Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

67

Серед декількох сотень популярних огіркових сортів все впевненіше завойовує любов дачників гібрид хлопчик з пальчик f1. Він має безліч переваг завдяки професійній роботі селекціонерів. .

Зміст

  • Опис сорту хлопчик з пальчик

    • Особливості гібрида
    • Переваги сорту
  • Догляд

    • Передпосівна підготовка насіння
    • Посів і догляд за рослинами у відкритому грунті
    • Особливості вирощування в теплицях і квартирі

      • Відео: вирощування огірків на балконі
  • Відгуки про гібриді хлопчик з пальчик

Опис сорту хлопчик з пальчик

Цей сорт не так вже й новий: він був зареєстрований в державному реєстрі селекційних досягнень в 2000 році. Оригінатор (автор і виробник якісного насіння) — російська селекційно-насінницька фірма «манул».

Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

Огірки хлопчик з пальчик з’явилися на ринку в 2000 році

Спочатку хлопчик з пальчик був рекомендований для вирощування під плівковими укриттями у всіх регіонах росії, але овочівники дуже скоро змогли довести, що ці огірки з успіхом можуть рости у відкритому грунті і навіть на підвіконнях і балконах квартир. У наш час хлопчик з пальчик вирощується в теплицях по всій території країни, у відкритому грунті півдня росії, в поволжі і центрально-чорноземному регіоні. Навіть городники підмосков’я експериментують з вирощуванням гібрида під тимчасовими укриттями і відзначають його непогану пристосованість до прохолодного клімату центрального регіону.

Особливості гібрида

В описі на пакетику з насінням, яке дає виробник, зустрічаються слова «партенокарпічний» і значок «f1». Вони позначають особливості саме цієї рослини.

Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

Огірок хлопчик з пальчик-партенокарпічний корнішон

Символ f1 позначає, що купуєте ви не просто сорт, а покращений гібрид. На відміну від звичайного виведення сортів, де процес полягає у відборі кращих з кращих протягом багатьох років, гібриди отримують шляхом схрещування двох різних сортів з потрібними характеристиками. Ця копітка і складна робота ведеться на спеціальному обладнанні із залученням кращих фахівців в області, але і результат себе виправдовує: гібриди проявляють цілий набір позитивних якостей, але, на жаль, тільки в першому поколінні. Тому насіння від них збирати недоцільно.

Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

Багато гібриди f1 відрізняються врожайністю і ранньостиглістю

У скороченні f1 буква f означає «filli«, тобто» діти«,» потомство», а цифра 1 позначає, що ми маємо справу з найкращим, першим поколінням від схрещування.

Огірок хлопчик з пальчик-це не тільки гетерозисний гібрид, а ще й партенокарпічний, тобто володіє самоплодностью. Партенокарпія-властивість рослини утворювати зав’язь без запилення. Це-результат тривалої і складної роботи селекціонерів, яка включала в себе поліпшення якостей за кількома показниками. Тому і коштують вони недешево. Але навіть в порівнянні з гібридами-непартенокарпікамі самоплідні виглядають набагато виграшніше.

Переваги сорту

До позитивних якостей сорту відносяться:

  • відмінна врожайність. В середньому кущі здатні дати до 14 кг плодів з 1 м2, але бували випадки, коли при ретельному догляді і рясних поливах врожайність збільшувалася майже на третину;
  • ранньостиглість. Перші плоди можна збирати через 39 днів після появи перших сходів;
  • тривале плодоношення — більше 2 місяців;
  • смак огірків, всупереч розхожій думці, що партенокарпіки поступаються за цим показником бджолозапильних сортів, професійні дегустатори оцінюють на «відмінно». Ці огірки чудові як в свіжому вигляді, так і в маринованому. Шкірочка у них не жорстка, але і не розм’якшується при консервуванні, що дозволяє зберігати приємну хрустінку. Крім того, плоди не схильні до накопичення гіркоти;
  • зовнішній вигляд. Оскільки це корнішонний вид огірків, то і розмір у них невеликий, до 10 см максимум, причому якщо вони «перележать» на грядці, то швидше почнуть рости в ширину, ніж в довжину. Вага близько 50-65 г. Корнішони дуже симпатичні на вигляд: зелені, з ледь помітними білими смугами, мають рідкісні горбки і біле опушення;
  • здатність переносити невеликі періоди посухи. Якщо у вас немає можливості приїхати на дачу і полити огірки, вони не загинуть, але все ж краще забезпечити їх хоча б найпростішим пристроєм крапельного поливу з пластикової пляшки;
  • несприйнятливість до недуг. Гібрид не боїться таких хвороб, як огіркова мозаїка, кладоспоріоз і борошниста роса. А ось від несправжньої борошнистої роси його варто поберегти, до неї він чутливий;
  • універсальність місця вирощування: відкритий грунт, теплиця, балкон і підвіконня. Звичайно, врожайність в різних місцях буде відрізнятися, але побалувати себе і здивувати гостей вирощеними на кімнатній грядці зеленцями цілком можливо;
  • не потребує частого прищипування батогів. Одним з цінних властивостей партенокарпічних сортів є саморегуляція росту. Хлопчик з пальчик також не потребує прищипування батогів над третьою або четвертою зав’яззю, батоги обмежують лише по довжині зростання, якщо вони занадто «зайшли» за кордон відведеного їм ділянки або значно переросли шпалеру.

Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

Огірки гібрида хлопчик з пальчик мають привабливий вигляд і відмінний смак

Догляд

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

Всі позитивні характеристики гібрида в повній мірі проявляють себе при дотриманні основних заходів агротехніки.

Передпосівна підготовка насіння

Заходи перед посівом:

  1. прогрівання протягом місяця поблизу батареї при температурі близько 28–30ос підвищує швидкість проростання, позначається на врожайності і стійкості до хвороб. На прогрівання закладають сухе насіння.
  2. пророщування. Його застосовують тільки до насіння, які не покриті оболонкою. Закладають насіння на пророщування за 3-4 дні до посіву в грунт. Їх не опускають у воду, а розкладають на вологій марлі або тканини, накриваючи таким же матеріалом і зверху. Щоб вода не випарувалася, ємність закривають пластиковим пакетом або кришкою. Пророщування насіння передбачає їх набухання і»наклевивание». Довгі паростки не на користь насінню, вони обламуються при посіві і дають ослаблене рослина.

Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

Насіння огірків можна пророщувати і на ватних дисках, але не на ваті: вони заплутаються в ній і з’явиться ризик обламати паростки

1. Чого не варто робити з насінням перед посівом:

  1. перевіряти на схожість. У насіння, куплених в спеціалізованих магазинах, схожість становить 95-100%.
  2. перевіряти насіння на повновагість в сольовому розчині. Сортові гібриди високоякісні і не повинні мати «пустушок».
  3. знезаражувати. Це вже зроблено виробником. А ось боротися з хвороботворними бактеріями і грибками в грунті не буде зайвим, для цього варто пролити борозенки або лунки яскраво-рожевим розчином марганцівки перед посадкою.
  4. пророщувати насіння, вкриті оболонкою. Якщо ви купили інкрустовані або гранульовані насіння, не порушуйте їх оболонку, висівайте сухими. Але приділіть особливу увагу поливу грунту, в яку вони будуть посіяні. Вона повинна постійно бути вологою, інакше насіння не «прокинуться».

Посів і догляд за рослинами у відкритому грунті

Огірки у відкритий грунт висівають трьома способами: в звичайну або теплу грядку, рядами і лунками:

  • розбиваючи грядки, відстань між ними робіть 60-70 см. На кожній грядці проводять дві борозни на відстані 30 см, куди висівають насіння на відстані 25-35 см;

Теплу грядку можна влаштувати на соломі, прілой листі або компості.

  • посів рядами проводять в добре политі поодинокі борозни з шириною міжрядь 70 см;
  • лунки розташовують за схемою 50х50 см, в кожну додають перепрілий гній, на який укладають по 2-3 насіння.

Для сприятливого росту і розвитку рослин дотримуйтесь нескладних правил:

  1. сіяти насіння слід в прогріту грунт, нічна температура повинна бути не менше 15ос, денна — близько 20ос.
  2. при будь-якому способі посіву слід пам’ятати про хороше зволоження грунту.
  3. засипати насіння потрібно шаром землі не більше 2 см, причому пухкої, дрібної, можна навіть тонким шаром піску.
  4. незайвим буде внесення 2-3 ч.л. Комплексного добрива на 1 м борозни.
  5. після посіву насінню потрібно забезпечити високу вологість (особливо інкрустованим) і захист від поворотних заморозків. Для цього посіви вкривають плівкою, але можна зробити і тимчасові укриття з пластикових пляшок. Знімати їх можна тоді, коли загроза заморозків мине.
  6. коли огірки повністю зійдуть, проводять прополку і розпушування міжрядь і полив. Поливати рослини краще в ранні ранкові години або ввечері, теплою відстояною водою. Зрошення можна поєднувати з підгодівлею золою (1 ст.на відро води) або іншими добривами, наприклад, сумішшю суперфосфату і калімагнезії (по 30 г на відро води). 250 г такого розчину під одну рослину буде достатньо.
  7. після поливу пухку удобрену землю підсипають до стебел рослин для утворення додаткових коренів.
  8. грунт навколо рослин можна замульчувати соломою, тирсою, сіном, компостом. Це попереджає пересушування землі, уповільнює ріст бур’янів, не дає плодам стикатися з землею, що зменшує забруднення і захворюваність.

Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

Мульчування приносить огіркам велику користь, а також позбавляє городників від зайвої праці по прополці і поливу

Його слід захищати від недуги — підійдуть засоби купроксат, ридомил, оксихом.

Допоможе і розчин молочної сироватки (2 л на відро води) з додаванням 1 ч.л. Мідного купоросу.

Особливості вирощування в теплицях і квартирі

Посадка в теплиці мало чим відрізняється від посіву у відкритий грунт, але для теплиць частіше використовують розсаду в стадії 3-4 основних листя, щоб прискорити отримання свіжої продукції. Однак слід врахувати такі моменти:

  • потрібне обов’язкове знезараження грунту (розчином марганцю навесні, мідного купоросу-восени);
  • видаліть рослинні залишки після закінчення періоду росту та збирання плодів, у неприбраних стеблах і листках можуть зимувати збудники хвороб;
  • на 1 м2 повинні розташовуватися не більше 3 рослин;
  • витягнулися розсаду кладуть злегка набік і засипають землею майже до подсім’ядольного коліна;
  • полив потрібен по 3-4 л під рослину через день, температура води не менше 24 ос;
  • вологість повітря в теплиці повинна бути близько 80%;
  • не забувайте про своєчасне формуванні рослин і розташуйте їх на шпалерах таким чином, щоб усім вистачало світла.

Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

Хлопчик з пальчик чудово почуває себе під плівковими укриттями і в теплицях

При вирощуванні в кімнаті на підвіконні або на балконі варто пам’ятати про деякі нюанси:

  1. загущення посадок призведе до відсутності врожаю або навіть до загибелі рослини. На одне стебло потрібно не менше 5 л родючого легкого грунту. Найкраще підійде торфоперегнійна або ж куплена в спеціалізованому магазині грунтова суміш.
  2. якщо огірочки почали зав’язуватися рано, в лютому-березні, а погода похмура, необхідно проводити досвечивание лампами денного світла, щоб загальна тривалість світлового періоду була не менше 12 годин.
  3. при будь-якому способі вирощування плоди слід збирати регулярно, щонайменше раз на 3 дні, щоб не допускати їх переростання. Збір проводять акуратно, не перевертаючи і не піднімаючи батоги.

Огірок хлопчик з пальчик: гібрид з незаперечними достоїнствами

Гібрид хлопчик з пальчик можна вирощувати на підвіконні

Відео: вирощування огірків на балконі

Відгуки про гібрид хлопчик з пальчик

В минулому році садила хлопчик з пальчик, багато огірочків отримала, дуже смачні, абсолютно без гіркоти, тому в цьому році знову купила насіння цього сорту.

Franni

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=39538&st=700

Я перші огірочки приблизно 5 квітня замочую, вони починають плодоносити в останніх числах травня. У минулому році хлопчик з пальчик дуже порадував. До перших вуличних огірочків наминали за милу душу.

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=39538&st=700

А ось огірки хлопчик з пальчик (посадила через незнання) — жахливі!

Uga

Https://forum.sibmama.ru/viewtopic.php?t=519997&start=60

У огірочків відмінний смак і хрусткі якості, вони ще й суперранніе. Але є одна умова, при посадці потрібно використовувати агротканину, або ж накривати їх пластиковими пляшками на ніч. Вони занадто бояться весняних холодних ночей!

Xzbt12

Http://otzovik.com/review_4848549.html

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!
1. Отримати багатий урожай смачних, хрустких, ароматних огірочків-мрія будь-якого городника. Гібрид хлопчик з пальчик стане реальною підмогою в досягненні цього. Урожай можна отримати не тільки влітку у відкритому грунті, але і навесні в теплиці, і навіть взимку на балконі квартири.