Просте пристосування для нарізки заготовок для виготовлення шкантів трьох діаметрів

48

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавий ідей, які можна взяти на замітку і повторити. Якщо у вас є електролобзик, то вже точно, десь в ящику верстата завалялася пара трійка пилок, які вже затупилися і не підлягають заточенню. Так ось, не поспішайте їх викидати, вони вам ще знадобляться. Змайструвавши нехитрий фіксатор для цих полотен, у вас вийти простенька, але в той же час дуже корисна приспособа для нарізки круглих дерев’яних заготовок, які потім можна нарізати на шканти, які завжди необхідні в столярній майстерні, та й просто по господарству вони можуть знадобитися саме тоді, коли їх немає під рукою. Звичайно, можна скористатися куди більш простим, я б навіть сказав, дідівським методом, затиснути заготовку в патроні дрилі і пропустити її через затиснуту в лещатах гайку, результат буде практично такий же. Але ж справжні саморобки не шукають легких шляхів, їх хлібом не годуй, а дай що-небудь змайструвати своїми руками. До того ж, взявши дану ідею на озброєння, ви зможете дати нове життя старим полотнам, які без діла пролежують в ящику. Загалом, якщо ідея вас зацікавила, ласкаво прошу, читаємо статтю, дивимося відео під нею і беремо на замітку.

Я почну статтю відразу з опису процесу виготовлення. Розміри наводити не буду, всі вони будуть продемонстровані в кінці (саме так зробив і автор саморобки) і показані на фото, думаю так, буде простіше і більш зрозуміло, так що рекомендую дочитати до кінця. Ну або просто промотуйте відразу вниз, вивчайте, а вже потім приступайте до виготовлення. Загалом, робіть так, як вам зручніше, а я починаю.

Матеріали:

* невеликий відрізок дощечки, * два полотна від електролобзика.

Інструменти:

* шуруповерт (або дриль) з набором свердел по дереву,* ручна ножівка (бажано з товщиною полотна, розводкою зубів, рівній товщині використовуваних пилок),* розмічальний рейсмус,* олівець і лінійка,* струбцина.

Крок 1.

І так, автор бере відрізок дощечки, у нього вона вже обрізана в потрібний розмір. На площині по середині довжини автор наносить за допомогою олівця і рейсмуса три лінії — по краях і по середині. Потім, використовуючи лінійку, автор ділить ці лінії навпіл, виходить три точки.

Крок 2.

За наміченими точкам, автор свердлить в заготівлі три отвори трьома свердлами різного діаметру, від меншого до більшого.

Крок 3.

Потім, знову ж озброївшись олівцем і лінійкою, уздовж отворів по обидві сторони (по дотичній) проводить лінії.

Крок 4.

На цьому етапі автор бере додатковий брусок, встановлює його на заготовку уздовж лінії, фіксує все струбциною до верстата. Потім ножівкою по лінії виконує пропив. Потім перевстановлює заготовку і виконує пропив по другій лінії. У підсумку виходить ось така основа, по суті, пристосування вже готова.

Крок 5.

Це фінішний етап процесу виготовлення. Тут автор встановлює в пропили полотна лобзика зубами вгору, зверніть увагу, зуби повинні виступати з пропилів, враховуйте цей момент при пилянні. Ось тепер пристосування остаточно готове.

Ну а тепер, безпосередньо демонстрація пристосування в справі. Основу з зубами автор фіксує струбциною на краю верстата так, як показано на фото. У патроні шуруповерта автор затискає квадратну заготовку зі злегка округленим краєм. Включивши шуруповерт, автор пропускає заготовку через отвір, грані зрізаються об зуби полотен і на виході виходить кругла заготовка, тобто те, що нам потрібно.

Цю процедуру автор демонструє на всіх отвори, просто, легким рухом руки, перевстановлюючи пристосування і полотна в ній. Так само автор обробляє отримані заготовки для шкантів наждачним папером.

Ще хочу звернути увагу на один не менш важливий момент, полотна в пропилах розташовані вільно, тобто, автор їх нічим додатково не фіксував, а значить, їх можна легко посунути і при необхідності замінити, так що в підсумку, у нас виходить пристосування багато разового або тривалого використання.

Ну і наостанок, як і обіцяв, фотозвіт з усіма розмірами і відео від автора. Описувати тут думаю нічого не потрібно, і так все зрозуміло, цифри говорять все самі за себе)))

Ось власне і все, всім спасибі за увагу, сподіваюся, ідея вам сподобалася. На цьому я з вами прощаюся, всім удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!!!джерело (source)