Пересадка вишні восени-наскільки виправдана і як її правильно провести

63

За популярністю красиво квітуча і рясно плодоносна вишня займає друге місце після яблуні серед плодових культур. Вирощування її не доставляє особливих проблем, якщо не брати до уваги такого відповідального процесу, як пересадка вишні восени.

Вибираємо відповідні терміни, коли краще пересаджувати вишню

Найчастіше пересадка вишні необхідна в тому випадку, якщо кущ спочатку був посаджений в невідповідному місці (в низині, біля стіни будинку, занадто близько до інших чагарників і дерев і т.д.), або якщо ділянка, зайнятий вишнею, несподівано знадобився для інших цілей.

Але не поспішайте чіпати без особливої необхідності дорослу вишню, особливо повстяну! справа в тому, що дорослі кущі і так насилу переносять переселення на нове місце, а пересадка повстяної вишні, якій вже більше п’яти років, просто виявиться марною – адже цей різновид вишні здатна плодоносити всього років 10-15. Поки рослина прийде в себе і відновить плодоношення, може пройти не один рік. Хоча досить часто від пересадженої дорослої вишні більше не вдається домогтися врожаю.

відео про пересадку вишні

Молоді вишневі кущі можна цілком успішно переміщати на інше місце, тільки при цьому обов’язково повинні бути враховані наступні моменти:

  • коли можна пересаджувати вишню;
  • яку ділянку вибрати для посадки, і як підготувати грунт;
  • як правильно пересадити вишню, щоб вона легко прижилася.

Пересадка вишні восени-наскільки виправдана і як її правильно провести

Відносно пересаджування вишні діють ті ж правила, що і при пересадці інших плодових дерев. Рослина під час такої процедури має перебувати в стані спокою – тобто, допускається пересадка ранньою весною, поки ще не почалося сокорух, або в осінню пору, після опадання листя.

Вишня, пересаджена навесні, за літній період встигає звикнути до умов на новому місці і добре акліматизується. Проте, і осіння пересадка дозволяє домагатися хороших результатів. Головне, пересадити рослину з середини вересня по середину жовтня, щоб до морозів у вишні була можливість зміцніти.

Найсприятливіший час, коли пересаджувати вишню, — погожий день без дощу і вітру. Бажано, щоб температура до цього часу встановилася на рівні +10+15°с, а нічних заморозків ще не було.
Пересадка вишні восени-наскільки виправдана і як її правильно провести

Пересадки вишні

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Пересадка вишні восени-наскільки виправдана і як її правильно провести

Не поспішайте починати пересадку, поки на вишні ще є листя, але і якщо до морозів пересадити чагарник не вийшло – не засмучуйтеся. З не меншим успіхом можна буде зробити це і в весняні місяці. А поки ви можете грунтовно підготувати грунт для вишні на новому місці.

Інструкція, як пересадити вишню восени

Як вже говорилося вище, пересадка вишні повстяної і будь-якої дорослої вишні недоцільна, так як при викопуванні коренева система чагарнику виявиться пошкоджена, і вишні буде дуже важко пристосуватися на новому місці. Ваші зусилля, швидше за все, будуть витрачені даремно.

Чим вишневий кущ молодший, тим простіше його пересадити, і тим швидше він адаптується. Особливо якщо перед пересадкою ви сильно відріже гілки, щоб відновити рівновагу між корінням і кроною.

Порослеву вишню пересаджувати потрібно обов’язково, оскільки вона росте занадто близько до материнського куща, заважаючи йому плодоносити і відбираючи у нього сили. Викопувати поросль простіше, адже вона росте на бічних коренях основного рослини і своєї розвиненої кореневої системи ще не має.

Важливо врахувати не тільки оптимальний час пересадки вишні, а й вимоги куща до нового місця – ділянка повинна бути добре освітленим, по можливості розташовуватися на узвишші, грунт повинен мати нейтральну реакцію. Не можна висаджувати вишню на низинні ділянки з болотистим грунтом – надлишок води буде сприяти загнивання кореневої системи.

відео про обрізку вишні

Пересадка вишні, основні правила:

  • вибравши підходяще місце для вишні, викопайте посадкову яму, щоб її глибина і діаметр відповідали кореневої системи саджанця;
  • в готову яму внесіть компост, деревну золу, а також калійно-фосфорні добрива;
  • акуратно викопайте вишневий кущик, орієнтуючись на те, що його коріння сягають під землею приблизно на ту ж відстань, на яке розкидається крона;
  • кореневу систему вишні разом з грудкою землі обернути целофаном або ганчіркою, щоб без пошкоджень перенести саджанець на інше місце;
  • встановіть кущик в центр ями і засипте родючою землею, поступово утрамбовуючи ґрунт ногами;
  • поруч з саджанцем рекомендується вбити дерев’яний кілочок, до якого можна прив’язати незміцнілий кущик, щоб він не завалювався на бік;
  • висаджену вишню рясно полийте і замульчуйте землю листовим опадом – це допоможе утримати необхідну рослині вологу і захистити коріння від зимових морозів.

Пересадка вишні восени-наскільки виправдана і як її правильно провести

Пересадити вишню з одного місця на інше не так вже й складно

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Як бачите, пересадити вишню з одного місця на інше не так вже й складно. Успіх залежить від того, наскільки правильно ви виберете час, коли можна пересаджувати вишню, і наскільки акуратно проведете всі роботи з пересадки. Якщо підійти до цього необхідного заходу відповідально, пересаджений вишневий кущ і далі буде успішно рости і плодоносити.