Робимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрів

78

Будь-якому садівникові хочеться, щоб ділянка не тільки стабільно приносив урожай, а й презентабельно виглядав. «облагородити» грядки і клумби допоможуть спеціальні бордюри і огорожі. Можна обійтися і залишилися після ремонту пластиковими панелями.

Промислові пластикові панелі для грядок

Переваги пластику як матеріалу для огороджування грядок безсумнівні:

  • демократична ціна;
  • тривалість служби (мінімум 10 років);
  • широка кольорова палітра, різноманіття варіантів дизайну;
  • стійкість до морозів, спеки, різких перепадів температур та інших примх погоди;
  • несприйнятливість до ультрафіолету (не вицвітає, не розсихається);
  • відсутність цвілі і гнилі, інших слідів впливу вологи (не розбухає);
  • нетоксичність для грунту і корисної мікрофлори (навіть при нагріванні);
  • міцність і здатність тримати форму;
  • легкість (конструкцію можна встановити навіть на сипучому піщаному субстраті);
  • простота в догляді (досить періодично поливати його водою з лійки, шланга, змиваючи пил і бруд);
  • простота монтажу (не потрібні ніякі особливі навички та інструменти, додатково до будь-якого пристосування додається інструкція);
  • мобільність (грядка без проблем розбирається і переноситься на інше місце, конфігурація змінюється);
  • перешкода для розмивання субстрату, можливість затримати воду після поливу в межах грядки і до певної міри створити захист проти бур’янів.

Робимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрів

Обгороджені бордюрами грядки виглядають дуже акуратно і презентабельно

Відео: як встановити бордюрну стрічку

Які існують варіанти:

  • бордюрна стрічка. Розрізняється за фактурою (гладка, хвиляста, гофрована, з рельєфним орнаментом, фігурно вирізаним краєм) і забарвленням. Грядці можна надати будь-які обриси. Чи не перегрівається на сонці. Висота стрічки варіюється в межах 10-28 см, товщина — 0,5–2 см.довжина рулону — 10-50 м. Вісь жорсткості йде по верхньому краю, це дозволяє краще тримати форму. Крім облагороджування грядок, стрічка використовується як бордюр для насипних доріжок і стежок, для герметизації теплиць, обмеження «розповзаються» по городу рослин, облаштування компостної ями або міні-водойми. Наступати на неї не можна — конструкція може тріснути. Щоб встановити стрічку, її потрібно вкопати на необхідну глибину.
    Робимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрів

    Бордюрна стрічка не обмежує садівника у виборі конфігурації грядки

  • «садова дошка». Гладкі панелі різних відтінків коричневого і бежевого з міцного пластику довжиною до 3 м і шириною близько 15 см.найчастіше імітують фактуру дерева — звідси і назва. Для спрощення складання і можливості нарощування у висоту оснащені пазами і виступами. Панелями огороджують не тільки грядки, клумби, а й дитячі пісочниці, зони відпочинку і так далі. Можна використовувати їх як основу для парника. «дошки» важко зламати навіть при значному зусиллі, поверхня практично не дряпається, надовго зберігаючи презентабельність. Недолік — більш висока, ніж у інших пристосувань, ціна. З таких «дощок» можна збирати тільки багатокутні конструкції.
    Робимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрів

    «садова дошка» із пластику за ціною нерідко перевершує звичайне дерево

  • «садовий конструктор». Гнучкий бордюр для створення грядок і клумб самих фантазійних форм. Невеликі окремі секції збираються в «ланцюг» за допомогою спеціальних кріплень. Для фіксації в землі передбачений гострий виступ-не потрібно копати траншеї для установки конструкції. Але коли субстрат занадто твердий, це гідність обертається недоліком. У цього варіанту є й інші недоліки: для великих грядок він буде занадто дорогий і трудомісткий, адже зістиковувати вручну потрібно кожну деталь. Якщо не заглиблювати і не прикопувати бортики, то функцію огорожі парканчик виконає, але при поливі вода з-під нього буде «тікати». Зате таким «конструктором» дуже зручно огороджувати невеликі круглі клумби.
    Робимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрів

    «садовий конструктор» навіть не потрібно вкопувати в землю

  • декоративний бордюр. По суті, ті ж пластикові панелі, але досить точно імітують текстуру дерева, каменю, цегли і так далі. Колірна палітра постійно розширюється, як і різноманітність фактур.
    Робимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрів

    Декоративний бордюр з успіхом імітує дерево, камінь і навіть метал

Відео « «садова дошка» для бордюру

Фотогалерея: варіанти оформлення грядок пластиковими бордюрами

Робимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрівгрядки з бордюрами — це не тільки джерело врожаю, але і цікаве рішення вландшафтному дизайніРобимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрівосновна перевага бордюрної стрічки — її гнучкість, звідси ж випливає і недолік — відносна слабкістьРобимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрів«садові дошки»можна надбудовувати один на одного, створюючи бордюр необхідної висотиРобимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюріврізноманітність текстур декоративних бордюрів дозволяє знайти рішення для саду, витриманого в будь-якому стиліРобимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрівбордюри з «садової дошки» набагато довговічніші, ніж зі звичайних дощокРобимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюріввеликий рулон бордюрної стрічки не обов’язково відразу викорис цілком

«короб» з підручних матеріалів

Можна і заощадити на придбанні огорож для грядок і клумб. Стінові панелі для внутрішньої обробки — не самий підходящий варіант, вони занадто тонкі і гнучкі. Краще використовувати панелі зовнішнього сайдинга, підвіконня з пвх товщиною від 1 см.

Підійде для огорожі грядок листовий шифер, оцинкований профлист з полімерним покриттям. Оригінально виглядають і вкопані в ряд пластикові пляшки.

Оптимальна висота бордюру — 15-30 см, довжина визначається довжиною грядки. Бажано використовувати цілі шматки панелей,» короб » буде міцніше.

По функціональності саморобна конструкція не поступається покупної. Відносний недолік-вона не так естетично виглядає. Ніяких спеціальних навичок для її виготовлення не потрібно — нарізати панелі і куточки, зібрати «короб» і викопати траншею для установки може кожен.

Алгоритм роботи:

  1. намалюйте ескіз грядки. Найчастіше панелі стикують під прямим кутом. Але якщо вам потрібна багатокутна грядка або клумба, врахуйте, що кут для надійної фіксації становить 60-120°. В іншому випадку «короб» не буде досить міцним.
  2. розрівняйте і розмітьте обрану ділянку.
  3. викопайте траншею необхідної глибини (не менше 5-7 см).
  4. наріжте пластикові панелі на шматки необхідної довжини.
  5. зберіть конструкцію, скріплюючи елементи між собою за допомогою пластикових куточків і відповідного клею (наприклад, «рідкі цвяхи»). Встановіть її в обраному місці. Перевірте, щоб конструкція стояла рівно, не було ухилу.
  6. з кожного боку приблизно посередині і відступивши по 3-5 см від кутів встановіть для опори кілочки (можна використовувати відрізки труб з поліпропілену або металу).
  7. закопайте траншею, добре ущільните грунт.

Робимо грядки за допомогою пластикових панелей, дощок і бордюрів

У тому, щоб зробити бордюри для грядок самостійно, немає нічого складного

Відео: бордюр зі стінових панелей своїми руками

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Пластикові бордюри і огорожі для грядок користуються популярністю завдяки доступній ціні в поєднанні з надійністю, довговічністю і універсальністю. Різноманіття таких конструкцій дозволяє вибрати варіант, найбільш підходящий для вашого садової ділянки, і створити унікальний ландшафтний дизайн.