для якісного цвітіння потрібна температура + 20-22 градуси.

Відеоролик: майстер-клас з висадки кімнатних гіацинтів

Садимо гіацинти в горщик без вигонки

Для звичайної посадки навесні підійдуть більш дрібні цибулини. Вимоги до ємності для посадки, до дренажу і грунті такі ж, як для рослин, призначених до вигонки. Єдина відмінність — під час весняного висаджування верхівки цибулин повністю покривають грунтовим субстратом. А потім ємність ставлять в прохолодне місце, досить 12-15 градусів. Коли клімат дозволяє, винесіть її на вулицю, на утеплений балкон, веранду.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

Кімнатні гіацинти прекрасні в будь-який час року

Підросли рослини з бутонами поверніть в приміщення. В подальшому доглядайте так само, як за «вигоночними» гіацинтами.

Домашній догляд для спартанців

Ви впоралися з посадкою гіацинтів, успішно організували для них зиму, а потім і весну. Квіти розпускаються і пахнуть. Залишилося забезпечити якісний догляд, коли гіацинти цвітуть і благополучно пройти етап постцветенія. Кучерявому красеню догодити неважко, теплична турбота йому не потрібна. Недарма його легендарний тезка був спартанським юнаком.

Гіацинт, який розцвів, дуже любить світло і вологу. Не терпить занадто жарке повітря і холодні протяги. При короткому світловому дні включайте підсвічування. Розмістіть горщик з рослиною далеко від опалювальних приладів і розкритих кватирок і не забувайте поливати. Якщо квітконіс гіацинта гнеться під вагою суцвіть (таке буває), дайте йому опору.

Гіацинт: розмноження і догляд за квіткою в домашніх умовах

Ці гіацинти потребують опори

Висаджені гіацинти, укрийте від морозів торфом, тирсою або листям. Ранньою весною зніміть захист, намагаючись зберегти паростки.

  • по весні гіацинти зацвітуть у відкритому грунті. А ось через рік-другий їх знову можна переселити додому і отримати квіти. Два роки поспіль не можна проводити вигонку однієї і тієї ж цибулини, вона виснажить сили.
  • Відео: що робити з відцвілим гіацинтом

    Таблиця: помилки догляду за квіткою

    прояв помилки причина виправлення квіточки розкриваються прямо в листовій розетці, цветонос росте занадто повільно. 1. Неправильний полив або його дефіцит. 2. Недостатньо довгий період спокою. Гіацинт занадто рано винесли на світло. 1. Відрегулюйте режим поливу, не лийте воду на цибулину і в розетку. 2. Врахуйте помилку на майбутнє. Час холодного і темного спокою має тривати три місяці і більше. Листя гіацинта жовтіють. Протяги, неправильний полив. Захищайте рослину від протягів. Дотримуйтесь режим поливу. Бутони не розкриваються і опадають. Недбалий полив, на бутони не повинна потрапляти вода. Поливайте гіацинт обережно. Не ставте поруч з ним рослини, які потребують обприскуванні. Відсутність квітів. 1. Були обрані недостатньо великі цибулини. 2. Період спокою проходив при високій температурі або закінчився раніше, ніж потрібно. 3. Дефіцит поливу. У цьому сезоні виправити помилки не можна. Доглядайте за гіацинтом, як за квітучим. Спробуйте зробити вигонку через рік. Квіти деформовані. Неправильно проведений період спокою. В цей час температуру зберігайте не вище +5, обов’язково темний зміст. Не можна утримувати посаджені цибулини в неопалюваному, але сонячному приміщенні. Довгі пониклі листя. Рослина занадто довго знаходилося в темряві. Або не вистачило світла під час цвітіння. Дотримуйтесь правил для вигонки гіацинта і догляд під час цвітіння. Отгнивающие квітки. Перезволоження. У ємності для посадки гіацинтів обов’язкові хороші отвори і шар дренажу. Цибулини в одному горщику зацвітають неодночасно. 1. Спочатку обрані цибулини різного розміру. 2. Ємність не повертали до світла. Рослини, які розвиваються повільніше, відчувають дефіцит освітлення. 1. В одну ємність садіть цибулини одного розміру. 2. Регулярно повертайте зростаючі гіацинти різними сторонами до джерела світла. Листя і квітконоси випадають з цибулини. 1. Пересушене земляний ком. 2. Цибулина підгниває через перезволоження. Слідкуйте за режимом поливу. Грунт завжди повинна бути трохи вологою, але зайву воду з піддону обов’язково видаляйте.

    Хвороби і шкідники первоцвіту

    Гіацинт, за яким правильно доглядають, по-спартанськи здорова рослина. А ось якщо нехтувати правилами догляду, він, швидше за все, захворіє. Загрожують йому такі недуги, як фузаріоз і бактеріальна гниль, а також комахи-шкідники: стеблова нематода, попелиця, кореневий кліщ.

    Сумно, але гіацинт піддається лікуванню не завжди. Тому краще лікування-профілактика: дезінфекція грунту і цибулин, а ще — регулярний огляд рослини. Врахуйте, що після появи бутонів обприскувати квітка інсектицидами не можна.

    Таблиця: хвороби і шкідники гіацинта

    прояв причина боротьба листя і квітконіс в’януть, зморщуються, загнивають. Слизовий наліт на цибулині. Грибне захворювання-фузаріоз. Лікування в запущеній стадії неефективно. Якщо поразка незначно, видаліть всі пошкоджені частини. Обробіть зрізи і цибулину активованим вугіллям або сіркою. Тримайте окремо від інших рослин, щоб уникнути зараження. На листках з’являються чорні плями, на цибулині — слизовий наліт. Бактеріальна гниль. Заражені рослини знищте. Ємність продезінфікуйте, а грунт викиньте. Для профілактики-перед посадкою обробіть цибулини речовиною, що містить фосфор. Листя жовтіє, деформуються. На рослині помітні колонії дрібних комах. Це поразка попелиць. Попелиця гине від більшості отрут. Обприскати рослину інсектицидами — » актелліком «або»фітовермом». У рослини деформуються листя і цветонос, з’являються потовщення. Забарвлення на цих місцях блідне, а потім набуває бурий колір. Уражені частини відмирають. Ниткоподібні черв’яки, що живуть в тканинах квітки — стеблові нематоди. Знищте рослину, краще спаліть. Цибулини можна спробувати вилікувати. Нематода боїться високої температури. Опустіть цибулини на 15 хвилин в гарячу (45 градусів) воду. Обполосніть і обов’язково підсушіть. Спочатку на цибулині помітні з’їдені місця, потім — проходи. При сильному ураженні, цибулина розвалюється, всередині труха. Поразка кореневим кліщем. Комаха поселяється в цибулинах, його личинки харчуються м’якоттю рослини. Зберігайте цибулини в сухості. Оглядайте їх перед посадкою. Кореневий кліщ воліє підвищену вологість. Не допускайте перезволоження. Уражені цибулини і корінці рослин обробіть системним інсектицидом (наприклад, «неорон», «аполло»).

    Дітки та інші способи розмноження

    У домашніх умовах гіацинт піддається розмноженню декількома способами: насінням, надрізанням донця і дітками. Насіннєвий метод найбільш довгий, складний і застосовується в основному для селекції.

    Розмноження дітками теж не найпродуктивніший метод. Протягом одного періоду вегетації від однієї цибулини можна отримати дуже скромну кількість посадкового матеріалу. Тому операція на донці гіацинта — найвигідніший спосіб розмноження.

    З цим способом теж пов’язана легенда. Розповідають, що голландські квітникарі ніяк не могли розвести побільше гіацинтів. А допомогла їм мишка. Нібито вона залізла в один з підвалів, де зберігали квіткові цибулини, і надгризла їх. Через деякий час господар підвалу виявив, що пошкоджене дно старої цибулини заповнили нові цибулинки.

    Надрізання або вирізання донця

    Цей метод найбільш ефективний і популярний в домашніх умовах. Застосовуючи його, можна отримати відразу кілька десятків молодих цибулинок.

    1. після періоду спокою візьміть здорову цільну цибулину гіацинта, не менше 6 см в діаметрі.
    2. промийте її від грунту, просушіть 2-3 дні, обробіть розчином фунгіциду.
    3. нижню частину цибулини (донці) надріжте хрестоподібно, під прямим кутом. Глибина надрізу приблизно півсантиметра.
    4. після того, як надрізи розкриються, присипте м’якоть порошком вугілля.
    5. покладіть в прохолодне (до 20 градусів) і темне місце.
    6. через три місяці з’являться нові цибулини. Їх розсаджують і дорощують.

    Можна провести вирізання донця. Загостреною чайною ложкою в цибулинах акуратно вирізаємо донці. Після операції цибулини зберігаємо зрізом вгору, в приміщенні з температурою +21-22 градуси. Через 2-3 місяці на зрізах сформуються дітки.

    Подивіться, як правильно вирізати донці.

    Відео: вирізання донця гіацинта

    Розмноження дітками

    Дітки — маленькі цибулини, які утворюються в період вегетації на батьківській цибулині. За один сезон на материнській цибулині з’являється в середньому 4 дітки, не більше.

    1. викопайте цибулину з грунту, промийте і просушіть.
    2. обережно відокремте дітки. А навесні посадіть їх окремо.
    3. молоді цибулинки швидко йдуть в зростання. Після закінчення вегетації (восени) їх дістають із землі і дорощують: зиму зберігають, як дорослі цибулини, а на наступний рік знову висаджують.
    4. через 2-3 роки дозрілі цибулини готові до цвітіння.

    Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
    Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

    Гіацинт-це символ весни і розквіту. Як ви вже зрозуміли, домогтися його цвітіння можна в будь-який час року не тільки в оранжереї, але і вдома. Початківцям чарівником цілком здатний стати будь-який квітникар. Від нього потрібно: математичний розрахунок, щоб вчасно посадити цибулини, увагу для успішного пророщування і трохи зусиль для догляду за кучерявим красенем. Не так вже й багато. Адже квітучий і запашний гіацинт серед зимової холоднечі — справжнісіньке диво.