Студійний світильник з високим індексом передачі кольору

38

У цій статті майстер-саморобник поділитися з нами своїм досвідом з виготовлення світильника для фото/відеозйомки. Його особливості наступні: — природне колірне освітлення (високий індекс передачі кольору, без зміни кольору).- яскравий і ефективний світло.- великий термін служби світлодіода (за рахунок роботи при низькій температурі з активним охолодженням).- світло з більш вузьким кутом освітлення ~ 100 градусів (більш вузький кут = більше світла в цьому місці).-економічний.на передостанньому зображенні можна побачити, як погані кольори можуть виглядати на світлодіодах середньої якості. Один з них майстер використовував у своєму проекті. У нього пристойна яскравість, але погана передача кольору.

Інструменти та матеріали: — 3d-принтер;-шуруповерт;-лобзик;-комплект для пайки;-мультиметр;-інструмент для зачистки проводів;-кусачки;-клейовий пістолет;-нитка petg;-кулер intel lga1155;-світлодіод cree cma 1840 90-95cri;-тримачі світлодіодів;-драйвер світлодіода 50 вт;-понижуючий модуль lm2596hvs;-латунні вставки m3x4.2×4.5;-адаптер світлової стійки;-дроти;-алюмінієвий скотч;-двосторонній скотч; — каптон;-ізолента;-баранчикова гайка;-болти;-шайби;-термопаста;-епоксидна смола;-акрил; файли для 3d-друкуbottom angle adj part.stlclip with m6 hex bolt.stlfan back grill.stllm2596 housing part.stlmain light housing.stlprotective 2mm glass holder.stlreflector.stlstep-down cover.stlшаг перший: установка светодиодадля цієї збірки майстер використовує стандартний кулер intel, зроблений для процесорного сокета lga1155. Він має монтажні отвори, рознесені по діагоналі на 105 мм, максимальну ширину 115 мм і висоту 48,5 мм. Важливо перевірити ці розміри, тому що у цих кулерів дуже багато модифікацій і різні роз’єми.у вентилятора є 4 дроти. Знадобляться тільки жовтий-позитивний і чорний-негативний для живлення вентилятора.розмір світлодіода cree cma1840 становить всього 18×18 мм, і він ідеально підходить для цього кулера. У даного варіанту радіатора був мідний сердечник, що ускладнювало свердління і нарізування різьблення, але існують варіанти без такого сердечника.майстер використовував свердло 2,5 мм і мітчик з різьбленням m3, щоб зробити різьбові отвори для болтів m3. Світлодіод буде закріплений тримачем, призначеним для світлодіодів cxa1830. На задню частину світлодіода потрібно нанести тонкий шар термопасти і прикріпіть його до радіатора. Майстер використовував термопасту мх-4.щоб зняти пружинні затискачі з ніжок кулера, досить підняти штифт збоку.

Крок другий: корпусз закріпленим світлодіодом майстер спроектував корпус. Всі деталі спроектовані таким чином, що не будуть потрібні опори при 3d-друку.для друку використовувалася нитка petg.

Крок третій: відбивачдалі він роздрукував відбивач. Це окрема частина і її можна модифікувати самостійно, щоб вона відповідала будь-якому світлодіоду. Деталь потрібно буде відшліфувати після друку.потім обклеїти алюмінієвим скотчем, щоб поверхня стала світловідбиваючою.

Перед установкою вставок потрібно відшліфувати поверхню.

Потім потрібно нагріти паяльник. Встановити вставку в отвір. Паяльником нагріти вставку і втиснути в отвір. Різьбові вставки призначені для кріплення решітки вентилятора і захисного скла.

Крок п’ятий: установка відбивача відбивач приклеюється за допомогою епоксидної смоли. Майстер наносить 7 крапель смоли на торець відбивача, встановлює його на місце і притискає вантажем. Невелика кількість смоли дозволить демонтувати відбивач в разі необхідності.

Крок шостий: захисне стеклоиз акрилу товщиною 2 мм майстер вирізає коло діаметром 80 мм (отвір в тримачі — 83 мм в діаметрі).кришку поки можна закріпити чотирма болтами.

Крок сьомий: тримач понижуючого модуля та інші частів цьому світильнику буде використовуватися драйвер постійного струму, який буде давати ~ 37 в з підключеним світлодіодом. Ці 37 в потрібно знизити до 12 в для живлення вентилятора. Таким чином, ця деталь є корпусом для понижуючого модуля lm2596hvs.після друку деталі її потрібно відшліфувати і потім встановити різьбові вставки.

Щоб завершити процес друку, майстер роздрукував останні три частини-кришку, регулювання кута і частина тримача затиску.останні дві частини використовують болт з шестигранною головкою m6x35 мм, шайбу і баранчикову гайку для легкого затиску під необхідним кутом. При друку підтримка не потрібна.

Крок восьмий: адаптер для стойкиэта деталь встановлюється на стійку і до неї кріпиться світильник. Вона не тільки забезпечує більш надійну фіксацію, але і дозволяє швидко від’єднати її від стійки.

Щоб пластик не пошкодився, майстер обрізає шайбу.

Крок дев’ятий: корпус для електронікик нижній частині корпусу прикручується корпус для електроніки.

Крок десятий: електронікаперед підключенням майстер тестує провід awg 18 довжиною 5,4 м (2×0,75 мм2) на втрати. В даному випадку втрати 0,4 в.

Отвір в бічній частині модуля понижуючого перетворювача призначене для кабелю діаметром 5 мм. Якщо отвір занадто вузьке, то завжди можна використовувати дриль, щоб розширити його, а якщо занадто широке, можна додати термоусадочну трубку на кабель.для зниження напруги вентилятора з ~ 37 в до 12 в використовується згаданий раніше понижуючий модуль lm2596hvs. Він розрахований на вхідну напругу від 4,5 до 53 в.припаює позитивні і негативні дроти від світлодіода і драйвера постійного струму контактам до модуля in + і in -.за допомогою потенціометра встановлює напругу для живлення вентилятора 12 в.

Припаює дроти від вентилятора.

Встановлює задню решітку.

Останнє, що потрібно зробити, це підключити світлодіод до драйвера. Майстер розбирає його корпус, відпоює дроти і припаює дроти від світлодіода і кабелю живлення змінного струму.після складання закріпив драйвер і дроти на стійці за допомогою кабельних стяжок.

Крок одинадцятий: тестуванняпісля збірки майстер протестував світильник. Вага світильника становить всього 559 грам. Спочатку він запустив вентилятор з напругою на 9,3 в, і через 10 хвилин температура досягла 33-34 ° c. Температура самого світлодіода буде на 10-20 с вище.сумарна споживана потужність-58,1 вт. Судячи з попередніх вимірювань, сам світлодіод споживає 52,98 вт. Плюс 0,91 вт вентилятора(вентилятор на 9,3 в + понижуючий модуль). І виходить ~ 4 вт витраченої даремно потужності (58-52,98-0,91 = 4,21 вт). Тобто ефективність ~ 93% (53,9 / 58,1 * 100 = 92,77%).сам світлодіод cma1840 4000k видає (при ранніх вимірах) 4817 лм при типових характеристиках (34,7 в, 1,1 а, 85 ° с). У майстра трохи інші характеристики-вище на 1.436 a і нижче на ~ 55c. Таким чином, по таблиці можна розрахувати приблизну яскравість при роботі з більш високим струмом. Це буде 4817 лм x 1,27 = 6118 лм.