Як посадити півонії навесні

64

Півонії-відмінна прикраса будь-якого саду. Багато садівники прагнуть посадити ці красиві квіти на своїй ділянці. За всіма правилами півонії покладається висаджувати восени, але трапляється, що доводиться зайнятися посадкою навесні. Якщо провести посадку правильно, квіти приживуться так само добре.

Посадка півоній навесні у відкритий грунт

В яких випадках півонії садять навесні? зазвичай весняна посадка вимушена і проводиться, якщо:

  • кореневища квітів придбані взимку (вони просто можуть «не дожити» до осені);
  • кущ сильно заріс і восени неможливо його виявити;
  • квітка посаджений невдало, хворіє (не слід залишати його «мучитися» ціле літо).

Терміни весняної посадки півоній

Весняна посадка півоній вважається небезпечною через початок активного росту бруньок, при якому розвиток коренів відстає від наземної частини. Через несприятливі умови рослини хворіють і гинуть. Тому посадку потрібно закінчити до встановлення теплої погоди, щоб кущик встиг трохи вкоренитися. Це правило однаково і для деревовидних, і для трав’янистих півоній.

Для середньої смуги росії відповідним терміном весняної посадки вважається друга половина квітня і початку травня. У південних регіонах терміни посадки зсуваються на середину лютого, а в північних — на кінець травня.

Якщо погода зовсім несприятлива для посадки півоній у відкритий грунт (наприклад, кореневища придбані в грудні — січні), їх можна посадити в квіткові горщики. До початку проростання посадки витримують при температурі +5…+ 20 ос, а після проростання ростять як кімнатні квіти. Такі кущі висаджують на клумбу з грудкою землі, коли встановиться тепла погода.

Як посадити півонії навесні

Саджанці, придбані заздалегідь, можна ростити до тепла в горщиках

Як вибрати місце і підготувати грунт для посадки

При виборі місця потрібно пам’ятати, що півонії світлолюбні і не терплять затоплення. Тому розміщувати клумби бажано на височини, в деякому віддаленні від будівель, парканів і дерев. Місце посадки має бути захищене від протягів.

Грунт повинен бути поживним, з помірно кислою реакцією. При підвищеній кислотності рекомендується використовувати вапно, золу і доломіт.

На обраній ділянці готують яму. Вона повинна мати форму конуса і мати глибину 60-80 см і діаметр 40-60 см (розміри ями коригуються в залежності від розмірів куща півонії). При посадці декількох півоній в ряд сусідні ями розташовують не ближче 80 см один від одного.

В якості дренажу дно ями вистилають шаром керамзиту або битої цегли. Потім укладається живильний шар з компосту з торфом (1:1), збагачений суперфосфатом, залізним купоросом і золою. Якщо немає бажання змішувати всі ці компоненти, можна скористатися готовим препаратом, наприклад, гумі весняний. Поживна суміш повинна заповнити яму до 2/3 глибини. Зверху засипається грунт таким чином, щоб до краю ями залишилося близько 15 см.

Як посадити півонії навесні

1-дренаж з гравію або керамзиту, 2-живильний шар; 3-шар грунту, в яку здійснюється посадка; 4-рівень заглиблення кореневища

Як підготувати яму і кореневища півоній для весняної посадки-відео

Порядок весняної посадки

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як посадити півонії навесні

В цілому правила весняної посадки не відрізняються від осінньої. Для успішної посадки півоній навесні потрібно пам’ятати наступні прості правила:

  • вибрати якісний посадковий матеріал (перевірити, щоб не було гнилі, тріщин, потемніння кореневищ), дуже старі частини кореня краще видалити;
  • при пересадці кущів з почали відростати молодими корінцями не можна допускати контакт коренів з повітрям більше 4 хвилин;
  • правильно розрахувати глибину посадки (занадто глибоко посаджені півонії не цвітуть, а дрібно посаджені мерзнуть взимку). Рекомендується заглиблення бруньок на 3-5 см у важких ґрунтах і 5-7 см — у легенях.

Посадка підготовлених кореневищ здійснюється в такій послідовності:

  1. півонія поміщають в яму так, щоб корінці були спрямовані строго вниз.
  2. засипають кореневу систему грунтом, дотримуючись рекомендацій по заглибленню;
  3. дуже акуратно ущільнюють грунт навколо рослини руками (якщо ущільнювати ногою, пошкодите нирки!).
  4. поливають кущ 6-7 л води, чекають просідання грунту і підсипають трохи грунту.

Як посадити півонії навесні

Для правильного заглиблення півоній можна використовувати в якості позначки рівня грунту палицю

Не слід садити деленки із занадто великою кількістю нирок-їх повинно бути 3-5.

Посадка півонії навесні — відео

Півонії я саджу не так вже й часто, але намагаюся слухати поради сусідів-квітникарів. За їхніми рекомендаціями виходить, що півонії можуть прорости навіть з невеликих шматочків кореня. Тому я перестала викидати випадково відламалися корінці. Прикопують їх в поживний грунт і намагаюся стежити за вологістю. Чекати доводиться довго-нирки з’являються зазвичай тільки на наступний рік, а буває, що і через 2 роки. Зате завжди приємно, коли з начебто марного шматочка кореня виростає красиву квітку. У мене таких вже штук 6-7.

Як доглядати за півоніями, посадженими навесні

Для того щоб півонії, посаджені навесні, не відставали в розвитку, їм потрібно забезпечити хороший догляд. Якщо поливи, підгодівля і прополка зроблені своєчасно, півонії зазвичай добре приживаються і після весняної посадки.

Найбільше півонії потребують хорошого поливу. Воду бажано використовувати дощову. Тільки що посаджений кущик може не засвоювати відразу поливну воду. Його можна спробувати затінити сіткою.

Після поливів грунт мульчують скошеною травою. Важливо також виполювати бур’яни навколо півонії.

Цвітіння півонії залежить від якості поливу позаминулого літа. Тому при недостатньому цвітінні згадайте, чи отримував він достатньо вологи в попередні роки.

Підгодовувати півонія в перші 2-3 роки після посадки необов’язково — йому вистачає внесених при посадці добрив. У наступні роки потрібні регулярні підгодівлі. У квітні-травні під кожен кущ вносять 50-55 г карбаміду для поліпшення зростання зеленої маси. У період бутонізації (кінець травня) потрібно фосфор і калій, а також органіка у вигляді розчину коров’яку.

З другого року після посадки необхідно проводити позакореневе підживлення. З початку появи зелених пагонів кущики обприскують розчином карбаміду, а потім з інтервалом в 2 тижні — розчинами мікроелементів (1-2 таблетки на відро води).

Для стимуляції розвитку кореневої системи рекомендується використовувати гетерауксин.

У перші два роки після посадки не слід перевантажувати кущ квітами, тому найбільш слабкі бутони зрізають.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Якщо дотримуватися нескладних рекомендацій, то навіть при весняній посадці півоній можна досягти успіху. Головне-вибрати якісний посадковий матеріал і забезпечити рослинам хороший догляд.