5 серйозних помилок при посадці хвойних, яких можна було уникнути

61


Здавалося б, хвойні дерева і чагарники — самі невибагливі рослини і посадити їх не складе ніяких труднощів. Однак всупереч очікуванням, хвойні вихованці досить вибагливі і без дотримання ряду правил не будуть рости належним чином.

Пошкодження кома землі

всі хвойні рослини пересідають неодмінно з земляною грудкою! якщо його оббити, коріння пересохнуть, і саджанець загине. У гіршому випадку кореневу систему можна і зовсім пошкодити механічно. щоб прикореневу землю можна було легко зберегти, перед викопуванням чагарнику або деревця його слід рясно полити. Після того як рослина буде викопано, кому потрібно швидко упакувати в мішковину і обв’язати дротом або міцним шпагатом. Якщо саджанець знаходився не в грунті, а в ємності, то перед тим як акуратно вийняти, його також слід добре полити. Після того як кому встановлений в посадкову яму, його потрібно розв’язати і акуратно видалити мішковину. Багато досвідчених садівники вважають за краще просто видаляти шпагат або дріт, а саму мішковину залишають, оскільки вона здатна перегнивати в землі.

Посадкова яма недостатнього розміру

багато початківці садівники через незнання викопують посадкову яму розміром трохи більше земляного кома, що знаходиться на коренях, тобто якщо він маленький, то і яма невелика. Так чинити не варто. Посадкова лунка повинна бути значно ширше і глибше, ніж кореневище саджанця. Оптимальний розмір посадкової ями повинен бути в півтора рази більше земляного кома. Щоб не заплутатися, варто орієнтуватися на свою долоню. Відстань від краю посадкової лунки до кома має бути не менше долоні дорослого чоловіка. А глибина повинна бути така, щоб стовбур саджанця починався на рівні грунту.

Глибоко посадили кореневу шийку

якщо саджанець викопали з грунту, то при пересадці орієнтуватися варто на кореневу шийку. Глибина посадкової лунки повинна бути такою, щоб коренева шийка перебувала на рівні грунту. Якщо саджанець з контейнера, то потрібно просто запам’ятати, на якому місці починався рівень грунту, і посадити також. При цьому допускається посадка хвойного вихованця на 1-2 см глибше, на той випадок якщо грунт осяде і стане більш щільною. В іншому випадку при занадто дрібної посадці коренева система пересохне, і рослина буде приживатися набагато гірше.

Висадка хвойних в невідповідному місці

для того щоб саджанець добре і швидко адаптувався на новому місці, важливо не ігнорувати його видові вимоги і створити оптимальні умови для сприятливого розвитку деревця або чагарнику. Вся справа в тому, що у кожного сорту є свої переваги. Наприклад, ялинам подобаються затінені ділянки, а строкаті кипариси, ялівець і модрина відмінно себе почувають на сонці. Ялівець віргінський любить глинисті грунти, а ялівець сибірський – піщані. 5 серйозних помилок при посадці хвойних, яких можна було уникнутитому перед покупкою того чи іншого сорту саджанця слід вивчити всі вимоги, які необхідні для його найбільш сприятливої адаптації.

Невдале сусідство

при виборі місця для посадки хвойного вихованця не варто забувати і про його сусідів. Хвойні дерева і чагарники мають властивість розростатися, а тому не люблять, коли їх садять поруч з парканом або будівлями. Занадто близьке сусідство один з одним або з іншими рослинами теж сприймається ними негативно. Тому необхідно залишати достатню відстань між рослинами, щоб вони могли спокійно рости, не пригнічуючи один одного. Крім того, варто уточнити вимоги для кожного виду. Наприклад, сосни і ялини добре сусідять, а ось ялиця пригнічує ріст інших дерев, тому садити її варто окремо або оформити в клумбу.