Монтажна піна для вікон пвх: яка краще

72

Властивості і область застосування матеріалу

Монтажна піна являє собою рідкий поліуретановий розчин, закачаний в балон під тиском. Потрапляючи на повітря, він швидко твердне і одночасно значно збільшується в об’ємі.

Розрізняють 2 типи розширення піни:

  1. первинне (при виході складу з балона). Забезпечує зручність роботи: розчином без зусиль заповнюються поглиблення довільної форми.
  2. вторинне. Відноситься до недоліків: збільшення обсягу герметика в ході остаточної полімеризації може деформувати елементи вікна. Тому його обов’язково потрібно враховувати при проведенні робіт.

Повністю застиглий матеріал набуває унікальні корисні якості:

  • низька теплопровідність досягається за рахунок бульбашок повітря, що знаходяться в товщі застиглого матеріалу. Якби не ціна, піну цілком можна було б розглядати як альтернативу звичним утеплювачів.
  • наявність повітряних пустот підвищує шумоізоляцію всієї віконної конструкції: коливання, що передаються вікну, гасяться піною. Таким чином, вона є доповненням до встановлюються гумовим ущільнювачів, посилюючи звуконепроникність.
  • застигла піна не пропускає електричний струм, володіє водовідштовхувальними властивостями, не схильна до гниття або поширення цвілі.

  • високі показники адгезії дозволяють використовувати піну в ролі фіксуючого матеріалу: вона надійно закріплює на місці віконні або дверні рами, а також інші елементи.
  • в залежності від марки склад не підтримує горіння або повністю непідвладний вогню.

Завдяки особливим властивостям піна ідеально підходить для зовнішніх і внутрішніх робіт. Але, як і у будь-якого матеріалу, у неї є недоліки:

  • після застигання надлишки складу обрізають. І якщо поверхня зрізу не обробити відповідним чином, то у відкриті пори потрапить вода. З часом це викликає руйнування матеріалу.

  • застиглий склад не витримує впливу ультрафіолету, тому її обов’язково захищають від попадання прямих сонячних променів.
  • доводиться дотримуватися правил зберігання балонів: строго у вертикальному положенні при діапазоні температури від +5 с до +25 с.

Висока адгезія піни дозволяє їй надійно прилипати до поверхонь з різних матеріалів. Тому працювати зі складом слід дуже акуратно: при попаданні на руки або інші частини тіла відтерти його можна тільки з верхнім шаром шкіри, на що піде мінімум кілька днів. При заливці обов’язково використання рукавичок. Також слід надійно укрити всі поверхні, на які може капнути розчин.

Якщо піна все-таки потрапила на підлогу, меблі або інші поверхні, її можна видалити декількома способами, про які написано тут.

Професійна або побутова?

За особливостями конструкції балонів і іншими показниками розрізняють побутову і професійну піну.

Склади, з якими працюють майстри, використовуються тільки зі спеціальним пістолетом. Для його кріплення в балоні передбачений особливий клапан.

Застосування такої конструкції дає наступні переваги:

  • ергономіка пістолета дозволяє майстру заливати щілини за допомогою однієї руки. Друга залишається вільною, за рахунок чого можна на певних етапах працювати поодинці.
  • пістолет дає можливість точно дозувати обсяг випускається розчину. Це знижує витрату за рахунок зменшення непотрібних втрат.
  • тонка довга насадка безперешкодно доставить розчин у важкодоступні щілини і отвори.
  • балон допускається використовувати в будь-якому положенні.
  • багаторазовий клапан забезпечує збереження розчину в проміжках між роботами по ремонту.

При виборі професійних балонів не потрібно вирішувати часто виникає питання: де з користю застосувати залишки розчину?

  • професійні склади володіють кращими експлуатаційними характеристиками, ніж побутові. Наприклад, у них менше коефіцієнт вторинного розширення, що робить їх використання більш зручним.

Прийоми роботи по заливці піни із застосуванням професійного пістолета показані на наступному відео.

Mr. Build настійно рекомендує: для монтажу пластикових вікон використовуйте тільки професійну монтажну піну. Вторинне розширення не створить зайве навантаження на конструкцію і не змістить елементи рами. Щільність у профсоставов максимальна, а це забезпечить найкращу якість кріплення, утеплення та герметизації шва.

Пістолет вибирайте по бюджету, ергономіці і терміну служби. Для одиничної процедури підійде і найдешевший з пластиковими деталями, а для професійного використання віддавайте перевагу розбірним якісним моделям.

Побутова піна володіє менш видатними експлуатаційними характеристиками: гіршою адгезією, великим коефіцієнтом вторинного розширення, меншим виходом матеріалу з балона. Реалізується вона в ємностях, забезпечених трубкою з пластика для подачі розчину. Її накручують на клапан перед початком задування. Рекомендується витратити весь балон відразу.

Працювати з побутовою піною менш зручно: використовуються обидві руки, а балончик необхідно розташовувати днищем вгору. Це забезпечить більш повний вихід розчину. Використовуйте її з максимальною обережністю, в найменш важливих місцях. Заповнюйте шов не більше ніж на 50% глибини!

Кращі універсальні монтажні піни

Вдома у більшості випадків використовується універсальна монтажна піна, яку можна нанести на поверхню як всередині приміщення, так і зовні. Для внесення продукції в топ були вивчені більше десятка пропозицій і виявлені 4 кращих представника цього сегмента.

Макрофлекс

Макрофлекс від естонського виробника henkel входить в кращі всесезонні монтажні піни з однокомпонентним складом на основі пінополіуретану. Вона поєднує прийнятну ціну і хороші властивості продукту, завдяки чому улюблена професійними будівельниками. На виході виходить до 65 літрів матеріалу. Період застигання — 24 години, за цей час маса перетворюється в міцний заповнювач, який стійкий до механічних пошкоджень.

Балон оснащений індикатором температури, що показує, чи можна наносити матеріал при даних умовах чи ні. Крім стандартного балона об’ємом 750 мл, виробник пропонує варіанти по 300 або 500 мл для забивання невеликих локальних щілин. Продається макрофлекс в комплекті з трубкою-аплікатором.

Переваги

  • просте нанесення;
  • скріплення з більшістю поверхонь;
  • рівномірно заповнює порожнину;
  • нетоксична;
  • хороші ізоляційні властивості.

Недоліки

  • боїться сонячних променів;
  • балон відразу потрібно використовувати цілком.

Кінцевий вихідний обсяг матеріалу залежить від умов і техніки його нанесення. Низька вологість не дозволить йому повноцінно розширюватися, а неправильне положення балона знижує його пропускну здатність.

Техноніколь № 800 master

Відгуки про монтажну піну техноніколь в основному позитивні. Вона розроблена російським виробником для побутового використання при різних погодних умовах. Витримує температурний діапазон широкий — від -10 до + 35 градусів. Продається матеріал балонами по 800 мл, вихід яких досягає 60 л готового ізоляційного матеріалу. Час відлипу-всього 15 хвилин, а повної полімеризації – 24 години. Застигає маса під дією вологи.

Переваги

  • висока проникаюча здатність;
  • рівномірний розподіл без ривків;
  • щільна однорідна текстура після висихання;
  • репутація виробника.

Недоліки

  • при низькій температурі може пузиритися.

Зберігати балон потрібно виключно вертикально, інакше склад втрачає частину властивостей.

Титан о2

Краща універсальна монтажна піна під пістолет з представлених в даному рейтингу. Однокомпонентна формула добре розширюється при нанесенні на поверхню. Вона призначена для професійного використання. Висока продуктивність (65 літрів з балона об’ємом 750 мл) досягається завдяки інноваційній формулі.

Склад відрізняється високим рівнем адгезії до бетонних, цегляних, скляних, гіпсових, дерев’яних поверхонь. Піна не містить cfc і hcfc, завдяки чому безпечна для навколишнього середовища.

Переваги

  • економічна витрата;
  • низьке вторинне розширення;
  • не має різкого запаху;
  • високий ступінь звуко — і термоізоляції.

Недоліки

  • ціна вище середньої.

Титан о2 любимоПрофесійними будівельниками за те, що він прискорює процес роботи. За рахунок експрес-висихання його можна зрізати вже через 25 хвилин після нанесення.

кращі молотки за відгуками покупців

Soudal

Професійна монтажна піна, яку можна купити в більшості будівельних магазинів. Вона відрізняється низьким розширенням і підходить для тонких стиків, де особливо важлива акуратність нанесення.

Soudal має високу адгезію не тільки до цегли або бетону, але і до металевих або глазурованих поверхонь. Наконечник йде в комплекті, завдяки чому балон можна використовувати не тільки з будівельним пістолетом.

Переваги

  • стабільність розміру;
  • однорідна текстура;
  • зручність нанесення;
  • комплектні захисні рукавички.

Недоліки

  • не відмивається.

Користувачі відзначають у відгуках, що трапляються браковані балони з погано працюючим клапаном.

Звукоізоляційна піна

Якщо самі вікна не пропускають шум, то монтажна піна, на яку вони монтуються, є відмінним провідником шуму, так як вона легка, тверда, і має закриту комірчасту структуру, що сприяє безперешкодному проходженню звукової хвилі.

Корисна інформація: як правильно підібрати жалюзі на пластикові вікна: по кімнатах і розміром (40 фото)

Тому при установці вікон або дверей необхідно використовувати спеціальну звукоізолюючу піну, яка на відміну від звичайної монтажної піни володіє важливими для шумоізоляції властивостями:

  • висока щільність, для відбиття звукової хвилі;
  • еластичність, для зниження передачі вібрації;
  • якісне заповнення порожнин і щілин, щоб не дати звуку «протекти» в приміщення.

Такими характеристиками володіє піна maxforte saundflex.

У порівнянні зі звичайними будівельними пінами, використання піни maxforte soundflex додає до звукоізоляції більше 10 дб, що рівносильно зниженню шуму в 2-3 рази.

Різницю між звичайною монтажною пінною і звукоізоляційною можна побачити на відео:

Якщо шматочок монтажної піни стиснути в руці, то він просто зруйнується на відміну від спеціалізованої звукоізолюючої піни. Вона як» губка » прийме назад свою форму. Вона не твердне, і, таким чином, не стає містком звуку.

Вибір монтажної піни для установки нових вікон

Технологія установки сучасних металопластикових конструкцій: вікон, дверей, засклень балконів і лоджій, передбачає використання монтажної піни. Піна для установки вікон – це надійний герметизуючий матеріал, що зарекомендував себе в російському кліматі, особливо в умовах негативних температур, де він демонструє свої високі теплоізоляційні якості.

Надійність параметрів монтажної піни може бути досягнута при дотриманні технологічного процесу при установці пластикового вікна і при правильному виборі матеріалу. Характеристики піни повинні відповідати тим умовам, в яких передбачається її використання: вологість, температура, пора року і подальша обробка укосів вікон.

Монтаж вікон із пластику не обходиться без застосування монтажної піни

Цей сучасний матеріал не так давно з’явився на будівельному ринку і отримав свою популярність разом з металопластиковими конструкціями, так як за технологією їх установки без монтажної піни не обійтися. Суміш володіє високими адгезивними властивостями, не пропускає електрострум, з легкістю заповнює важкодоступні порожнечі, не схильна до гниття і володіє тепло — і звукоізоляційними якостями.

Склад і сфера застосування

На сучасному ринку представлено безліч вже зарекомендували себе брендів і невідомих марок монтажної піни, але по суті, – це пінополіуретановий однокомпонентний герметик в аерозольній упаковці. Рідкий предполімер з балона витісняється за допомогою газу-пропелента, що знаходиться в умовах надлишкового тиску.

Після розпилення складу відбувається його полімеризація – твердіння під впливом вологи з повітря. В результаті відбувається утворення пористого матеріалу, схожого на пінопласт, який можна використовувати для укосів і обробляти будь-яким необхідним чином: зрізати, шпаклювати або штукатурити.

На затверділу піну можна наносити шпаклівку та інші оздоблювальні матеріали

Даний матеріал застосовують для монтажу і ремонту віконних рам, дверних коробок, підвіконних дощок, інших конструкцій з бетону, пластику, металу і дерева. Монтажна піна застосовується при установці вікон і дверей для герметизації швів і щілин.

При роботі з монтажною піною не потрібно мати особливих навичок. Вона не вимагає застосування додаткових пристосувань і джерел електроенергії.

Властивості

Цей матеріал характеризується:

  • об’ємом піни, який говорить про розмір балона;
  • адгезією, тобто силою зчеплення з поверхнею;
  • спінюванням, яке означає трансформацію складу з рідкого стану в піну;
  • розширенням, яке говорить, наскільки збільшується обсяг піни в процесі застигання. Цей показник важливий, якщо потрібно ущільнення глибоких швів і стиків;
  • вторинним розширенням.

Коефіцієнт розширення піни особливо враховується при роботі з глибокими зазорами

Показник вторинного розширення несе за собою негативний ефект і може зіграти злий жарт при ігноруванні цієї властивості монтажної піни. Наприклад, при установці металопластикових конструкцій у вигляді вікон і дверей в результаті вторинного розширення піни виникає додатковий тиск на елементи конструкцій з їх подальшою деформацією. Щоб цього не допустити, під час установки вікон необхідно встановити розпори.

Розпори не допускають деформації вікна

Піну не вийде використовувати в монтажних цілях на крижаній, поліетиленовій, тефлоновій, силіконовій і маслянистій поверхні.

Позитивні якості монтажної піни:

  • непропускання електроструму;
  • багатофункціональність використання-в якості утеплювача, ущільнювача, склеює і звукоізоляційного складу;
  • водовідштовхувальні властивості;
  • пожежобезпечність класу в1;
  • завдяки властивості значно збільшуватися в обсязі, піна ефективно заповнює важкодоступні місця: шви, тріщини, поглиблення, швидко тверднучи при цьому;
  • нанесений склад не гниє і не боїться цвілі;
  • володіє високими теплоізоляційними якостями;
  • може застосовуватися для фіксації труб водопроводу і опалення, електропроводки;
  • використовується в якості герметика з утеплительными властивостями при монтажі покрівельних матеріалів;
  • монтажна піна при установці вікон, завдяки високим склеюючим властивостям, забезпечує надійну фіксацію віконних і дверних блоків без застосування цвяхів і шурупів;
  • звукоізоляційні якості дозволяють гасити шуми від вібрацій. При установці пластикових вікон це властивість доповнює якості конструкції і підсилює дію звуконепроникних гумових ущільнювачів, встановлених у вікні.

Монтажна піна надійно фіксує віконні або дверні конструкції

  • незважаючи на те, що матеріал відштовхує воду від своєї поверхні, в його пористій структурі може накопичуватися волога, яка з часом руйнує структуру піни і знижує її експлуатаційні властивості;
  • руйнується під впливом прямого сонячного випромінювання;
  • наявність суворих вимог до зберігання балонів – вертикальне положення і навколишня температура не нижче 5 і не вище 25 градусів;
  • після потрапляння на шкіру людини дуже важко відтирається і тільки за допомогою розчинників, тому при роботі з піною важливо використовувати рукавички.

Різновиди

Якщо за складом матеріал від різних виробників має незначні відмінності, то в залежності від конструкції самого балона піна може бути професійною і побутової.

Професійна

Для професійної або пістолетної піни характерно її застосування спільно з пістолетом – аплікатором в якості пристрою для дозування матеріалу. Для цього конструкція балона оснащена спеціальним робочим клапаном, на який надівається пістолет.

У професійному будівництві піна використовується з пістолетом-аплікатором

Використання дозуючого пристрою дозволяє порційно доставляти матеріал в щілини і поглиблення, здійснювати контроль кількості матеріалу і економити його витрата. Сам пристрій ергономічно продумано і дозволяє працювати за допомогою однієї руки, використовуючи курок і рукоятку. ДовгийТонка насадка з металу дозволяє подавати матеріал в поглиблення. При цьому положення дна балона не має значення.

Пістолет-аплікатор є пристроєм професійним, тому має високу вартість. Його набувають будівельники-монтажники, чия сфера діяльності безпосередньо пов’язана з її застосуванням.

Пістолет-аплікатор дозволяє користуватися балоном в будь-якому положенні

Сучасні балони оснащуються багаторазовими клапанами. Це забезпечує герметичне закривання балона і збереження вмісту до наступного використання без втрати його якостей і засихання. Механізм кріплення балона до пістолета теж може бути різний: клапан може мати різьблення і нагвинчуватися на пістолет або пристібатися.

Монтажна піна для пвх вікон підрозділяється на типи: по температурі застосування, по складу, по конструкції балона, по класу горючості. Для того що б відповісти на питання, який піною найкраще запінювати пластикові вікна, потрібно розібратися в перерахованих вище властивостях:

  • по температурі застосування. Балони маркуються під літній, зимовий і всесезонний типи. Це поняття вказує на максимально допустиму температуру навколишнього середовища, при якій можуть проводитися роботи. Діапазон температур літнього варіанту коливається від + 5 до + 40. Для робіт взимку — до -20. У всесезонної найбільш широкий діапазон температур-від -10 до + 40. Така відмінність пояснюється низьким вмістом вологи в повітрі в зимовий час. Після затвердіння будь-який вид піни здатний витримувати перепади температур від -50 до +90.
  • по конструкції балона. Існує тільки два види конструкції-професійний і побутової. Професійний балон не вийде використовувати без спеціального монтажного пістолета. Пістолет дозволяє акуратно подавати речовину в потрібній кількості. Дає можливість дістатися до самих важкодоступних місць. Мобільний в експлуатації. Можна працювати однією рукою. Спеціальний пристрій пістолета дозволяє продовжити використання залишилася в балоні монтажної піни. Побутовий балон комплектується спеціальним пластиковим адаптером. Після накручування на сопло йде в комплекті спеціальної трубочки, балон готовий до експлуатації. Побутова піна відрізняється більш слабкою адгезією і більшим ступенем вторинного розширення. Пристрій побутового балона передбачає одноразове використання. Але якщо плануються невеликі обсяги робіт, наприклад самостійний монтаж пластикових вікон, то побутова монтажна піна це ваш варіант.
  • по класу горючості. Існують три типи горючості: горюча, протипожежна і самозагасаюча. Протипожежний варіант не запалюється при контакті з вогнем. Горючу не рекомендується використовувати для житлових приміщень.
  • за складом підрозділяється на два види: просту однокомпонентну і вдосконалену двокомпонентну. Як уже згадувалося, до складу додаються присадки, що сприяють поліпшенню характеристик. Двокомпонентна піна значно перевершує простий варіант за основними характеристиками.

Стаття по темі: дефекти пластикових вікон і їх усунення

Основні особливості

Надійність параметрів монтажної піни може бути досягнута при дотриманні технологічного процесу при установці пластикового вікна і при правильному виборі матеріалу. Характеристики піни повинні відповідати тим умовам, в яких передбачається її використання: вологість, температура, пора року і подальша обробка укосів вікон.

монтаж вікон із пластику не обходиться без застосування монтажної піни

Цей сучасний матеріал не так давно з’явився на будівельному ринку і отримав свою популярність разом з металопластиковими конструкціями, так як за технологією їх установки без монтажної піни не обійтися. Суміш володіє високими адгезивними властивостями, не пропускає електрострум, з легкістю заповнює важкодоступні порожнечі, не схильна до гниття і володіє тепло — і звукоізоляційними якостями.

Яка піна краще для пластикових вікон

Правильно обрана і грамотно застосована монтажна піна для вікон – важлива складова їх якісної установки. Важко уявити собі монтаж сучасних віконних конструкцій з пвх без цього зручного у використанні і надійного матеріалу. Починаючому майстру доведеться розібратися в відмінностях і особливостях піни, щоб вибрати склад з широкого асортименту, пропонованого магазинами.

1. Властивості і область застосування матеріалу

Монтажна піна являє собою рідкий поліуретановий розчин, закачаний в балон під тиском. Потрапляючи на повітря, він швидко твердне і одночасно значно збільшується в об’ємі.

Розрізняють 2 типи розширення піни:

  1. первинне (при виході складу з балона). Забезпечує зручність роботи: розчином без зусиль заповнюються поглиблення довільної форми.
  2. вторинне. Відноситься до недоліків: збільшення обсягу герметика в ході остаточної полімеризації може деформувати елементи вікна. Тому його обов’язково потрібно враховувати при проведенні робіт.

Повністю застиглий матеріал набуває унікальні корисні якості:

  • низька теплопровідність досягається за рахунок бульбашок повітря, що знаходяться в товщі застиглого матеріалу. Якби не ціна, піну цілком можна було б розглядати як альтернативу звичним утеплювачів.
  • наявність повітряних пустот підвищує шумоізоляцію всієї віконної конструкції: коливання, що передаються вікну, гасяться піною. Таким чином, вона є доповненням до встановлюються гумовим ущільнювачів, посилюючи звуконепроникність.
  • застигла піна не пропускає електричний струм, володіє водовідштовхувальними властивостями, не схильна до гниття або поширення цвілі.
  • високі показники адгезії дозволяють використовувати піну в ролі фіксуючого матеріалу: вона надійно закріплює на місці віконні або дверні рами, а також інші елементи.
  • в залежності від марки склад не підтримує горіння або повністю непідвладний вогню.

Завдяки особливим властивостям піна ідеально підходить для зовнішніх і внутрішніх робіт. Але, як і у будь-якого матеріалу, у неї є недоліки:

  • після застигання надлишки складу обрізають. І якщо поверхня зрізу не обробити відповідним чином, то у відкриті пори потрапить вода. З часом це викликає руйнування матеріалу.
  • застиглий склад не витримує впливу ультрафіолету, тому її обов’язково захищають від попадання прямих сонячних променів.
  • доводиться дотримуватися правил зберігання балонів: строго у вертикальному положенні при діапазоні температури від +5 с до +25 с.

Висока адгезія піни дозволяє їй надійно прилипати до поверхонь з різних матеріалів. Тому працювати зі складом слід дуже акуратно: при попаданні на руки або інші частини тіла відтерти його можна тільки з верхнім шаром шкіри, на що піде мінімум кілька днів. При заливці обов’язково використання рукавичок. Також слід надійно укрити всі поверхні, на які може капнути розчин.

Якщо піна все-таки потрапила на підлогу, меблі або інші поверхні, її можна видалити декількома способами, про які написано тут.

2. Професійна або побутова?

За особливостями конструкції балонів і іншими показниками розрізняють побутову і професійну піну.

Склади, з якими працюють майстри, використовуються тільки зі спеціальним пістолетом. Для його кріплення в балоні передбачений особливий клапан.

Застосування такої конструкції дає наступні переваги:

  • ергономіка пістолета дозволяє майстру заливати щілини за допомогою однієї руки. Друга залишається вільною, за рахунок чого можна на певних етапах працювати поодинці.
  • пістолет дає можливість точно дозувати обсяг випускається розчину. Це знижує витрату за рахунок зменшення непотрібних втрат.
  • тонка довга насадка безперешкодно доставить розчин у важкодоступні щілини і отвори.
  • балон допускається використовувати в будь-якому положенні.
  • багаторазовий клапан забезпечує збереження розчину в проміжках між роботами по ремонту.

При виборі професійних балонів не потрібно вирішувати часто виникає питання: де з користю застосувати залишки розчину?

  • професійні склади володіють кращими експлуатаційними характеристиками, ніж побутові. Наприклад, у них менше коефіцієнт вторинного розширення, що робить їх використання більш зручним.

Прийоми роботи по заливці піни із застосуванням професійного пістолета показані на наступному відео.

Mr. Build настійно рекомендує: для монтажу пластикових вікон використовуйте тільки професійну монтажну піну. Вторинне розширення не створитьЗайве навантаження на конструкцію і не змістить елементи рами. Щільність у профсоставов максимальна, а це забезпечить найкращу якість кріплення, утеплення та герметизації шва.

Пістолет вибирайте по бюджету, ергономіці і терміну служби. Для одиничної процедури підійде і найдешевший з пластиковими деталями, а для професійного використання віддавайте перевагу розбірним якісним моделям.

Побутова піна володіє менш видатними експлуатаційними характеристиками: гіршою адгезією, великим коефіцієнтом вторинного розширення, меншим виходом матеріалу з балона. Реалізується вона в ємностях, забезпечених трубкою з пластика для подачі розчину. Її накручують на клапан перед початком задування. Рекомендується витратити весь балон відразу.

Працювати з побутовою піною менш зручно: використовуються обидві руки, а балончик необхідно розташовувати днищем вгору. Це забезпечить більш повний вихід розчину. Використовуйте її з максимальною обережністю, в найменш важливих місцях. Заповнюйте шов не більше ніж на 50% глибини!

3. Зимова або літня?

Піну ділять по сезонності її застосування. Вона буває:

  1. літня, підходяща для роботи при температурах вище +5 с.
  2. зимова, що дозволяє закладати щілини при температурі до -18 с.
  3. всесезонна. Зустрічається і використовується рідше. Професіонали радять застосовувати її в перехідні періоди восени і взимку або обійтися першими двома різновидами.

4. Горючість піни

Також склади відрізняються за параметрами горючості:

  • в1-найвищий клас пожежної безпеки, не запалюється навіть при контакті з відкритим вогнем.
  • в2 – не горить самостійно, без додаткового джерела нагріву. Такі склади називають самозатухающими.
  • в3-нижчий клас горючості. Цей матеріал не рекомендують для використання, особливо в житлових приміщеннях.

5. Правила вибору піни для монтажу вікон пвх

Для якісної установки віконних блоків підбирається склад, найбільш підходящий до конкретного випадку. На що звернути увагу при виборі?

  • на температуру, при якій будуть закладатися щілини. За нею вибирають зимову, літню або всесезонну піну.
  • на коефіцієнт вторинного розширення. Чим значення менше, тим краще. Рекомендується не використовувати склади з показником більше 15-20 %. Професійна піна легко укладається в такі рамки, а ось з побутовою вибір робити слід уважно.
  • на термін придатності. Ніхто не передбачить, як зміняться поведінку розчину після закінчення часу зберігання. Краще не ризикувати.
  • на повноту балона. Недолив-часте явище. Перевірити просто: для цього балончик зважують. Повна ємність об’ємом 750 мл важить близько 900 гр.

Багато проблем викликає розрахунок необхідної кількості балонів. Вважається, що на один погонний метр при монтажі вікон в панельній висотці потрібно 300 мл піни, для цегляного обсяг матеріалу становить 400-450 мл, для будинків сталінської споруди – 500 мл.але на балоні виробник вказує вихід герметика в ідеальних умовах, домогтися такого в реальності не вдається. Тому зайвий балон про запас не завадить.

Склад і сфера застосування

На сучасному ринку представлено безліч вже зарекомендували себе брендів і невідомих марок монтажної піни, але по суті, – це пінополіуретановий однокомпонентний герметик в аерозольній упаковці. Рідкий предполімер з балона витісняється за допомогою газу-пропелента, що знаходиться в умовах надлишкового тиску.

Після розпилення складу відбувається його полімеризація – твердіння під впливом вологи з повітря. В результаті відбувається утворення пористого матеріалу, схожого на пінопласт, який можна використовувати для укосів і обробляти будь-яким необхідним чином: зрізати, шпаклювати або штукатурити.

на затверділу піну можна наносити шпаклівку та інші оздоблювальні матеріали

Даний матеріал застосовують для монтажу і ремонту віконних рам, дверних коробок, підвіконних дощок, інших конструкцій з бетону, пластику, металу і дерева. Монтажна піна застосовується при установці вікон і дверей для герметизації швів і щілин.

При роботі з монтажною піною не потрібно мати особливих навичок. Вона не вимагає застосування додаткових пристосувань і джерел електроенергії.

Зимова або літня?

Піну ділять по сезонності її застосування. Вона буває:

  1. літня, підходяща для роботи при температурах вище +5 с.
  2. зимова, що дозволяє закладати щілини при температурі до -18 с.
  3. всесезонна. Зустрічається і використовується рідше. Професіонали радять застосовувати її в перехідні періоди восени і взимку або обійтися першими двома різновидами.

Горючість піни

Також склади відрізняються за параметрами горючості:

  • в1-найвищий клас пожежної безпеки, не запалюється навіть при контакті з відкритим вогнем.
  • в2 – не горить самостійно, без додаткового джерела нагріву. Такі склади називають самозатухающими.
  • в3-нижчий клас горючості. Цей матеріал не рекомендують для використання, особливо в житлових приміщеннях.

Переваги

Що робить монтажну піну незамінним в роботі з пластиковими вікнами і балконними блоками матеріалом?

  1. швидкі терміни затвердіння і простота в роботі. До повноцінного продовження монтажу можна приступати вже через 12 годин. У сухому, застиглому стані матеріал легко відрізається і підганяється під необхідні розміри.
  2. хороша теплоізоляція. Дрібні бульбашки повітря в застиглої масі сильно підвищують ступінь утримання тепла.
  3. шумоізоляція. В силу своєї конструкції, рами пластикових вікон вловлюють звукові коливання, які, пом’якшуються за рахунок поліуретанового ущільнювача.
  4. має водовідштовхувальні характеристики.
  5. перешкоджає поширенню цвілі.

На що звернути увагу при виборі монтажної піни?

Зараз існує досить багато компаній-виробників, щоб змусити недосвідченого покупця розгубитися. Так на що ж в першу чергу звертати увагу?

  1. перевірте балон на недолив. На жаль, це досить часте явище в наш час, вкрай негативно впливає на властивості піни: при недоливі, як правило, вона не виходить з балона повністю, тому що тиск падає занадто низько, щоб видавити піну. Таким чином, ви помітно переплачуєте як за недолиту піну, так і за невикористану. Тому важливо перевіряти вагу балончика: наприклад, балончик на 750 мл піни повинен важити близько 850-920 гр.
  2. дуже важливо також не забувати про вторинне розширення, про яке вже згадувалося вище. Піна розширюється двічі: при нанесенні, як їй і годиться, і пізніше, протягом деякого часу, який може становити до декількох діб. Вторинне розширення має становити не більше 15-20 відсотків від первинного, інакше висока ймовірність, що ремонт доведеться робити заново.
  3. і, зрозуміло, слід брати свіжу піну, а не запилений балончик з терміном придатності.

3 kraftool kraftflex premium

висока вогнестійкість: німеччина (виробляється в швейцарії)середня ціна: 345 руб. Рейтинг (2021): 4.8

Високоякісна монтажна піна kraftool kraftflex premium виготовлена на основі поліуретану з додаванням різних добавок, які значно покращують технічні характеристики продукту. Дана піна є професійною і використовується з монтажним пістолетом. Вона відмінно підходить для всесезонного використання для виконання як внутрішніх, так і зовнішніх робіт. Оскільки цей пінополіуретановий наповнювач володіє показниками підвищеної вогнестійкості, його сміливо можна застосовувати при установці протипожежних дверей і вікон, а також для заповнення будь-яких пустот і проведенні ущільнювальних робіт.

Піна kraftool kraftflex premium відрізняється високими звуко — і термоізоляційними властивостями. Повне затвердіння матеріалу настає протягом 12 годин. Витрата її дуже економічний — при обсязі балона в 750 мл на виході виходить до 45 літрів твердого наповнювача. Зберігати не до кінця вироблений балон монтажної піни можна досить довго і в будь-якому положенні завдяки запатентованій системі супер клапан (svs) .

Рейтинг читачів

Що слід врахувати при виборі монтажної піни

  • стартовий обсяг речовини в конкретному балоні.
  • адгезію-властивість прилипати до різних поверхонь.
  • первинне розширення-властивість піни збільшуватися в об’ємі (в 30-60раз) протягом однієї хвилини після виходу з балона.
  • повторне розширення-продовження збільшення обсягу в процесі остаточного затвердіння.
  • в’язкість (консистенція) речовини може змінюватися в залежності відТемператури балона.

Монтажна піна не здатна до зчеплення з поліетиленовими, тефлоновими, силіконовими і маслянистими поверхнями.

Стрічки і герметики для захисту монтажної піни.

Як говорилося вище, монтажну піну необхідно захистити від впливу прямих сонячних променів (випромінювання ультрафіолету), попадання дощу і утворення конденсату. Досягається це шляхом правильного формування вузла примикання пластикового вікна, який повинен складатися з трьох швів:1. Паропроникної гідроізоляції; 2. Теплоізоляційного шва; 3. Пароізоляція.

рис.2 «гідроізоляція, монтажна піна, пароізоляція»»

Залежно від конструкції стіни, для зовнішнього шва може застосовуватися псул (попередньо стиснута ущільнювальна стрічка), паропроникна гідроізоляція у вигляді стрічки з клейким краєм, герметик для зовнішнього шару монтажного шва віконних конструкцій.

Зовнішній шар повинен бути максимально паропроникний (паропрозорий), стійкий до ультрафіолету і будь-яких атмосферних впливів.

Середній-теплоізоляційний шов це і є монтажна піна.

Внутрішній шов так само може бути, як у вигляді пароізоляційної стрічки, так і у вигляді герметика.

Особливо актуальна грамотна захист пінного шва, в приміщеннях з підвищеною вологістю, поганою вентиляцією повітря, внутрішній обробці укосів деревом, а так само в умовах довгострокового будівництва, при якому, зовнішня обробка, що передбачає закладення віконної піни, може відкладатися на тривалий час.

Правила вибору піни для монтажу вікон пвх

Для якісної установки віконних блоків підбирається склад, найбільш підходящий до конкретного випадку. На що звернути увагу при виборі?

  • на температуру, при якій будуть закладатися щілини. За нею вибирають зимову, літню або всесезонну піну.
  • на коефіцієнт вторинного розширення. Чим значення менше, тим краще. Рекомендується не використовувати склади з показником більше 15-20 %. Професійна піна легко укладається в такі рамки, а ось з побутовою вибір робити слід уважно.
  • на термін придатності. Ніхто не передбачить, як зміняться поведінку розчину після закінчення часу зберігання. Краще не ризикувати.
  • на повноту балона. Недолив-часте явище. Перевірити просто: для цього балончик зважують. Повна ємність об’ємом 750 мл важить близько 900 гр.

Багато проблем викликає розрахунок необхідної кількості балонів. Вважається, що на один погонний метр при монтажі вікон в панельній висотці потрібно 300 мл піни, для цегляного обсяг матеріалу становить 400-450 мл, для будинків сталінської споруди – 500 мл.але на балоні виробник вказує вихід герметика в ідеальних умовах, домогтися такого в реальності не вдається. Тому зайвий балон про запас не завадить.

Джерела

  • https://mr-build.ru/materiali/montazhnaya-pena-dlya-okon-pvh-kakaya-luchshe.html
  • https://vyborexperta.ru/remont-i-nedvizhimost/luchshie-montazhnye-peny/
  • https://diana-mebel.com/okna/montazhnaya-pena-dlya-okon-pvh-kakaya-luchshe.html
  • https://klub-masterov.ru/okna/kakaja-pena-luchshe-dlja-plastikovyh-okon.html
  • https://grand-haus.ru/strojka-i-remont/montazhnaya-pena-dlya-okon.html
  • https://www.expertcen.ru/article/ratings/luchshie-montazhnie-peni.html
  • https://reminform.com/montazhnaya-pena-dlya-okon-pvh-kakaya-luchshe/
  • https://vse-okna24.com/okna/montazh/luchshaya-montazhnaya-pena-2020-goda-rejting-peny-dlya-okon-pvh-naruzhnyh-rabot-zapolneniya-pustot-po-kachestvu-i-plotnosti.html
  • https://krovli-zabori.ru/okna/vybor-montazhnoj-peny-dlya-plastikovyh-okon.html
  • https://home-ideas.ru/dom-i-dacha/montazhnaya-pena-dlya-okon-pvh-kakaya-luchshe
  • https://markakachestva.ru/rating-of/1671-luchshie-montazhnye-peny.html
  • https://vashplastik.ru/montazhnaja-pena-dlja-okon-pvh-kakaja-luchshe/
  • https://str-mebel.ru/materialy/luchshaya-montazhnaya-pena-dlya-okon.html

[згорнути]