Щеплення черешні на сливу — як її зробити і яким буде результат

110

У житті практично кожного початківця садівника настає момент, коли він починає замислюватися про самостійне виконання щеплень. Часто це питання виникає щодо черешні-на що її краще прищепити, чи можна в якості підщепи вибрати сливу, яким способом це краще зробити. І звичайно ж, ми допоможемо йому в цьому розібратися.

Зміст

  • Щеплення черешні на сливу

    • Чи можна прищеплювати черешневий держак на сливу

      • Відео: результат невдалого щеплення черешні на сливу (перші 2,5 хвилини)
    • Переваги та недоліки
  • Як правильно прищепити черешню на сливу

    • Терміни проведення досвіду-весна і літо
    • Методи і способи щеплень черешні

      • В розщіп
      • Окулірування (щеплення ниркою)

Щеплення черешні на сливу

Для чого може знадобитися щеплення черешні-цьому може бути кілька причин:

  • черешня-високоросла рослина і шляхом щеплення на низькорослі підщепи намагаються обмежити його зростання.підщепою називають рослину, на яке прищеплюють частина (держак, нирку) іншої рослини, званого привоєм.
  • для створення саджанців з більш зимостійкими властивостями.
  • для прискорення початку плодоношення.
  • з метою економії місця, поєднуючи на одному дереві два сорти і більше.

Ось в таких випадках і може виникнути питання, яке ми винесли в підзаголовок наступного розділу.

Чи можна прищеплювати черешневий держак на сливу

Однозначної відповіді на це питання в достовірних джерелах знайти не вдалося. Багато ресурсів публікують непідтверджену інформацію про нібито успішні щеплення в зазначеному поєднанні прищепи і підщепи. Але ніде не виявлено фото-або відеоматеріалів, що демонструють процес і, найважливіше, результат таких щеплень. Немає також і відгуків садівників, які б переконливо підтверджували позитивний результат щеплення черешні на сливу. Відгуки, які стверджують зворотне, більш правдоподібні.

Ожило 4 щеплення черешня на вишню, черешні на сливу, схоже, здохли, що і очікувалося.

Дикий гусак

Http://forums.kuban.ru/f1569/privivka_dlya_derev-ev-7440729-3.html

Разом: що було щеплено по сплячих нирках в лютому з перших партій прижилося приблизно 60%, черешня на сливу — не прокотило.

Дикий гусак

Http://forums.kuban.ru/f1569/privivka_dlya_derev-ev-7440729-3.html

Черешню на сливу прищепити не можна.

Zigrum

Https://rudachnik.ru/mozhno-li-privit-chereshnyu-na-slivu

Я особисто такі щеплення роблю, і вже багато років все виходить, на яблуню можна грушу, або, навпаки, на сливу прищеплювала і черешню, і вишню, і персик, і абрикос.

Надя

Https://rudachnik.ru/mozhno-li-privit-chereshnyu-na-slivu

Тільки на вишню.

Https://rudachnik.ru/mozhno-li-privit-chereshnyu-na-slivu

Яблуня з грушею-біологічно несумісні. Щеплення живу від сили рік (існує поняття сортів підщепна комбінація). Черешню на вишню — прищепите, абрикос на сливу — так. Але черешню на сливу — не вийде.

Наташа

Https://rudachnik.ru/mozhno-li-privit-chereshnyu-na-slivu

А також проти цього поєднання говорить той факт, що черешня має велику силу зростання, ніж слива, швидше розвивається, стовбур і гілки у неї мають великі діаметри. Тому через деякий час після щеплення дуже ймовірний такий результат, коли щепа стане товщі підщепи і просто відламається. Втім, до цього може не дійти і неприжівшійся держак засохне раніше.

Кандидат сільськогосподарських наук марія валова в інтерв’ю газеті «селянин» 04.04.2007, відповідаючи на питання, чи можна прищепити черешню на вишню або сливу, каже:

Взагалі, за своєю природою і біологічними особливостями черешня досить близька вишні і значно далі відстоїть від сливи. Проведені спеціальні досліди підтверджують, що черешню можна прищепити на вишню вічком або держаком, і вона добре приживеться.

Будучи щепленої на зливі (такий досвід у мене був), черешня, в принципі, може прижитися і навіть в перший рік дасть прирости, але потім живці всихають.

Марія валова

Незважаючи на це деякі джерела все ж стверджують, що досвідченим садівникам вдається отримати позитивні результати у вигляді нового дерева з більшими ягодами, що володіють неповторним смаком. Оскільки ні підтвердити, ні спростувати такі твердження за допомогою офіційних джерел нам не вдалося, то садівник повинен сам для себе вирішити — чи варто займатися експериментами з сумнівними результатами, або зупинитися на рекомендованих підщепах. У будь-якому випадку ми допоможемо йому вибрати спосіб щеплення і розповімо як її правильно виконати.

Відео: результат невдалого щеплення черешні на сливу (перші 2,5 хвилини)

Переваги і недоліки

Зважаючи зрозумілих причин говорити про переваги щеплення черешні на сливу не має сенсу — немає практичних результатів. Ну а недолік один-черешня, прищеплена на сливу, приживається погано або, взагалі, не приживається. І навіть якщо приживеться, то з великим ступенем ймовірності прирости загинуть досить скоро.

Як правильно прищепити черешню на сливу

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Щеплення черешні на сливу - як її зробити і яким буде результат

Способи і прийоми щеплень не залежать від видів прищепи та підщепи, тому оволодівши ними садівник отримає корисний досвід в будь-якому випадку. Черешня в щепленні кілька примхлива, тому необхідно керуватися порадами досвідчених практиків при підготовці та проведенні цієї операції.

Терміни проведення досліду-весна і літо

Найкраще приживаються щеплення черешні способом «в розщепів», виконані навесні в короткий період після закінчення морозів і до настання сокоруху (до набухання бруньок). Приживлюваність в цей час максимальна — близько 95% (мова йде про щеплення на черешню і вишню, про сливовому підщепі даних немає).

А також добре проходять літні окулірування (про способи щеплення буде нижче), які проводять в кінці липня-початку серпня з початком другої активної фази сокоруху і закінченням росту молодих пагонів. Щеплення восени не рекомендуються, оскільки вони, як правило, не встигають добре прижитися до настання холодів.

Методи і способи щеплень черешні

В даний час існує досить багато варіантів щеплень. У випадку з черешнею найбільш добре зарекомендували себе два з них.

В розщепів

Цей спосіб найбільш доцільний в нашому випадку, оскільки він дає можливість зрощувати частини рослини з великою різницею в діаметрах. В такому випадку сильнорастущая черешня може і не перегнати по товщині сливу. Потрібно взяти підщепу діаметром 25-40 мм і прищепити на нього 2-4 живця черешні діаметром 6-8 мм — згодом з них можна буде вибрати найбільш добре розвинені. Живці краще заготовити пізньої осені, коли рослини вже зануряться в зимовий сон. Нарізають прутики з однорічних здеревілих пагонів довжиною 25-40 см з добре освітленої частини крони (з південної або південно-західної сторони дерева) і зберігають до весни при температурі +2-4 °c. Для цього їх можна покласти на верхню полицю холодильника, попередньо загорнувши у вологу ганчірку і поклавши в пакет. З настанням весни приступають до щеплення. Роблять це так:

  1. підщепу обрізають на висоті 60-80 см під прямим кутом.
  2. за допомогою гострого ножа або невеликого топірця поперек зрізу роблять розщепів, а якщо діаметр підщепи дозволяє розмістити 4 живця, то роблять два розщепу — паралельних або хрест-навхрест.
    Щеплення черешні на сливу - як її зробити і яким буде результат

    За допомогою гострого ножа роблять розщепів посередині зрізу на підщепі

  3. в розщепів вставляють будь-якої клин, наприклад, викрутку.
  4. з нижнього кінця держака роблять клиноподібний зріз довжиною 20-30 мм.для цього краще використовувати гострий копуліровочний ніж.
  5. кожен держак вставляють в розщепів таким чином, щоб камбіальні шари прищепи і підщепи виявилися суміщеними з одного боку.камбій-це тонка освітня тканина, розташована в стовбурі і стеблах рослини.
    Щеплення черешні на сливу - як її зробити і яким буде результат

    При виконанні щеплень камбіальні шари прищепи та підщепи слід максимально поєднувати

  6. після цього витягують клин і щільно обмотують місце щеплення підходящої еластичною стрічкою — можна застосувати спеціальну прищепну стрічку, ізоляційну стрічку і т. П.
    Щеплення черешні на сливу - як її зробити і яким буде результат

    Після установки живців в розщепів місце щеплення щільно обмотують стрічкою

  7. секатором обрізають живці, залишаючи на кожному з них по дві нирки.
  8. всі зрізи покривають шаром садового вару або замазки.
  9. пов’язку знімають через 1-1, 5 місяці.

Окулірування (щеплення ниркою)

При цьому способі в якості прищепи використовують не держак, а лише одну нирку («вічко») з частиною кори (так званий щиток), вирізану з молодого втечі поточного року. Як підщепи застосовують сіянці у віці 1-3 роки, місце щеплення вибирають якомога нижче (3-25 см від землі). Щеплення черешні в крону не практикуються, так як сильнорастущие гілки зазвичай мають недостатньо міцне зрощення і обламуються. Порядок виконання окулірування:

  1. напередодні операції рясно поливають прищеплюваний сіянець, а також рослина, з якого береться щепу.
  2. вранці готують підщепу до операції — видаляють всі гілочки (якщо вони є) нижче місця окулірування і протирають стовбур від пилу вологою ганчіркою.
  3. на корі роблять надріз у вигляді букви т в разі т-подібної окулірування або у вигляді букви п при виконанні окулірування в приклад. Висота надрізу в обох випадках повинна становити близько 25 мм, а ширина — 5-10 мм.
    См).
  4. вище і нижче нирки роблять два рівновіддалених від неї надрізу кори. Відстань між надрізами-30 мм.
  5. зрізають нирку разом з частиною кори, не захоплюючи при цьому деревину.
  6. вставляють отриманий «щиток» в надріз кори на підщепі, вкоротивши його при необхідності.
    Щеплення черешні на сливу - як її зробити і яким буде результат

    При виконанні окулірування » в приклад» надріз кори підщепи роблять у формі літери п

  7. потім закріплюють місце щеплення за допомогою стрічки, залишаючи відкритою нирку. Стрічку знімають через 25-30 днів — до цього часу нирка повинна прижитися.
  8. на зиму щеплення утеплюють спанбондом або просто підгортають грунтом або снігом.
  9. після закінчення зими утеплення прибирають і обрізають саджанець над ниркою.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Щеплення черешні на сливу — заняття для ентузіастів. Можливо, знайшовши оптимальне поєднання сортів сливи і черешні, комусь і вдасться отримати позитивний результат, який буде коштувати витрачених на нього зусиль і часу.