Грамотна підгодівля вишні з весни до осені

80

Важко переоцінити важливість підгодівлі плодових дерев, в тому числі вишні. Корисні речовини, які вишня отримує з добривами, допомагають дереву благополучно відцвісти, плодам — зав’язатися і дозріти, деревині добре підготуватися до зимівлі. Здорові дерева здатні також протистояти впливу хвороб і шкідників.

Зміст

  • Весняні підгодівлі вишні

    • Відео: азотні мінеральні підгодівлі для вишні
    • Підживлення вишні сечовиною

      • Фотогалерея: використання сечовини в якості весняної підгодівлі
      • Відео: підживлення вишні сечовиною
    • Вапнування грунту в процесі підгодівлі вишні

      • Відео: використання крейди для вапнування грунту
    • Підживлення мінеральними добривами

      • Фотогалерея: основні мінеральні добрива для весняного підживлення вишні
      • Відео: підживлення мінеральними добривами
  • Підживлення вишні після коккомікозу та інших захворювань

    • Відео: підживлення вишні для зміцнення імунітету
  • Підживлення молодої вишні

    • Відео: підгодівля молодої вишні

Весняні підгодівлі вишні

Залежно від часу використання, весняні добрива для вишні розрізняються за складом і способом внесення. Правильно підібрані підгодівлі дають можливість прискорити плодоношення і збільшити врожайність культури, підвищують стійкість дерева до хвороб і шкідників, покращують зимостійкість вишні. Протягом весни дерева підгодовують тричі:

  • у березні-до розпускання бруньок;
  • в кінці квітня — початку травня-в період цвітіння;
  • після відцвітання, в процесі зав’язування плодів.

Для кожного періоду підгодівлі використовуються певні склади поживних речовин, найбільш ефективно впливають на розвиток вишні в конкретному випадку. Крім традиційних органічних добрив і на додаток до них, навесні садівники активно користуються мінеральними добавками для харчування плодових культур. Як правило, в якості весняних добрив застосовують карбамід( сечовину), різновиди селітри (аміачна, калієва, натрієва і т.п.), нітрофоску, амофоску, азофоску і складні комбіновані препарати з мікроелементами.

Відео: азотні мінеральні підгодівлі для вишні

Підживлення вишні сечовиною

Найбільш затребуваним елементом для живлення рослин ранньою весною є азот, який сприяє зростанню і розвитку молодих пагонів, нарощування листової маси, формування квіткових бутонів і зав’язування плодів після цвітіння. Цей елемент живлення міститься в органічних добривах (гній, компост) і мінеральних (сечовина, аміачна селітра). Хоча в перепрілому гної азот і інші макро — і мікроелементи містяться в необхідному для рослин співвідношенні, не завжди є можливість використовувати їх на присадибній (дачній) ділянці. В такому випадку в якості азотного добрива для проведення першої підгодівлі виступає сечовина (карбамід). В її складі міститься до 46% азоту, що визначає високу ефективність застосування цієї підгодівлі.

Фотогалерея: використання сечовини в якості весняної підгодівлі

Грамотна підгодівля вишні з весни до осенісечовина є першим весняним добривом для вишні, що дає поштовх росту і розвитку дереваГрамотна підгодівля вишні з весни до осеніборозна в землі глибиною 10-15 см на відстані 0,6–1 м від стовбура (для молодих дерев 0,3–0,5 м) утворює пристовбурні кола для внесення підгодівлі і поливу вишніГрамотна підгодівля вишні з весни до осеніпри кореневому внесенні підгодівлю слід полити водою і швидко засипати землею, щоб уникнути втрати азоту при випаровуванніГрамотна підгодівля вишні з весни до осеніпозакореневе підживлення вважається найбільш швидкою і ефективною, тому що корисні речовини потрапляють безпосередньо на листя

Серед садівників існує думка, що найпростіше використовувати підгодівлю сечовиною шляхом розсипання гранул по починаючому танути снігу: разом з талою водою добриво вбирається в грунт і засвоюється корінням дерева. Однак ця думка помилкова. З огляду на здатність карбаміду швидко розкладатися на солі амонію і газоподібний аміак, є ризик втрати корисних речовин, які просто змиваються талою водою, не встигаючи вбратися в мерзлу грунт. Тому першу весняну підгодівлю вишні рекомендується проводити шляхом обприскування крони розчином сечовини в співвідношенні 20-30 г добрива на 10 л води. Для другої і третьої підгодівлі, які виробляються вже при позитивній температурі грунту, можна використовувати внесення добрив в пристовбурні кола. Сечовину в кількості 100-120 г також бажано розчинити в 10 л води, пролити розчином борозну пристовбурного кола і після вбирання засипати грунтом або замульчувати землею або торфом. Всі кореневі підгодівлі слід поєднувати з поливами вишні (3-6 відер на одне дерево).

Відео: підживлення вишні сечовиною

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Грамотна підгодівля вишні з весни до осені

Якщо змішати 700 г сечовини і 50 г мідного купоросу в 10 л води, можна отримати подвійний ефект від застосування цієї суміші: сечовина дає дереву першу підгодівлю, а мідний купорос знищує зимуючих шкідників (довгоносик, попелиця). До того ж, поєднання цих речовин дозволяє приблизно на 7-10 днів уповільнити процес вегетації. Це дозволить зрушити початок цвітіння вишні на такий же період і уникнути пошкодження квіткових бруньок в разі весняних заморозків. Ранньовесняне обприскування слід проводити при позитивній температурі повітря (+5–10ºс).

Вапнування грунту в процесі підгодівлі вишні

Вишневі дерева погано ростуть і неправильно розвиваються на грунтах із зайвою вологістю і підвищеним рівнем кислотності. Кращими грунтами для вирощування цієї культури служать пухкі, легкі супіски і суглинки, карбонатні (зі слаболужною реакцією) чорноземи і грунту, що містять в своєму складі щебінь. Показник кислотної реакції повинен бути близьким до нейтрального (рн 6,5–7,0). Для розкислення грунту з підвищеним показником кислотності використовують гашене вапно або доломітне борошно, які додають при посадці саджанця в посадкову яму. Надалі вапнування грунту проводиться один раз в три-чотири роки внесенням 300-800 г вапняного матеріалу на 1м2 поверхні. Для легкої супіщаної грунту кількість вапна зменшують до 300-500 г на 1м2. Як народний засіб, що зменшує кислотність грунту і одночасно підвищує вміст в ній кальцію, використовують будівельний крейда, гашений оцтом (на 200 г крейди додають один літр столового 9% оцту). Отриманий розчин вносять в пристовбурні кола, поєднуючи з черговим поливом дерева.

Відео: використання крейди для вапнування грунту

Підживлення мінеральними добривами

Мінеральні добрива, внесені навесні у вигляді кореневих підгодівлі або шляхом обприскування крони, дозволяють вишневим деревам успішно відцвісти навіть при несприятливих погодних умовах і зав’язати плоди, а також сприяють дозріванню плодів протягом літа. До основних мінеральних підгодівлі відносяться склади, що містять макроелементи калій, азот, магній, сірку і мікроелементи бор, марганець, молібден та інші. Магній і калій використовують у вигляді сульфатів, азот — у вигляді аміачної селітри, фосфор — у складі простого і подвійного суперфосфату. Дуже хороший результат дає підгодівля вишні комплексними мінеральними складами: нітрофоска, нітроамофоска, діамофоска, азофоска і ін.у цих добривах всі необхідні речовини підібрані в оптимальному співвідношенні для отримання максимального ефекту при їх застосуванні. Завдяки цьому відпадає необхідність використання простих добрив окремо.

Фотогалерея: основні мінеральні добрива для весняного підживлення вишні

Грамотна підгодівля вишні з весни до осенікалій у складі добрива покращує ріст і розвиток дерев, підвищує їх зимостійкість, сприяє гарному плодоношеннюГрамотна підгодівля вишні з весни до осенісолі магнію і сірки сприяють побудові тканин рослини і регулюють в них обмінні процеси на клітинному рівніГрамотна підгодівля вишні з весни до осенідобриво містить підвищений вміст азоту, який дозволяє підгодувати вишню органікою без використання гною або компостуГрамотна підгодівля вишні з весни до осенізавдяки наявності фосфору, прискорюється плодоношення вишні, поліпшується якість плодів і підвищується посухостійкість деревГрамотна підгодівля вишні з весни до осеніпідживлення вишні комбінованим добривом навесні дає можливість благополучно відцвісти і зав’язати плоди
Подвійний) підібрані в оптимальному співвідношенні для максимально ефективного живлення рослин. Витрата добрив для відновлення дерев після хвороб слід збільшити в 1,5 рази в порівнянні зі звичайною підгодівлею (див.розділ вище).

Відео: підживлення вишні для зміцнення імунітету

Застосування комбінованого добрива мікромікс дозволяє вирішити відразу кілька проблем при відновленні вишневого дерева після хвороби. В одній гранулі цього препарату міститься повний набір всіх необхідних речовин, який дозволяє донести до рослини ідеально збалансований набір всіх макро — і легкозасвоюваних мікроелементів.

Підживлення молодої вишні

Якщо при посадці в посадкову яму були внесені всі необхідні добрива, то в поточному і наступному році весняну підгодівлю можна не проводити. Починати удобрювати молоду вишню рекомендується з третього року після посадки, тобто коли дерево вступає у вік плодоношення. Першу підгодівлю проводять навесні в кількості 1 ст. Ложка аміачної селітри під одне деревце. Після відцвітання і появи перших зав’язей можна підгодувати вишню нітроамофоскою (в такій же кількості).

Відео: підживлення молодої вишні

Восени корисно внести під вишню калійні і фосфорні підгодівлі, які сприяють закладанню плодових бруньок майбутнього року і допомагають деревині однорічних пагонів визріти до зими. Кращим природним калійно-фосфорним добривом традиційно вважається деревна зола, в якій, крім фосфору і калію, присутній магній, кальцій та інші мікроелементи, що забезпечують дерево поживними речовинами для благополучної зимівлі. У пристовбурні кола молодої вишні вноситься 0,5 л золи, і грунт розпушується на глибину 5-7 см.для дорослих дерев беруть літрову банку підгодівлі. Замість деревної золи можна використовувати мінеральні добрива: витрата на одне дерево — 40-80 г подвійного суперфосфату і стільки ж сірчанокислого калію (сульфату калію) або калімагнезії. Також закрити в грунт на глибину 5 см з розпушуванням грунту.

Восени важливо внести підгодівлі у вересні, до початку холодів, поки коріння активно працюють.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Забезпечивши вишневі дерева необхідними поживними речовинами протягом весняного вегетаційного періоду, отримаємо гарантію їх правильного розвитку, опірності несприятливим умовам і отримання хорошого врожаю.