Зозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірків

61

Огірки-одна з найпопулярніших овочевих культур. Особливо цінуються у городників ранні і високоврожайні її різновиди. Повною мірою цим вимогам відповідає вітчизняний гібрид зозуля f1, що радує дачників і фермерів вже не один десяток років.

Зміст

  • Історія вирощування огірків зозуля f1
  • Опис гібрида зозуля f1

    • Відео: особистий досвід вирощування гібрида зозуля f1
  • Особливості агротехніки

    • Догляд за дорослими рослинами

      • Відео: як зробити шпалеру для огірків своїми руками
    • Можливі захворювання гібрида і боротьба з ними

      • Фотогалерея: препарати для обробки огірків
  • Відгуки городників

Історія вирощування огірків зозуля f1

Гібрид зозуля f1 був виведений на овочевий дослідної станції імені в.і. Едельштейна при тссха. У 1972-му році він вступив на сортовипробування, після закінчення якого був внесений до державного реєстру селекційних досягнень як культура, рекомендована до вирощування в закритому грунті по всій території нашої країни.

Незважаючи на вельми поважний вік, гібрид зозуля f1 і сьогодні користується популярністю як у городників-любителів, так і у професіоналів. Причому багато хто з них вирощують його не тільки в теплицях, але і у відкритому грунті.

Опис гібрида зозуля f1

Зозуля f1 являє собою слабоплетистое, частково партенокарпическое (утворює зав’язі без запилення) рослина. Висота куща зазвичай не перевищує 1 м.квіти переважно жіночого типу. Плоди циліндричної форми, іноді з невеликим вигином. Їх довжина коливається від 14 до 30 см, а вага — від 160 до 300 г.шкірочка темно-зелена, з добре помітними поздовжніми смужками і рідкісними великими горбками. Шипи білого кольору. Хрустка м’якоть соковита і щільна, володіє відмінним солодкуватим смаком і вираженим ароматом.

Зеленці цього гібрида досягають технічної стиглості вже через 46-48 діб після появи сходів. Період плодоношення розтягнутий, при сприятливих умовах може тривати 3-4 місяці, але максимальна віддача плодів зазвичай припадає на перші 30 днів. При вирощуванні в теплиці врожайність сорту становить близько 15-20 кг з 1 м2, у відкритому грунті цей показник трохи зменшується. При нерегулярному зборі зеленці довго не жовтіють і зберігають свої смакові якості. Вони також добре переносять транспортування.

Зозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірків

Огірки зозуля f1 добре переносять зберігання і транспортування

Огірки зозуля f1 найчастіше вживають в їжу в свіжому вигляді. Підходять вони і для маринування або приготування консервованих салатів. Але для засолювання краще вибрати інший сорт. На думку кулінарів, при такому способі обробки зеленці зозулі f1 швидко втрачають хрустку консистенцію і розм’якшуються.

У число безперечних переваг гібрида зозуля f1 входить і невибагливість. Він добре переносить недолік сонячного світла і тепла, а також має стійкість до таких небезпечних захворювань:

  • вірус огіркової мозаїки;
  • оливкова плямистість;
  • коренева гниль.

Огірки зозуля f1 були першим овочем, який я успішно виростила на своїй ділянці. Незважаючи на те що серед моїх посадок регулярно з’являються різні новинки, цей гібрид залишається одним з найулюбленіших. Наша сім’я високо цінує його за відмінний смак, що ідеально підходить для літніх салатів. Але головна його перевага-стійкість до примх погоди, якими славиться середня смуга. Навіть холодним літом 2017-го року всього 5 кущів зозулі f1 принесли достатню для нашої сім’ї кількість огірків, в той час як інші гібриди і сорти практично не зав’язували плодів у відкритому грунті.

Відео: особистий досвід вирощування гібрида зозуля f1

Особливості агротехніки

Гібрид зозуля f1 був створений спеціально для вирощування в теплицях і парниках. Городники з південних регіонів отримують відмінний урожай і у відкритому грунті. У середній смузі і більш північних областях зозулю f1 часто садять в теплі грядки, що складаються з 3 шарів:

  1. грубі деревні залишки.
  2. дрібне рослинне сміття (трава, опале листя, кухонні відходи, подрібнені гілки чагарників).
  3. родюча земля.

При перепріванні органіки, що входить до складу такої грядки, виділяється велика кількість тепла, яке дозволяє зозулі f1 відмінно рости і плодоносити навіть при прохолодній погоді. Для його збереження рослини накривають плівкою або нетканим матеріалом, натягнутим на дуги. При настанні спеки його необхідно прибрати. В іншому випадку огірки можуть загинути від перегріву або отримати опіки.

Зозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірків

Гібрид зозуля f1 добре росте і плодоносить не тільки в теплицях, але і на теплих грядках

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Зозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірків

В якості теплої грядки я використовую звичайну залізну бочку з отворами на дні. Це дозволяє заощадити місце на моєму невеликій ділянці і навіть прикрашає його, адже розрослися огірки з яскраво-жовтими квітами і красивими плодами виглядають досить декоративно.

До заповнення бочки приступаю ще восени. Першим шаром укладаю деревні гілки, які служать відмінним дренажем. Потім в хід йдуть більш дрібні рослинні залишки: листовий опад, скошена трава і очищення від овочів або фруктів. На них я обов’язково насипаю трохи компосту і (при наявності) перегною. В останню чергу використовую родючу землю, перемішану з невеликою кількістю піску і деревної золи. Наступної осені добре перегнилу начинку бочки я відправляю на звичайні грядки і знову приступаю до її заповнення.

Гібрид зозуля f1 можна вирощувати як через розсаду, так і посівом насіння на постійне місце. У першому випадку плодоношення починається на кілька тижнів раніше, але ця перевага часто втрачається через те, що пересаджені рослини довго приживаються на новому місці. Уникнути цього цілком можливо, вирощуючи розсаду в окремих стаканчиках, з яких рослини легко витягуються без пошкодження кореневої системи.

Зозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірків

Огірки краще висаджувати в окремі стаканчики, щоб не пошкодити кореневу систему при пікіровці

На постійне місце молоді огірки висаджують у віці 2-3 тижнів, за схемою 2-3 рослини на 1 м2. До цього моменту грунт повинен прогрітися до + 15°c. Більш низька температура в кращому випадку призведе до помітного відставання в рості, а в гіршому — стане причиною загибелі ліани.

Посів насіння також виробляють тільки після достатнього прогрівання землі. Лунки розташовують за тією ж схемою, що і при посадці через розсаду, і поміщають в кожну з них по 2-3 насіння. Після появи сходів слабша рослина прищипують. Висмикувати його не рекомендується, так як при цьому важко не пошкодити коріння залишається сіянця.

Догляд за дорослими рослинами

Завдяки обмеженому бічному розгалуження гібриду зозуля f1 не потрібно пасинкування. Зазвичай його вирощують, підв’язуючи до вертикальної шпалери. Для її спорудження по краях і в центрі ряду огірків вкопують стовпчики і натягують між ними сітку або кілька рядів дроту. Молоді рослини акуратно підв’язують до шпалери м’якою мотузкою, намагаючись не пошкодити стебло. Надалі огірки самі закріплюються на опорі, чіпляючись за неї вусиками.

Зозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірків

Зазвичай гібрид зозуля f1 вирощують на шпалері

Обробити будь-якими фунгіцидними засобами. До них відносяться такі препарати:

  • бордоська рідина;
  • мідний купорос,
  • превікур;
  • каратан;
  • топаз.

Фотогалерея: препарати для обробки огірків

Зозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірківбордоську рідину для обробки рослин готують з порошкуЗозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірківфунгіцид превікур бореться із захворюваннями овочівЗозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірківмідний купорос використовують в тому числі в боротьбі з хворобами рослинЗозуля f1: перевірений не одним десятком років гібрид огірківпрепарат топаз також призначений для лікування овочів

Відгуки городників

Чудовий і чудовий сорт! коли його посадила в середині червня просто насінням в землю, то вже майже ні на що не сподівалася. І ось диво — до кінця червня він вже наздогнав своїх передпосаджених сусідів з розсади, а значить, що у насіння високі схожі якості і енергія проростання в тому числі. А ось вже в середині липня з’явилися довгенькі огірочки-жодного з гіркотою або якогось кострубатого! рекомендую! на салат саме те. Ну а для засолювання потрібно пошукати сорти потрадиціоннее, а то такі екземпляри можуть і в банку не увійти!

Volkovava

Https://otzovik.com/review_1173892.html

Кілька років я експериментувала, а потім повернулася знову до повірених зозуля f1. За минулий сезон з 6 коренів зняла 17 відер, і це не перерощуючи).

Annabychkova

Https://otzovik.com/review_912570.html

У зозулі перед усіма іншими сортами є ось-так перевага. Вона-один з небагатьох сортів, який можна вирощувати саме на ранній урожай в неопалюваній теплиці. Майже всі смачні сорти при висадці розсади на початку травня вередують і скидають зав’язь, поки нічні температури не підвищаться до потрібних значень і перепади температур будуть менше. А зозуля плодоносить. Я її тому завжди кілька кущів розсадою вирощую і висаджую. А до липня, коли посіяні підтягнуться, вже висмикую.

Тоха

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=20798&start=465

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Зозуля f1 приваблює дачників раннім терміном дозрівання смачних огірків і високою врожайністю навіть при мінімальному догляді. Звичайно, в наші дні існують сорти і гібриди огірків з більш значними характеристиками. Але незважаючи на конкуренцію і похилий вік, зозуля f1 продовжує користуватися популярністю і стабільно радує нас своїми ароматними плодами.