4 особливості догляду за томатами в серпні

52


У серпні наближається пора збору томатів. Щоб урожай був рясним, городникам потрібно бути уважними і пам’ятати про особливості догляду в цьому місяці.

Рідкі підгодівлі

протягом усього сезону не можна нехтувати підгодівлею. Від нестачі азоту листя томатів можуть стати більш світлими. Значить, процес фотосинтезу і збагачення рослини киснем сповільнився. Це відіб’ється і на плодоношенні. В цьому випадку треба полити грядки розчином сечовини (1 ст.л. На відро води). якщо кущі виглядають млявими і низькорослими, то для їх підгодівлі застосовують пташиний послід. Його змішують з водою (0,5 кг на 10 л води) і настоюють приблизно тиждень. Концентрат розводять водою (в пропорції 1:20) і після попереднього зрошення грядок вливають під кожен кущ приблизно літр розчину. Калій-найважливіший елемент для гарного цвітіння рослин і отримання рясного врожаю. А в серпні потреба в калійних добривах у томатів зростає вдвічі. Найпростіший спосіб збагатити грунт цим мікроелементом-поливати грядки не рідше одного разу на два тижні настоєм золи. Один стакан порошку розмішують в 10 л води, залишають на кілька днів, проціджують і застосовують для прикореневого підживлення. хороший ефект для підвищення стійкості рослин до хвороб і приросту врожайності дає готове мінеральне добриво «калімагнезія». Його розводять і використовують за інструкцією, зазначеної на упаковці, а застосовують в серпні для поливу томатів і обприскування їх надземної частини.

Обірвати суцвіття

у період активної вегетації на томатах з’являються квіти, з яких формуються майбутні помідори. Але в прохолодному серпні нові суцвіття вже не встигнуть перетворитися в повноцінні плоди: на їх дозрівання потрібно не менше 45 теплих сонячних днів. тому нові зав’язі з рослини треба видаляти. Крім того, слід обривати і нижнє листя. Цю процедуру треба проводити дуже акуратно. Видаляють не більше двох-трьох листочків в день. При правильному проведенні цих заходів томати всі свої сили віддадуть на дозрівання вже наявних зелених плодів.

Грамотний полив

якщо помідорні плантації поливати в серпні занадто рясно, то це може привести до розтріскування і загнивання плодів. Але щоб томати налилися і стали великими, грядки треба зволожувати регулярно. дуже добре для цієї мети підійде система крапельного поливу. Її можна замовити у фахівців або зробити самостійно. Професійні пристрої привабливі тим, що їх постачають приладом для включення в певний час. А в саморобних пристроях, наприклад, зроблених з пластикових пляшок з дозаторами, вода встигає нагрітися до комфортної температури. 4 особливості догляду за томатами в серпніале якщо немає можливості організувати систему крапельного поливу, то треба обов’язково зрошувати грядки кожен сонячний ранок, щоб рослини отримали достатньо вологи перед жарким серпневим днем. І застосовувати для поливу тільки теплу воду, зігріваючий грунт після прохолодної ночі.

Вчасно лікувати

у серпні через перепад денних і нічних температур імунітет рослин падає, і вони стають сприйнятливим до багатьох хвороб. У таких складних умовах у томатів часто з’являється грибкова інфекція-фітофтороз, яку ще називають бурою гниллю. хвороба починає розвиватися з нижньої частини рослини. Спочатку на стеблі і листках з’являються коричневі і сірувато-бурі смуги. Грибок поступово вражає і плоди-на них утворюються характерні темно-бурі плями. Інфекція з’являється по поверхні томатів будь-якого ступеня зрілості і проникає в їх м’якоть. Плоди гниють і стають непридатними в їжу. Якщо хворі помідори збирають зеленими, то розвиток інфекції не зупиняється і в процесі дозрівання їх на підвіконні. посадки томатів обробляють профілактично або при появі перших плям на стеблах і листя. Застосовують і готові хімічні протигрибкові препарати (»хом«,» фітоспорін«,» профіт голд«та ін.), і аптечні ліки, що володіють фунгіцидною дією (»трихопол«,» фурацилін», йод та ін.), і перевірені народні засоби (соду, сіль, молочну сироватку, оцет). Хороший ефект дає чергування готових і саморобних складів. якщо в серпні часто йдуть дощі, мало світить сонце, а нічна температура сильно опускається, то рослини може вразити фузаріозне в’янення. Це теж грибкове захворювання, при якому листя томатів жовтіють, засихають і опадають. Заражений кущ швидко гине. Хворобу можна зупинити протигрибковими біологічно активними препаратами, такими як «триходермін», а для поливу сильно пошкоджених рослин використовують, наприклад, «псевдобактерин-2». для профілактики захворювання обприскують рослини і зволожать грунт блідо-рожевим розчином марганцівки і складами, що містять мідь, наприклад, «бордоською рідиною». короткий світловий день, низька температура навколишнього повітря і надмірне захоплення азотовмісними добривами можуть спровокувати у томатів в серпні розвиток важкого вірусного захворювання — стрика. Хвороба може значно знизити врожайність і погіршити смак стиглих плодів. Якщо ви помітили на бадиллі смужки і плями різної форми, що мають колір від червоного до коричневого, то посадки треба терміново обробити карбофосом. Процедуру повторюють через 10 днів. Треба обприскувати не тільки хворі рослини, а й кущі, на вигляд не уражені вірусом. Все зів’яле листя при цьому треба обов’язково обірвати і спалити. хороші результати в боротьбі зі стриком дають і хімічні фунгіцидні препарати. На вірус згубно діють домашні склади з молока (1 л), води (10 л) і декількох крапель йоду. щоб попередити виникнення захворювань помідорів, необхідно правильно здійснювати агротехнічні заходи:

  • знезаражувати насіння перед посадкою;
  • вибирати для грядок добре освітлене і вентильоване місце;
  • ретельно прополювати посадки і міжряддя;
  • не допускати надмірного поливу, особливо при зниженні температури навколишнього повітря;
  • своєчасно видаляти хворі кущі.