Як я за допомогою звичайної соняшникової олії захистила перці від попелиці і мурах

51


Попелиця пожирає розсаду перців, яблуні, сливи та інші культури. Буквально за пару тижнів шкідники здатні знищити рослини. Щоб позбутися від дрібних нещадних комах, багатьом дачникам доводиться застосовувати хімію. Але я вирішила боротися народними методами, які не шкодять здоров’ю. у минулому році взялася за порятунок врожаю з самої ранньої весни. Всі городники знають, що тлю розносять мурахи. Вони її розводять і доять, як корів, харчуються все літо солодким соком, який виїдають шкідники з молодих листочків. Тому основна мета була не дати мурашкам піднятися на розсаду перців і молодих саджанців. Найпростіший спосіб-обмазати стебла нерафінованою рослинною олією. На шпажку намотала звичайний бинт, вмочила в пляшечку і промазала. Стебло стає слизьким, а значить, мурашкам по ньому не піднятися. Так практично без витрат вийшло впоратися з проблемою. І шкідливими інсектицидами користуватися не довелося. Мінус один-проводити обробка маслом потрібно часто. Воно змивається дощем і висушується під вітром і сонечком. Так що доведеться приділити увагу цій важливій справі. так само тепер борюся з попелиць і на бузині. Молоді кущі маслом обробляю, великі обмотую липкою стрічкою від мух або використовую клей від мишей. Їм обмазую не надто товстим шаром і стовбури яблунь, і слив. Зав’язей відразу стало більше, попелиця зникла, і квіти мурахи не надкушують. Як я за допомогою звичайної соняшникової олії захистила перці від попелиці і мурахякщо ж шкідники все-таки з’являються, то використовую і інші методи:

  • крижаною водою під напором просто змиваю комах зі шланга з кущів і дерев;
  • готую розчин з 50 грамів господарського або дігтярного мила на відро води і обприскую гілочки і розсаду. Кінчики смородини просто опускаю в ємність на кілька секунд;
  • у відро з мильним розчином в кінці приготування насипаю половину склянки соди. Це засіб ще допомагає для профілактики грибкових захворювань як на перцях, так і на смородині;
  • стакан просіяного золи розводжу 3 літрами теплої води, наполягаю кілька годин, проціджують і обприскую кущики. Залишки гущі виливаю під яблуні – це відмінне добриво.

якщо на дачі росте тютюн, можна зробити з його злегка ферментованих листя настій і теж обприскати весь город пару раз для профілактики. Крім того, ефективно обкурювання, яке виконується після цвітіння. Головне — на самоплив все не пустити і уважно стежити за садом, щоб мурахи і попелиця весь урожай не з’їли.