11 овочів, які потрібно садити в кризу, щоб не голодувати

56


Фінансова криза — для багатьох привід задуматися про економію. Продукти харчування, складові, як правило, більшу частину витрат, також потрапляють в цей список. Однак навіть в такий час не варто відмовлятися від вкрай корисних для нашого організму овочів. Більшість з них можна виростити на власній дачі.

Бобові

бобові культури — продукт поживний і корисний. Крім того насіння їх коштують не дорого, вони невибагливі — саджанці швидко проростають, і не вимагають особливого догляду при вирощуванні. найпоширеніші варіанти-горох, боби і квасоля. Висушену квасолю можна гасити, додавати в супи і салати, і навіть робити з неї котлети. Боби смачні в свіжому вигляді. Зелений горошок можна консервувати і заморожувати, а також додавати в салати або вживати як гарнір.

Баштанні

всі баштанні культури також вкрай невибагливі. Висадивши всього по кілька кущиків кабачків, патисонів або гарбуза ви забезпечите всю сім’ю корисними овочами на цілий рік. з гарбуза варять варення або припасають її в свіжому вигляді. У теплому приміщенні з невисокою вологістю овоч зберігається більше 6 місяців. Кабачки і патисони можна консервувати і заморожувати.

Капуста

капусту вирощувати складніше, так як для цього знадобиться розсада. Але в цілому, всі види цього овоча допоможуть урізноманітнити меню в період кризи. наприклад, якщо висадити по 10-15 кущиків ранньої та пізньої білокачанної капусти, ви отримаєте овоч для свіжого салату і сировину для зимових заготовок. Цвітна капуста і кольрабі більш примхливі у вирощуванні. Їх часто вражають хвороби і шкідники, але дозрілі вилки можна заморожувати, а потім тушкувати, варити або запікати. Аналогічним чином вирощують капусту кале, брюссельську і брокколі. Частина врожаю вживають відразу, а частина – морозять або консервують на зиму.

Картопля

картопля-це головний овоч на нашому столі. Самостійне вирощування цієї культури допоможе економити на крупах. Але на відміну від бобових і баштанних, з нею доведеться повозитися. ця рослина потребує декількох розпушування, підгортання і обробці від колорадського жука. Однак приділивши йому увагу, навіть з невеликої ділянки ви зможете зібрати кілька мішків врожаю, що вистачить для харчування цілої сім’ї на кілька місяців.

Ріпчаста цибуля

процес вирощування даної культури простий. Досить помістити невеликі цибулинки на грядку і кілька разів прополоти сходи і розпушити грунт навколо них. в результаті ви отримуєте вкрай поживний набір овочів і зелені. Так як в процесі росту ви отримуєте соковиті зелені пір’я, який можна вживати в свіжому вигляді або заморозити на зиму, а при повному дозріванні — ріпчаста цибуля, який послужить вітамінним запасом на період холодів, а також буде добавкою до багатьох страв. Після ретельної просушування він зберігається довгий час.

Часник

принцип вирощування часнику майже такий же, як у ріпчастої цибулі. Крім самих ароматних головок, з грядки також можна отримати і часникові стрілки. Їх можна відварити і згасити на сковорідці зі спеціями, а також можна маринувати і консервувати на зиму. після дозрівання ви отримуєте ще один овоч, багатий вітамінами. Його також необхідно просушити на свіжому повітрі, після чого він може тривалий час зберігатися в сухому прохолодному приміщенні.

Морква

морква присутня в багатьох стравах, тому її безумовно варто посадити на дачі. Однак щоб отримати хороший урожай даного овоча, необхідно враховувати деякі нюанси. Від посадки насіння моркви до появи сходів проходить багато часу. Щоб прискорити процес, за 10-14 днів до цього їх поміщають в марлевий мішечок і прикопують в землю на глибину багнета лопати. безпосередньо перед посівом насіння витягують. До цього часу на них утворюються невеликі паростки, які прискорять появу пагонів на грядці. Коли ж з’являться масові сходи, морква потрібно не тільки прополоти, а й прорідити, щоб коренеплоди були більшими. даний овоч може зберігатися 6-8 місяців, не втрачаючи своїх властивостей і свіжості. Він смачний в будь-якому вигляді, а крім того збагатить ваш раціон корисними мікроелементами.

Огірки

огірки відрізняються високою врожайністю і стійкістю до хвороб. В одній упаковці зазвичай знаходиться близько 30 насіння, з більшості яких виростає повноцінний кущик, що приносить смачні і соковиті плоди. цей овоч можна вживати в свіжому вигляді або законсервувати, засолити, замаринувати. Якщо даному рослині вистачає світла і вологи, урожай буде рясним.

Перець

болгарський і гострий перець вирощують розсадним методом. Ці овочі допоможуть урізноманітнити раціон і зробити заготовки на зиму. Наприклад, солодкий болгарський перець можна консервувати або морозити. в останньому випадку овоч очищають від плодоніжки і заморожують цілком. У підсумку виходить заготовка для приготування фаршированого перцю. гострий овоч часто використовують в консервуванні, але для тривалого зберігання його краще засушити.

Буряк

столовий буряк-ще один невибагливий овоч. Досить помістити насіння в невеликі борозенки, а з’явилися сходи – прорідити. всього з 5 рядів довжиною 30-40 см можна зібрати кілька мішків буряка. Зберігати її краще в прохолодному підвалі. В такому випадку овоч залишиться щільним і свіжим до наступного сезону.

Томати

помідори вважаються складною у вирощуванні культурою, але всі зусилля будуть винагороджені багатим урожаєм. Вирощують томати розсадним методом. Початківцям дачникам варто віддати перевагу низькорослим сортам, які не потребують прищипуванні і установці опор. але, якщо хочеться зібрати більше врожаю, краще висаджувати крім цього і високорослі сорти. Всього 20 кущиків томатів різних сортів дадуть достатньо врожаю для вживання в свіжому вигляді, консервування, приготування домашнього томатного соку і соусу.