Розташування сантехніки в суміщеному санвузлі. Планування санвузла в приватному будинку: особливості

94

Розташування сантехніки в суміщеному санвузлі. Планування санвузла в приватному будинку: особливості

Власник приватного будинку може вибирати, скільки санвузлів у нього буде, і якої площі і призначення; він може передбачити вікно у ванній кімнаті, може помістити її в мансарду. Але і ця свобода обмежується здоровим глуздом і рядом діючих норм і правил: все повинно бути ергономічно, зручно, безпечно. Зупинимося на найважливіших моментах.

Скільки санвузлів має бути в будинку і як їх розмістити, залежить від площі, кількості мешканців і передбачуваних гостей.

У двоповерховому будинку санвузол розміщують над санвузлом — так можна заощадити на комунікаціях.

Влаштовувати санвузол над житловим приміщенням не можна.

Не рекомендується ставити в санвузол пральну машину, краще запланувати для неї інше приміщення.

Планування санвузла з душовою кабіною. Варіанти перепланування кімнати для гігієнічних процедур

Санвузол площею 3 м. Кв. Є тим мінімумом, якого достатньо для комфортного його використання. Тому , якщо ванна кімната і туалет занадто маленькі, їх краще об’єднати в одне приміщення — демонтувати розділяє стінку і замурувати одну з дверей. Таке планування санвузла 3 кв. М. Узгоджується за спрощеною схемою.

На замітку: місце під умивальником можна використовувати для облаштування в ньому шафки, а завдяки установці кутовий сантехніки, звільниться місце для пральної машини.

На фото представлена перепланування роздільної ванни і туалету в суміщене приміщення з усіма зручностями

Великій родині користуватися об’єднаною ванною кімнатою незручно. Тому краще змінити проект суміщеного санвузла, розділивши дане приміщення перегородкою на дві окремі зони. Перша-зона купання з душовою кабінкою, друга ― зона для гігієнічних процедур з кутовою інсталяцією умивальника і унітазу.

Порада: розробляючи планування санвузла 4 кв. М., подбайте про систему примусової вентиляції, адже в невеликому приміщенні може накопичуватися пар.

Варіант перепланування спільного санвузла в роздільний

Просторій ванній кімнаті можна додати приватності, перенісши ванну в один з кутів і затуливши її напівпрозорим бризкозахисним екраном. Таким чином, в кутку звільнитися місце під невеликі шафки для косметичних і банного приладдя.

Порада: якщо немає необхідності в двох раковинах для вмивання, замість однієї з них можна встановити біде.

Зручна компоновка санвузла-запорука комфорту всіх мешканців квартири

Якщо частина мешканців квартири воліє ніжитися у ванній, а інша частина ― підбадьоритися під душем, то в просторому приміщенні можна встановити обидва резервуари. В даному випадку підходящим варіантом перепланування санвузла буде зміщення ванни під стінку біля вікна і її огорожу розсувний ширмою. У звільненому місці можна встановити душову кабіну. Якщо місце під сушку білизни не використовується, то пральну машину можна зрушити в нішу за дверима, а раковину для вмивання розширити, або зробити подвійний.

Розстановка сантехніки в суміщеному санвузлі. Вимоги нормативної документації при розміщенні сантехніки в туалеті та ванній кімнаті

Основний документ при розміщенні сантехніки — снип 3.05.01–85. Він декларує:

  • черговість виконання робіт;
  • розміри отворів при прокладці труб крізь стіни і перекриття;
  • типи з’єднань сталевих труб;
  • рекомендації по кріпленнях труб;
  • вимоги до висоти установки сантехоборудования;
  • вимоги до випробувань.

Розміщення ванних і туалетних кімнат над житловими приміщеннями не допускається. Над кухнею, в разі необхідності в двоповерхових будинках і квартирах — дозволяється.

Розмір туалету не повинен бути менше, ніж 0, 8х1 ,2 (шхг) м. Для проживання сімей з інвалідом, розміри приміщень не можуть бути менше:

  • туалет з умивальником — 1,6х2,2 м;
  • ванна кімната або суміщений санвузол — 2,2х2,2 м.

Дані про висоту установки арматури водорозбору в приватних будинках (від осі арматури по горизонталі до сантехніки) зведені в таблицю 1.

Таблиця 1

* при монтажі кранів і змішувачів безпосередньо на раковину (мийку), висота установки визначається конструкцією приладів.

Монтаж ванни та умивальника із загальним змішувачем

Дані про висоту установки водовідведення від санітарних приладів в приватних будинках зведені в таблицю 2.

Таблиця 2

Дані, наведені в цій таблиці, носять рекомендаційний характер. Більшість настановних розмірів можна знайти в заводській монтажній карті для кожної моделі, якої супроводжують свою продукцію серйозні виробники. Плануючи покупку обладнання, потрібно вивчити доступні пропозиції і можливості їх підключення. Так, деякі виробники унітазів передбачають кілька варіантів монтажу свого обладнання.

Допустимі відхилення висоти окремо стоять приладів — ±20 мм, групи однотипних — ±5 мм

Вимоги щодо монтажу внутрішньої каналізації:

  • розтруби фасонних частин і труб монтуються проти руху потоку;
  • стики чавунних труб ізолюються просмоленим пеньком з зачеканкой цементним розчином;
  • бажано випуск унітазу безпосередньо монтувати до відвідної труби, в крайньому випадку-через патрубок (чавун, пе) або муфту (гума);
  • при монтажі унітазу з прямим випуском, розтруб труби відведення встановлюють врівень з підлогою;
  • монтаж унітазу допустимо на шурупи (з гумовою прокладкою під основу) або клей;
  • змивна труба лотка пісуара встановлюється під кутом 45°, вниз у напрямку до стіни.

монтаж рами приставних унітазу з прихованим бачком і біде

Снип 2.08.01–89 та відомчими нормами нормуються мінімальні, максимальні або оптимальні розміри по горизонталі при розташуванні сантехнічного обладнання:

  • між біде і унітазом — не менше 0,25 м, однак не настільки далеко, щоб знизити ергономіку — не більше 0,45 м;
  • перед унітазом, біде має бути відкритий простір — від 0,6 м;
  • по обидві сторони від унітазу, біде має бути вільний простір — від 0,25 м;
  • перед ванною, душовою кабіною має бути відкритий простір — від 0,7 м;
  • перед умивальником вільна площа повинна становити шхг — не менше 0,7х1,1 м, при розташуванні умивальника в ніші — не менше 0,7х0,95 м;
  • рекомендована відстань від ванни/кабінки до умивальника — 0,3 м;
  • рекомендована відстань від ванни/кабінки до рушникосушки — 0,5–0,4 м.

Інсталяція в суміщеному санвузлі. Унітаз

Унітаз може бути підлоговим або підвісним, моноблок або під систему інсталяції. Підвісний унітаз легше в прибиранні, але вимагає спеціальних кріплень. Система інсталяції займає менше місця, ніж моноблок, і розмістити решту сантехніку буде простіше.

  • середні розміри моноблока 60-70см в глибину і 36-40 см в ширину, але за унітазом, можливо, залишиться від 5 до 20см, в залежності від того, як підходить фанова труба.
  • середній розмір системи інсталяції 60смх22-25смхһ800-1200. Існують кутові моделі, які дають більше можливостей при розстановці сантехніці в санвузлі.
  • розмір унітазу без бачка 52-55 см х 36-40см, але завдяки системі інсталяції підводка фанової труби не забирає корисну площу, а відповідно максимальна глибина унітазу з системою інсталяції буде дорівнює 80см.
  • мінімальний розмір туалетної кабіни 80х120см, причому для комфортного використання центр унітазу повинен бути не ближче ніж на 40см від стіни.

Мінімальні розміри туалетних кімнат з умивальником і без.

Плануючи місце для унітазу, враховуйте розташування фанової труби . Слід уникати її вигинів, допускається максимум один поворот. Якщо унітаз відстає від стояка більше ніж на 50 см, необхідно дотримуватися ухил труби для нормального стоку, а саме 2 см висоти на 1 метр довжини – це мінімальний ухил. При цьому діаметр фанової труби досить великий і її не вдасться прибрати в стіну, а відповідно будьте готові до появи невеликих коробів уздовж стін, які можуть вплинути на розстановку іншої сантехніки.

Ергономічні вимоги до розміщення унітазу, біде і тримача для паперу ви знайдете тут .

Як спланувати маленький санвузол. Особливості планування маленьких санвузлів

Якщо ванна кімната простора, проблем з розстановкою сантехніки не повинно виникнути. Але якщо у вас маленький санвузол, планування повинна бути ретельно продуманою.

Проблемні місця квартир в будинках старої споруди-низькі стелі і обмеженеПростір. Особливістю планування санвузла в хрущовці є те, що на 3,5-4 м.кв. Слід помістити резервуар для купання, умивальник, унітаз, хоча б невеликий шафка і пральну машину. Як спланувати переобладнання кімнати, щоб вона була зручною і там помістилася вся сантехніка та побутові прилади?

З чого почати перепланування приміщення

Як і в інших типах кімнат, перепланування у ванній починають зі складання проекту. Дизайн-проект суміщеного санвузла повинен включати схему розстановки сантехніки та меблів, колірне рішення приміщення, варіанти обробки .

Об’єднати ванну кімнату з туалетом можна шляхом знесення суміжної стіни. У суміщеному приміщенні необхідно залишити одні двері і один світильник.

Увага: якщо по суміжній стіні проходить труба, то її перенесення повинен здійснюватися виключно фахівцями, і тільки після узгодження.

Приклад об’єднання туалету та ванної кімнати-складна перепланування, коли потрібно перенесення труби

Способи облаштування маленьких санвузлів

Розглянемо кілька варіантів планування типових ванних кімнат, площею до 5 м. Кв.

  • замість сидячої ванни встановлюють душову кабіну;
  • умивальник і унітаз роблять кутовими.

Приклад планування невеликого санвузла в хрущовці

  • залишають повноцінну ванну;
  • бачок унітазу ховають в стіну;
  • під умивальником встановлюють тумбу для зберігання різних приладдя;

Порада: над умивальником можна повісити велике дзеркало для візуального розширення простору.

Невеликий санвузол з повноцінним резервуаром для купання

  • в одному з кутів встановлюють кутовий резервуар, можна використовувати міні-ванну з джакузі;
  • біля дверей розташовується пральна машина;
  • у протилежної стіни знаходиться умивальник;
  • біля раковини розташовується унітаз, бачок якого захований в ніші.

Кутова ванна цікавої форми стане родзинкою маленького санвузла

Зручне планування санвузла-запорука комфорту всіх членів сім’ї. Тому все частіше маленькі ванні кімнати і туалети об’єднують в одне приміщення. Якщо перепланування виконане за всіма нормами і правилами, ви можете насолоджуватися зручністю і безпекою вашої ванної кімнати.

Планування ванної кімнати 2х3. Ванна кімната 2 на 2, дизайн найпопулярніших варіантів

Більшість наших співгромадян живуть в типових квартирах у яких дизайн ванної 2 на 2 кв м, але мрія про красиву зручною ванною не покидає людей. Можливо, для когось такий розмір зовсім не здається маленьким. Але складно вмістити в цьому просторі все, що хотілося б – ванну, пральну машинку, меблі (а в разі суміщеного санвузла – ще й унітаз). Однак при творчому підході це приміщення цілком може стати комфортним, функціональним і стильним.

Затіваючи ремонт, не полінуйтеся взяти аркуш паперу і детально все розпланувати. Тільки після готового продуманого плану займайтеся придбанням необхідних матеріалів, а потім приступайте до роботи. Ремонт буде вдалим, якщо пам’ятати про деякі правила для маленької ванної кімнати.

Підлога і стіни

Маленькі приміщення можна візуально розширити за допомогою кольору. Роблячи ремонт для простору з невеликим розміром, вибирайте матеріали світлих тонів. Їх можна розбавляти контрастними елементами, але це повинно лише розставляти акценти, а не задавати основний тон.

Довгий час ідеальним матеріалом для обробки приміщень з підвищеною вологістю вважалася кахельна плитка. Сьогодні вона також на першому місці завдяки своїм споживчим якостям. Однак є інші матеріали, що користуються популярністю:

  • пвх-панелі для стін. Це недорогий і практичний матеріал, представлений в широкій колірній гамі, легкий в монтажі. Використання таких панелей додасть приміщенню гідний сучасний вигляд;
  • спеціальні шпалери. Жоден оздоблювальний матеріал не може похвалитися таким розмаїттям кольорів, стилів і малюнків, як шпалери. Задумавши оформляти приміщення в будь-якому стилі, найпростіше і недороге – підібрати відповідні стилю шпалери. Головне, щоб це були шпалери для ванної кімнати, які володіють відповідними характеристиками. Сьогодні вибір спеціальних шпалер для приміщень з підвищеною вологістю не складає труднощів.

Якщо ви все ж віддаєте перевагу кахлю, пам’ятайте кілька правил:

  • не варто вибирати плитку великих розмірів;
  • плитка, покладена на стіні горизонтально, візуально збільшує площу, а при вертикальному способі укладання приміщення здається вище.

Сьогоднішні колекції керамічної плитки здатні задовольнити будь-який смак. Кахель представлений у величезній колірній гамі, з гладкою і рельєфною поверхнею, а декори і бордюри тільки додадуть вишуканості інтер’єру. Великою популярністю користується мозаїка.

Для підлоги, крім кахлю, сьогодні часто використовують і керамограніт. Простір можна візуально збільшити діагональним розташуванням плитки на підлозі.

У старих будинках в санвузлах часто проходять комунікації, від яких страждає інтер’єр. Подумайте, як їх грамотно заховати, наприклад, в короб з гіпсокартону, і обіграти конструкцію за допомогою обробки.

Стеля

Дизайн стелі у ванній кімнаті-один з найважливіших елементів інтер’єру. Пройшли часи, коли ремонт стелі припускав тільки фарбування. Сьогодні є безліч сучасних цікавих рішень. При виборі виходити потрібно із загального стилю приміщення, а також враховувати висоту стелі в маленькій ванній. Варіанти стелі:

  • плитка з пінополістиролу. Цей цілком бюджетний варіант підійде для ванної 2х2 з низькими стелями, інтер’єр якої задуманий в класичному стилі. Модна альтернатива-пробкові панелі, які естетичніше, довговічніше, але дорожче;
  • натяжна стеля. На сьогоднішній день це-одне з найпопулярніших рішень, що має безліч плюсів: величезний вибір кольорів і текстур, привабливий дизайн, практичність (при затоці зверху полотно може витримати до 100 л води, зберігаючи ваше майно). Таке покриття майже не зменшить висоту приміщення і облагородить будь-який інтер’єр;
  • рейкові стелі. Мають безліч колірних варіантів, можуть бути матовими або блискучими. Така конструкція» з’їдає » від 4 до 10 см стельового простору, підійде для ванної кімнати 2 2 кв м в стилі техно або хай-тек;
  • з панелей пвх. Чи не витратний і простий спосіб оновити інтер’єр ванної кімнати. Панелі виглядають стильно і сучасно;
  • фарбування. При хорошому стані базової стелі фарбування як і раніше залишається затребуваним варіантом, але дизайнери радять застосовувати поєднання різних кольорів і орнаментів, що додасть ванній кімнаті неповторний стиль;
  • нестандартні рішення. Дизайн ванної — справа індивідуальна, на нього впливають не тільки фантазія власника або розмір приміщення, але і наявність коштів. Можливо безліч оригінальних рішень, наприклад, дерев’яна стеля, вітражі, дзеркала. Головне, щоб інтер’єр ванної кімнати був витриманий в одному стилі, для простору площею 2х2 кв м це дуже важливо.