5 простих засобів для великого врожаю, якими ви можете підгодувати свою розсаду

61


У гонитві за багатим урожаєм зовсім не обов’язково вдаватися до використання хімічних підгодівлі. Часом досить заглянути в домашню аптечку, покопатися в кухонних шафах або звернути увагу на утилізовані відходи, щоб виявити справжнє джерело добрив.

Перекис водню

перекис водню використовується не тільки в традиційній медицині, але і в садівництві. Цей пероксид відомий своїм благотворним впливом на органіку. Він значно прискорює ріст розсади, підсилює її і захищає від шкідливих мікроорганізмів. Найчастіше їм рекомендують поливати помідори, огірки, капусту, перець і цибулю. використання перекису водню в якості підгодівлі для розсади обумовлено хімічним складом рідини (н2о2). На відміну від звичайної води, в ній присутній додатковий атом кисню, тому при обробці рослин розчин з її додаванням окисляє грунт. В результаті велика частина шкідливих бактерій вмирає, а земля насичується киснем. рецепт суміші на основі перекису простий:

  1. залити 1 столову ложку перекису (3%) в 1 літр води.
  2. ретельно перемішати.
  3. після розчинення елементів, можна переходити до підгодівлі.

однак в деяких випадках такий розчин лише шкодить розсаді. Якщо з якоїсь причини після обробки на поверхні грунту утворився щільний білий наліт, від використання перекису краще відмовитися.

Дріжджовий настій

спектр застосування дріжджів не обмежується кулінарією. Їх також ефективно використовують в садівництві для приготування поживних підгодівлі. Причина тому-велика кількість амінокислот, білка, вітамінів групи в, е, н і інших мікроелементів в їх складі. добрива з додаванням дріжджів-чудова альтернатива хімічним стимуляторам росту рослин. Подібні натуральні підгодівлі покращують склад грунту, насичуючи її калієм, азотом та іншими мікроелементами, в результаті чого розсада стає витривалішими, а її зростання значно прискорюється. добрива з додаванням дріжджів радять використовувати для томатів, огірків, перцю, полуниці і навіть кімнатних рослин. Такі підгодівлі особливо корисні для культур, які вважають за краще тінь, адже вони ще більше потребують багатою корисними сполуками грунті. для приготування добрива необхідно:

  1. змішати воду і дріжджі в співвідношенні 100: 1.
  2. отриману суміш слід залишити на 24 години.
  3. на наступний день додати в неї воду в співвідношенні 1: 5.

зловживати такою підгодівлею не варто. Розсаду можна удобрювати не більше 3 разів за сезон, інакше дріжджі поглинуть занадто багато кальцію, через що рослина значно ослабне. Крім того, культура під впливом цієї суміші активно споживає речовини з грунту, виснажує її. При надмірному добриві грунт швидко стане важко розробляється.

Йод

розчин з додаванням йоду — універсальний засіб для ефективної підгодівлі широкого переліку культур. Його використання благотворно позначається на зростанні суниці, перцю, томатів, огірків і різних кімнатних квітів. розчин йоду використовується для стимуляції росту розсади, підвищення її імунітету і для боротьби з грибковими захворюваннями культур. Крім того, плоди рослин, удобрені йодом, особливо багаті мікроелементами. розсада потребує незначних дозах йоду, тому виробництво підгодівлі на його основі в промислових масштабах не налагоджено. Однак її завжди можна приготувати самостійно. Особливо ефективною буде суміш з додаванням мінеральних добрив:

  1. додати в 10 літрів води 10 мл йоду.
  2. туди ж відправляються 10 г суперфосфату і 20 г сульфату калію.
  3. як тільки компоненти повністю розчиняться, можна приступати до підгодівлі.

при замішуванні розчину дуже важливо дотримуватися зазначені пропорції, оскільки підвищена концентрація йоду сильно шкодить розсаді. Результат подібної помилки-деформація рослини і його плодів. також варто враховувати особливості обробки розчином йоду. Його концентрацію зменшують, якщо грунт і без того їм багата. Якщо ж розсада відчуває його дефіцит, її необхідно попередньо підготувати. Для цього перша обробка проводиться розчином зі зменшеним вмістом йоду (5 мл на 10 літрів води).

Зола

зола-універсальне добриво, яке підходить не тільки для підгодівлі, але і для кореневої обробки. Вона покращує якість надмірно кислого грунту, сприяє прискореному розкладанню органічних елементів, стимулює зростання і бореться зі шкідниками. у золі містяться калій, кальцій, фосфор, залізо, магній, сірка, кремній, бор, марганець та інші такі необхідні культурам мікроелементи. Крім того, її виробництво — найпростіший процес, який вимагає хіба що залишків деревини, соломи або бадилля. однак на спалювання піде не все, що погано лежить. Так, наприклад, не можна використовувати дошки, оброблені лаком, папір з поліграфічними барвниками, адже хімікати, навпаки, лише сповільнять розвиток розсади. при утилізації органічних відходів необхідно орієнтуватися на потреби удобрюваної культури. Якщо вона потребує калію, то зола з стебел соняшнику або гречаної соломи буде найкращим варіантом. При нестачі кальцію можна використовувати березові або соснові дрова (будь-які тверді породи деревини). А зола з кортофельной бадилля або пшеничної соломи заповнить нестачу фосфору. Отриманий порошок досить розсипати навколо підстави стебла.

Нашатирний спирт

рослина, яка страждає від нестачі азоту, зазнає труднощів з фотосинтезом. В результаті спостерігається недорозвиненість листя, передчасне в’янення, пожовтіння або блідість листових пластин. Заповнити запаси такого важливого з’єднання допоможуть добрива з додаванням нашатирного спирту.

Нашатирний спирт-це концентрована настоянка аміаку. На перший погляд, обробка культури подібною речовиною небезпечна, але при грамотній дозуванні вона все ж принесе свої плоди. Головне-дотримуватися пропорції, інакше можна дійсно погубити розсаду.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
5 простих засобів для великого врожаю, якими ви можете підгодувати свою розсаду

Процес приготування розчину не відрізняється хитромудрістю:

  1. 3 столових ложки настоянки з концентрацією 10% необхідно змішати з 10 літрами води (для кімнатних рослин — 1 столова ложка).
  2. компоненти ретельно змішуються.
  3. після цього можна приступати до удобрення.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!
1. Заливати суміш слід прямо під корінь. При цьому потрібно робити перерву в два тижні між підгодівлею. Якщо удобрювати культуру частіше, то плоди будуть містити занадто багато нітратів.