10 способів позбутися попелиці, яка атакує улюблені троянди

66


У квітні-травні на рожевих бутонах і листках часто з’являється попелиця. Цей шкідник пошкоджує рослини і перешкоджає їх повноцінному росту і розвитку. В результаті троянди набувають некрасивий вигляд, стають липкими і повільно гинуть. Озброївшись ефективними рецептами, можна з легкістю позбавити улюблені квіти від цих комах.

Обробити мильним розчином

ефективний прийом в боротьбі з попелиць — обробка рожевих кущів мильним розчином. Склад готується наступним чином: шматок господарського мила перетирається в стружку і розчиняється в 10 літрах гарячої води. отриманою сумішшю необхідно рясно обприскати рослини з пульверизатора. Обробляти таким чином кущі слід не рідше одного разу на тиждень до повного знищення шкідника. при необхідності мило можна замінити засобом для миття посуду або пральним порошком, що не містить фосфатів. Досить п’яти столових ложок на 10 л води.

Струсти личинки попелиці на землю

найпростіший і швидкий спосіб позбавлення від попелиці — ручний. Рожеві кущі можна в буквальному сенсі потрясти. При цьому значна частина комах осиплеться на землю. 10 способів позбутися попелиці, яка атакує улюблені трояндищоб ліквідувати залишилися шкідників, можна полити кущі зверху з лійки. Вода остаточно очистить троянди від попелиці, «втягне» комах у верхній шар грунту і позбавить шансу повернутися на рослини.

Обробити нашатирним спиртом

не менш ефективний проти попелиці нашатирний спирт. Потрібно розвести 50 мл в 10 л води. Готовий розчин застосовується з періодичністю не рідше одного разу на два тижні. спочатку необхідно провести обприскування листя, бутонів і стебел. Потім невелику кількість суміші бажано внести в грунт під рослинами. Нашатирний спирт діє як азотне добриво — сприяє рясному цвітінню рожевих кущів.

Використовувати золу

зольний настій ― не тільки дієвий засіб в боротьбі з попелиць, але і чудове добриво для рожевих кущів, тому що містить безліч мікроелементів для їх активного росту. зілля приготувати нескладно: 400 г золи розчиняють в 10 л окропу і настоюють протягом доби. Перед використанням в настій додають 1 ст.л. Тертого мила або засоби для миття посуду.

Обприскати розчином харчової соди

проти попелиці відмінно зарекомендувала себе харчова сода. Вона не тільки знищує шкідників, але і підвищує імунітет рослин завдяки своїм бактерицидним властивостям. приготувати розчин просто: в 10 л води додати 10 ст.л. Соди і 250-300 г натертого господарського мила. В отриманий склад рекомендується влити 1 чайну ложку йоду. Він необхідний рослинам для швидкого відновлення після ураження попелиць, а також для захисту від хвороб. 10 способів позбутися попелиці, яка атакує улюблені трояндиобробку троянд содовою сумішшю проводять методом обприскування з пульверизатора. Бажано це робити у вечірній час, в суху і безвітряну погоду. При цьому важливо дотримуватися періодичність обприскувань-один раз в тиждень.

Обробити тютюном

вельми екзотичним, але ефективним методом позбавлення від попелиці вважається засіб на основі тютюнового пилу. З неї можна приготувати настій, відвар, або використовувати в чистому вигляді, тобто проводити опудривание троянд. для отримання відвару 400 г тютюнового пилу необхідно розвести в 9 л води і прокип’ятити протягом півгодини. Склад повинен настоятися в теплому місці не менше 48 годин. Для додання суміші липкості рекомендується додати в неї 30-40 г мильної стружки. обробку кущів слід проводити обприскуванням. Для повного знищення шкідника процедуру потрібно повторювати кожні 2-3 дні.

Застосувати настій соснових голок

з хвоєю ніякі шкідники трояндам не страшні. Убезпечити кущі від попелиці допомагає настій соснових голок. щоб його приготувати, необхідно:

  1. змішати 1 кг голок і 10 літрів гарячої води.
  2. витримати в темному місці протягом тижня.
  3. щодня ретельно перемішувати.
  4. через 7 днів відфільтрувати через марлю.
  5. в отриманому настої розчинити 200 г мила.

перед використанням такий засіб додатково розбавляється водою в пропорції 1: 4. Отриманою рідиною досить обробляти кущі 1-2 рази на місяць. Хвойний настій також буде захищати троянди від грибкових інфекцій.

Пустити в хід бадилля

для позбавлення від попелиці прекрасно підійде і настій з помідорової або картопляної бадилля. Зелену масу необхідно подрібнити в обсязі, рівному половині відра, залити крутим окропом доверху і залишити в теплому приміщенні на добу. отриманим складом слід обробляти листя і бутони троянд. З огляду на те, що засіб повністю натуральне, обприскування можна проводити з будь-якою інтенсивністю і періодичністю.

Розпорошити розчин перцю

позбавити троянди від попелиці допомагає гіркий перець. Потрапляючи на поверхню листя, він виділяє пекучий аромат, який миттєво відлякує дрібних паразитів. А потрапляння перцевого розчину на тіло комахи веде до того, що шкідник гине. приготувати розчин нескладно. Необхідно взяти 1 кг стручків пекучого перцю, подрібнити в м’ясорубці або дрібно нашаткувати вручну. Потім отриману масу помістити у відро і залити теплою водою. У підсумку вийде близько 10 л перцевої суміші. Її слід ретельно перемішати і настоювати протягом 10 днів. отриманий пекучий концентрат розводять в 10 л води і додають 100 г господарського мила. Обробку потрібно проводити шляхом обприскування уражених кущів з пульверизатора. Періодичність не регламентується, проте не варто повторювати процедуру частіше одного разу на місяць.

Обробити настоєм часнику

ще один перевірений спосіб позбавлення троянд від попелиці-обприскування часниковим настоєм. Готується він таким чином: 200 г часнику з невеликою кількістю лушпиння заливають 1 літром окропу і настоюють в банку або пляшці в теплому приміщенні 5 днів, струшуючи ємність 2-3 рази на день. отриманий настій концентрований, тому його необхідно розбавити в пропорції 100 г суміші на 5 л води. Готовий розчин застосовується для обприскування кущів. Обробку проводять за фактом появи шкідника і до повного його зникнення. якщо ви виявили на своїх рожевих кущах тлю, не варто чекати, що проблема розсмокчеться сама собою. Боротьбу з цією комахою необхідно починати відразу, інакше позбутися від нього буде складно.