2 переваги і 3 недоліки соляних підгодівлі

66


Часто городники використовують кухонну сіль в якості підгодівлі для овочевих рослин. У цього способу присутні як плюси, так і мінуси, які потрібно враховувати.

Покращують смак плодів

сольові підгодівлі покращують смак плодів, роблять їх цукристими, м’якими і соковитими. Натрій є необхідним елементом. Він бере участь в процесі транспортування поживних речовин в клітинах рослин і регулює надходження вуглеводів. часто овочівники поливають грядки моркви і буряка спеціальним розчином з кухонної солі. Це робиться в період формування плодів. Поливайте 2 рази за сезон, з інтервалом не менше 10 днів.

Захищають від хвороб і шкідників

харчова сіль допомагає боротися з неприємними гостями на городі — хворобами і шкідниками, які знижують якість врожаю. Приносять незручності слимаки, кроти, цибульні мошки і хвороботворні бактерії. сіль не люблять тварини, які риють нори на ділянці. Щоб позбутися від них, розкопайте нори шкідників і насипте туди сіль. Потрібно, щоб сіль покривала поверхню ямки, знадобиться 100 м подібним методом можна позбутися від великої кількості мурах. Посипте мурашині доріжки і мурашники сіллю — ці комахи швидко зникнуть. Також розчин хлористого натрію використовують для боротьби з овочевою мухою. Цибулева мошка часто заводиться на ранніх стадіях розвитку культури. Ці комахи погіршують стан рослин і врожайність. Щоб зберегти цибулю, потрібно:

  1. розчинити 200-250 г солі в 10 л води.
  2. обприскати пір’я отриманим розчином.
  3. повторити процедуру ще 1-2 рази через 2,5-3 тижні.

після цих процедур слід рясно полити водою паростки. слимаки-ще одна проблема овочівників, але впоратися з нею легко. Вони люблять поласувати капустою, помідорами, ягодами. Молюски залишають після себе сліди або взагалі дірки. Для того щоб цього не відбувалося, посипте місця їх проживання хлоридом натрію. Слимаки після цього не потурбують урожай. розчином хлориду натрію можна боротися і з фітофторою. Фітофтороз-захворювання, спровоковане грибоподібними мікроорганізмами з сімейства phytophthora. Для того щоб позбавити сільськогосподарські культури від грибка, потрібно:

  1. зробити розчин з 0,7-1 кг солі і 10 л води.
  2. полити уражені частини рослини.

в результаті листя опаде, плоди покриються сольовий плівкою, яка буде бар’єром і захистом від шкідників.

Збільшують кислотність грунту

при тривалому накопиченні натрію відбувається ущільнення грунту, зміна її структури в гіршу сторону, грунт запливає, важко пропускає воду, чим стимулюється ще більше накопичення солей. 2 переваги і 3 недоліки соляних підгодівліз’являються сприятливі умови для розмноження корнееда. Він розвивається на рослинах, які ослаблені через умови грунту. Захворювання характеризується заселенням кореневої системи рослин грунтовими мікроорганізмами. Після чого коріння загнивають в залежності від стадії. Такі наслідки високої ph грунту згубно впливають на рослини. Після нераціонального використання харчової солі доведеться розкислювати грунт, для чого використовують вапно. Вапнування проводиться взимку, щоб до весни кислотність грунту нормалізувалася, так як це агресивний продукт.

Порушують баланс корисних речовин

кислотність грунту впливає на доступність поживних речовин і на біологічну активність. грунт стає твердою, як камінь. Зростає значення ph, грунти стають лужними. Поживні речовини для рослин стають недоступними, і починається хлороз. При хлорозі знижується фотосинтез в рослинах, листя жовтіє і опадає. Через порушення балансу поживних речовин відбувається деформація рослин. через підвищену кислотної грунтів, яка викликана надлишком хлористого натрію, можлива різна деформація форми:

  • листя;
  • гілок;
  • квіток;
  • плодів;
  • рослини в цілому.

тому потрібно бути акуратним при використанні солі на ділянці.

Рослини можуть загинути

при максимально допустимих значеннях ph грунту рослини можуть загинути. Вони по-різному реагують на її підвищення. Є 4 групи по відношенню сільськогосподарських культур до ph:

  • не переносять високу кількість ph. Це смородина, капусти всіх видів, цибуля, астра, троянди, хризантеми. Вони можуть не витримати і загинути від високого рівня ph;
  • потребують слабокислою або нейтральної середовищі. Це яблуня, вишня, огірки, горох;
  • переносять помірну кислотність. Це малина, суниця, агрус, ріпа, редис, редька, морква, гарбуз, томати;
  • переносять підвищену кислотність — щавель, картопля, люпин, гортензія.

сольові підгодівлі можуть принести користь тільки в разі помірного використання. Перед їх використанням краще подумати і зважити всі плюси і мінуси. Перебір з використанням кухонної солі в городі може привести до згубних наслідків.