3 факти про дровах, які змусять перебрати дровах

72


Дрова різних порід дерев мають різні фізичні і механічні властивості, свої особливості. Одні краще підходять для опалювальних цілей, інші ж, навпаки, мають низьку теплотворну здатність.

Березові

3 факти про дровах, які змусять перебрати дровахберезові дрова найбільш популярні для топки вже кілька століть поспіль. Береза відноситься до твердих порід дерева і за кількістю тепла, що виділяється поступається лише дубу. Так як ця деревина містить багато смоли, то для розтоплення вона погано підходить. дрова з берези дуже довго горять, а полум’я завжди високе і рівне. Однак під час згоряння виділяють багато гару, яка згодом осідає на димоході. Зберігаються вони протягом пари років, після чого втрачаю велику кількість корисних властивостей. Вважається, що аромат, який виділяє береза під час горіння, сприятливо впливає на дихальні шляхи і захищає від багатьох захворювань.

Осикові

3 факти про дровах, які змусять перебрати дровахдрова з осики не дають кіптяви. Часто їх використовують для профілактики стану димоходу. Якщо ж їх підкинути до дров з дуба або берези, вони будуть добре горіти і довго виділяти пристойний жар. Самі по собі дають мало тепла, але горять високим рівним полум’ям. цю особливість помітили ще в давнину і почали використовувати для випалювання сажі в димоходах. До дров з осики також підкладали сухі картопляні очистки: так шар сажі швидше розпушувався і випаровувався разом з димом.

Вишня, яблуня і ялівець

3 факти про дровах, які змусять перебрати дровахдрова з дерева яблуні вважаються хорошим джерелом тепла, довго зберігають жар і мають високу тепловіддачу. Крім цього, вони не коптять і виділяють приємний запах. Зазвичай яблуневі дрова використовують для приготування м’яса або риби в коптильнях, так як для топки їх потрібно багато, а дістати їх складно. схожими властивостями володіють вишня та інші плодові дерева. Вони приємно пахнуть, проте диму від них в рази більше. що стосується ялівцю, то поліна з цього чагарнику придатні в основному для копчення. Вони надають копченостям привабливий золотистий колір і своєрідний аромат. Ялівцевий дим має знезаражувальні властивості. готування на ньому зазвичай має на увазі поєднання декількох деревних порід і трав, так як обробка тільки ялівцевим димом надає страві смак, який сподобається далеко не всім.