Розкішні півонії: особливості весняного догляду

59

Півонії не відрізняються примхливістю і примхливістю, особливих зусиль для їх вирощування не потрібно. Однак навесні цій культурі необхідно приділити деяку увагу, оскільки від грамотного догляду безпосередньо залежить подальше цвітіння.

Що включає догляд за півоніями навесні

Весняний догляд за півонійними кущами складається таких заходів:

  • зняття зимового укриття і прибирання сміття;
  • зволоження;
  • прополка і розпушування;
  • профілактична обробка;
  • підживлення;
  • мульчування грунту.

Наведення порядку

Роботи на ділянці починають рано. Як тільки зійде сніговий покрив і грунт відтане, необхідно зняти утеплює зимове укриття з піонових кущів. Роблять це акуратно і поступово, так як під шаром утеплювача можуть вже виявитися виросли тендітні пагони, які до прохолодного повітря ще не звикли. Потім згрібають весь накопичився сміття, листя і стару мульчу.

Розкішні півонії: особливості весняного догляду

Потрібно прибрати все сміття, листя і обрізати торішні стебла

Якщо з осені не були вирізані торішні стебла, то їх видаляють до самої основи, щоб вони не заважали молодим паросткам. Землю потрібно обережно розпушити, не зачіпаючи рушили в зростання нирки.

Поки паростки ще не пробилися, краще грунт під кущами не чіпати, інакше можна пошкодити зароджуються стеблинки.

Полив

Регулярний і своєчасний полив півоній у весняний період особливо важливий, тому як саме в цей час формуються квітконосні пагони. Коли грунт прогріється і трохи підсохне, клумбу для дезінфекції поливають світло-рожевим розчином марганцівки (3-5%), витрачаючи близько 3-4 л на кущ. Надалі рослини зрошують раз в 7-10 днів (витрата — 3-4 відра на дорослий кущ) відстояною і зігрівся до +20…+ 22 °c на сонці водою. Грунт слід підтримувати завжди трохи вологим.

Досвідчені квітникарі рекомендують поливати півонії в спеціальну канавку, облаштовану по радіусу навколо куща (0,6-0,8 м). Вважається, що основне вбирання вологи відбувається за допомогою мікроскопічних корінців, які розташовуються на периферії.

Розкішні півонії: особливості весняного догляду

Поливати півонії потрібно досить рідко, але рясно

Коли стоїть суха погода, я намагаюся поливати півонії через 3-4 дні. При нестачі вологи кущі виростають чахлими, а бутони на них дрібні. Цвітіння завжди слабке і дуже швидко закінчується. В якості підгодівлі використовую звичайний садовий компост, який шаром в 5-6 см розкидаю під рослинами.

Прополка і розпушування

Клумбу, на якій посаджені півонії, необхідно регулярно прополювати, видаляючи бур’яни. Після кожного поливу землю під кущами акуратно розпушують на глибину 5-6 см для поліпшення аерації і попередження утворення твердої земляної кірки.

Розкішні півонії: особливості весняного догляду

Бур’яни потрібно регулярно видаляти, а землю рихлити

Профілактична обробка

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Розкішні півонії: особливості весняного догляду

Півонії рідко уражаються захворюваннями, але іноді в затяжну сиру погоду, коли кущі погано провітрюються, на них може з’явитися сіра гниль. Для її попередження посадки обприскують бордоською рідиною (1%). Паралельно цей препарат допоможе боротися з мурахами, що поселяються в бутонах. Можна скористатися мідним купоросом (0,5%) або колоїдної сірої (2-3%), які також ефективні від іржі, борошнистої роси і бурої плямистості.

Від шкідливих комах (попелиця, жуки-бронзовики, мурахи та ін.) допоможе обробка інсектицидами (актеллік, топаз, іскра та ін.), які розводяться згідно інструкції, що додається.

Підживлення

Дорослі піонові кущі (старше двох років) потребують регулярних збалансованих підгодівлі. Перший раз добрива вносять, коли паростки ще тільки здалися з землі. На самому початку вегетаційного періоду культура потребує азотовмісних речовинах, тому півонії підгодовують будь-яким з наступних добрив (витрата-3-4 л на кущ):

  • сечовина-40 г на 10 л;
  • аміачна селітра-15 г н 10 л;
  • розчин коров’яку — в пропорції 1:10 .

Допускається вносити сухі гранули або гній (коров’ячий, кінський та ін.) безпосередньо під рослини, заклавши їх в грунт на глибину 6-7 см і рясно протоку водою.

Розкішні півонії: особливості весняного догляду

Для підгодівлі півоній можна використовувати спеціалізовані добрива

У період формування бутонів півонії удобрюють повторно:

  • суперфосфатом-15-20 г;
  • аміачною селітрою 10-15 г;
  • калійною сіллю — 8-10 г.

Всі компоненти розчиняють у відрі води і поливають кущі, витрачаючи на кожен близько 3-4 л.

Дуже добре ця квіткова культура відгукується на позакореневе підживлення по листу. Для цього в похмурий день (можна вранці або ввечері) рослини обприскують розчином сечовини (40 г на 10 л) або будь-якого комплексного квіткового добрива (концентрація за інструкцією).

Відео: весняна підгодівля для півоній

Установка опор

Щоб піонові кущі не розпадалися і не лягали на землю під вагою великих бутонів, необхідно встановити підпори. Для цього можна використовувати дерев’яні, пластикові або металеві елементи, що підтримують стебла. В крайньому випадку рослини можна просто зв’язати мотузкою.

Бувалі садівники радять обрізати частину квіткової зав’язі і бічні бутони (30%). Тоді залишилися квітки будуть набагато більшими і пишними.

Розкішні півонії: особливості весняного догляду

У кущі півоній потрібно поставити опори, щоб гілки не падали на землю

Мульчування

Для кращого утримання вологи, особливо після внесення добрив, а також зниження частоти поливів, рекомендується мульчувати грунт під кущами півоній. Можна використовувати скошену траву, сіно, шишки, хвою та інші матеріали.

Дуже ефектно виглядають великі камені, розкладені під піоновими кущами. Крім суто практичною вологоутримуючої функції, вони служать ще й декором.

Розкішні півонії: особливості весняного догляду

Мульча з кори дерев або каменів виглядає дуже красиво

Відео: півонії навесні — як потрібно доглядати?

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Провівши всі весняні заходи по догляду за півоніями правильно і вчасно, вдасться домогтися рясного і максимально тривалого цвітіння. Здорові і сильні рослини в подяку за докладені зусилля порадують незвичайно розкішними і великими бутонами.