Від малини до калини: 7 ягідних чагарників, які треба обрізати саме восени

58


Ягідні чагарники невибагливі в догляді, але осіння обрізка — один з обов’язкових етапів. Процедура проста і не вимагає особливих навичок, але після неї урожай буде рясним і смачним.

Малина

неремонтантні сорти малини характеризуються дворічним циклом, при якому молоді гілки плодоносять тільки на другий рік після утворення. У третьому сезоні вони дають набагато менше ягід, що відрізняються малим розміром. Саме такі гілки видаляють восени після збору врожаю. Ця процедура забезпечить приплив світла і повітря до однорічних пагонів, які будуть плодоносити наступного літа. До позитивних якостей осінньої обрізки відноситься і те, що процес запобігає утворенню малинових заростей, чагарник не буде здичавілим. Це полегшує збір ягід, захищає від захворювань, які легко виникають у вологому середовищі зарослих рослин. оптимальний час обрізки — закінчення плодоношення і до настання заморозків. Гілки видаляють так, щоб залишилися розташовувалися віялом. Спочатку прибирають дворічні, а потім пошкоджені елементи.

Обліпиха

осіння обрізка дерев потрібно для усунення пошкоджених і сухих гілок. В результаті цього навесні рослина не буде витрачати сили на марне відновлення, а стане більш здоровим і забезпечить хороший урожай. При цьому кущ омолодиться. Видаляють пагони, які заважають формуванню правильної і рівної крони. Якщо на кінці гілки є віяло ягід і багато плодів, то її варто залишити, адже вона забезпечить майбутній урожай. свіжі зрізи акуратно очищають садовим ножем, змащують розчином мідного купоросу. Від малини до калини: 7 ягідних чагарників, які треба обрізати саме восеничерез деякий час на них наносять садовий вар, в якому є бджолиний віск. Підійде масляна фарба з оліфою в своєму складі. Застосовують також готові замазки для саду, що володіють натуральною основою.

Агрус

усунення зайвих гілок після збору врожаю дозволяє запобігти загущення кущів і розвиток захворювань, наприклад, ураження борошнистою росою. Старі елементи видаляють до рівня землі, а також прибирають викривлені, хворі пагони. Решта потрібно вкоротити лише до рівня перших здорових нирок. Так забезпечиться циркуляція повітря в заростях і проникнення сонячного світла, який важливий для агрусу. При обрізанні роблять злегка косий зріз. Попередньо садовий інструмент дезінфікують. Якщо була проведена осіння обрізка, то навесні залишається лише підрівняти гілки, надаючи куща форму. Це потрібно встигнути зробити до пробудження рослини від зимової сплячки і набухання бруньок.

Ожина

восени у ожинових кущів усувають всі хворі елементи до рівня землі. Слабкі і тонкі також слід видаляти. Бічні пагони вкорочують до рівня 2-3 нирок. в результаті цього кущ приймає компактний розмір, а плоди з’являються на дворічних гілках. Проріджування забезпечить надходження повітря, запобіжить захворювання. Оптимальний період для обрізки ожини-кінець серпня і до початку жовтня. Важливо завершити процедуру за пару тижнів до початку заморозків, інакше рослина не встигне затягнути рани. Ремонтантні сорти ожини обрізати досить просто. Для цього близько землі зрізають всі пагони і вкривають перед зимою тільки кореневу систему.

Жимолость

обробка жимолості восени потрібно для омолодження, підвищення врожайності, оздоровлення та підтримки декоративності куща, як і у випадках з іншими ягідними рослинами. При цьому не потрібно обробляти жимолость щорічно, так як вона росте повільно і перші 2-3 роки не потребує кардинальних змін. Від малини до калини: 7 ягідних чагарників, які треба обрізати саме восенипісля листопаду приступають до осінньої обрізку, видаляючи хворі і деякі здорові гілки для проріджування. Для формування потрібно усунути нижні елементи, що стосуються землі, а також зрізати пагони, що ростуть вглиб куща. старі гілки усувають до розгалуження, де знаходяться сплячі бруньки. Однорічні не чіпають, адже на них відбувається закладка генеративних частин. Рани замазують олійною фарбою або садовим варом.

Смородина

почервоніння і опадання листя — знак для початку осінньої обрізки смородини. Рослинам у віці до 2 років ця процедура не потрібно. кущі« «дворічки «обробляють після закінчення плодоношення, формуючи» скелет» і готуючи його до першого істотного утворення плодів. Обрізають молоді пагони і елементи, загущающие центр, а по осені позбавляються від молодої порослі. Виходить молоде рослина з 4-5 потужними гілками. Чагарники старше 3 років після обрізки повинні мати 10-12 сильних елементів віком не більше 2 років. Стелять і хворі пагони також не знадобляться смородині. Осіння обробка актуальна для чорного і червоного виду ягідників. Можна здійснити процедуру навесні, але великий ризик пропустити стан спокою зелені.

Калина

основна мета обрізки калини — видалення нижніх гілок, що утворюють густу крону, через яку рослина схильна до захворювань і може загинути. Через 2-3 роки після висадки можна починати процедуру формування. Для цього вибирають 5-7 сильних скелетних гілок, а решта усувають до рівня землі. Хворі та пошкоджені елементи можуть нашкодити рослині, і тому їх обов’язково прибирають восени або навесні до початку набухання бруньок. Після плодоношення обрізають густу прикореневу поросль. Догляд за ягідними чагарниками досить простий, якщо регулярно проводити санітарну та інші види обрізки. Для цього можна використовувати відповідні схеми. Такий процес забезпечить хороший урожай.