Як вибрати штори для маленьких вікон

83

Маленьке вікно робить кімнату громіздкою і незатишною, але за допомогою правильно підібраних штор, можна перетворити інтер’єр приміщення, привнісши особливу домашню атмосферу. Портьєри допоможуть підкоригувати форму і розмір вікна, підкреслити його цікавий і незвичайний дизайн.

Які вікна вважаються маленькими: норма і відхилення

Стандартні розміри вікон вказані в гост. Вони обчислюються виходячи з будівельних норм і правил для кожного житлового приміщення окремо, в залежності від рівня освітлення, загальної площі кімнат і архітектурного ансамблю в цілому.

Згідно гост, ширина вікна може бути від 870 мм до 2670 мм, а висота – від 1160 мм до 2060 мм.найпоширеніший розмір вікна – висота 1300 мм, а ширина – 1400 мм.

Вікна, що мають висоту менше 1300 мм і ширину менше 1400 мм, вважаються маленькими, що мають специфічні особливості і характерний дизайн. Вузькими вважаються віконні прорізи з шириною від 600 мм, низькими – з висотою від 560 мм.

Загальні правила вибору штор для невеликих вікон

Штори для маленького вікна необхідно вибирати, відштовхуючись не тільки від розмірів віконного отвору, а й від загального стилю дизайну приміщення.

Візуально збільшити маленьке вікно можна за допомогою карниза, який ширше ніж віконний отвір на 20 см, з кожного боку. Але не потрібно вибирати карниз занадто широким — при відкриванні портьєр буде видно частину стіни, а це виглядає не естетично.

У приміщеннях з невеликою площею не потрібно вішати довгі штори в підлогу, краще свій вибір зупинити на укорочених моделях, з вертикальним трохи розмитим візерунком – кімната буде просторіше.

На маленьких вікнах красиво виглядають штори до підвіконня, виготовлені з однотонних легких тканин пастельних відтінків.

При виборі портьєр для нестандартного вікна, потрібно уникати великої кількості шарів, драпіровок і рюшів, а якщо хочеться чогось оригінального і ошатного можна зупинити свій вибір на асиметричних повітряних шторах.

Низькі стелі можна візуально підняти, використовуючи довгі фіранки.

  • класичні

Навіть маленьке віконце можна оформити шторами в класичному стилі: прозорих коротких або щільних довгих, в поєднанні з повітряним тюлем. Особливо шику додадуть ламбрекени, які до того ж здатні візуально відкоригувати віконний отвір, але слід уникати зайвого декору і наляпистости, великих орнаментів і малюнків.

  • штори на петлях

Штори на петлях можуть бути як довгими, так і короткими, а петлі для даного виду штор роблять з того ж матеріалу, що і саме полотно. Найчастіше ці портьєри використовують для декорування віконних прорізів в інтер’єрах в стилі кантрі, а також сучасних нейтральних. Особливо зручні у використанні вони в дитячій кімнаті або спальні, так як рухаються по карнизу зовсім безшумно, до того ж утворюючи красиві рівні складки.

На петлі можна вішати різні види портьєр, які кріпляться на карниз: класичні довгі або короткі, французькі або лондонські, італійські або штори — кафе.

  • французькі

Французькі штори це справжня знахідка для маленьких віконець. Вони являють собою полотно, зібране в пишні горизонтальні або вертикальні складки, яке кріпиться, за допомогою підйомного механізму, на потрібній висоті.

Французькі портьєри краще поєднувати з простими однотонними фіранками, припустимо орнамент — простий і непомітний. Вони підійдуть для декорування віконного отвору в просторій кімнаті, а невеликому приміщенні краще не використовувати, вони обтяжують дизайн інтер’єру.

    римські

Римські штори – універсальні і підходять як для великих, так і маленьких вікон. Вони являють собою полотно, яке піднімаючись вгору, утворює красиві складки.

Римські штори можна поєднувати з легким тюлем і класичними портьєрами, адже вони прості і лаконічні, стильні та елегантні. Для їх виготовлення використовують як легкі повітряні, так і щільні тканини.

  • японські

Японські штори здатні зробити невелике віконце візуально великим. Вони являють собою тканинні панелі, плавно ковзають по горизонтальних напрямних. Їх регулювання здійснюється шнурами.

Даний вид портьєр простий і вишуканий одночасно, його можна поєднувати з струмливими фіранками або прозорим тюлем.

  • лондонські

Лондонські штори — це тканинне полотно, яке затягується з двох сторін шнурами, утворюючи красиву хвилю посередині, а з боків — глибокі складки віялом. При оформленні невеликих віконець їх можна комбінувати з римськими або рулонними фіранками.

    італійські

Італійські штори – це особливі портьєри, які в більшій частині несуть тільки декоративне навантаження, адже вони не закривають вікно від сторонніх поглядів з вулиці. Вони виглядають розкішно і помпезно, елегантно збираючись в складки і волани, які фіксуються за допомогою гачків. З їх допомогою невелике віконце можна зробити ширше.

  • бабусині фіранки

Бабусині фіранки або штори-кафе добре виглядають на невеликих віконних отворах. За своєю конструкцією — це одна або дві фіранки з дрібним квітковим орнаментом, які вішають на міні-карнизі на посередині вікна. Вони прикрасять інтер’єр в стилі прованс, кантрі або сучасному сільському.

  • пісочний годинник

Пісочний годинник-ідеальний варіант для маленьких вікон, який робить їх вишуканими. Вони являють собою полотно, посередині зав’язане тканиною, стрічкою або бантом. Даний вид портьєр роблять дизайн кімнати затишним.

  • рулонні

Рулонні штори підходять для практично будь-якого вікна, вони добре захищають від яскравих сонячних променів, дуже прості і практичні в експлуатації. Рулонні штори — це пряме полотно, що збирається в валик, завдяки чому зручно регулювати їх довжину. Кріпляться вони як на віконному отворі, так і на карнизі і для декорування крихітного віконця їх можна комбінувати з повітряними фіранками.

  • без карниза

Щоб зробити інтер’єр легше багато дизайнерів вважають за краще не використовувати для оформлення невеликих вікон карнизи. Їх функцію виконують всілякі гачки, декоративні прищіпки або металеві тримачі, а також волосінь або тонкий дріт.

  • жалюзі

Жалюзі добре захищають від яскравих сонячних променів і сторонніх поглядів з вулиці, їх, найчастіше, виготовляють з пластмасових пластин, рідше — з дерев’яних. Даний вид штор найчастіше використовують в нежитлових кімнатах, наприклад ванній, коморі або туалеті, коли вікно необхідно закрити особливо щільно.

  • штори на два вікна

Якщо на одній стіні розташовано два вікна, то доцільніше їх оформити разом, об’єднавши карнизом або ламбрекеном в єдине ціле. Це особливо вигідно, коли віконні прорізи невеликого розміру, адже в підсумку кімната стане візуально просторіше.

Колір портьєр повинен гармоніювати з колірною гамою переважаючою в кімнаті.

Тюль, тон світліше або темніше штор візуально збільшить розмір вікна. Яскравих і помітних кольорів при декоруванні невеликих віконних прорізів краще уникати, винятком можуть бути японські, рулонні або римські штори.

Свій вибір необхідно зупинити на легких тканинах – змішаних або натуральних. Ідеальний варіант-білий напівпрозорий текстиль.

Правила підбору штор на маленькі вікна: коригуємо пропорції вікна

  • широке невисоке вікно

Широке невисока віконце можна витягнути вгору за допомогою стельового карниза , який не повинен виступати за межі віконного отвору. Штори краще підбирати важкі, однотонні в підлогу або трохи нижче підвіконня і вішати їх, використовуючи люверси або декоративні кільця. Не можна використовувати великі орнаменти і вертикальні смуги, добре на таких вікнах виглядає легкий фактурний малюнок.

У ванній або туалеті, можна використовувати жалюзі або рулонні штори.

Вузьке довге вікно

Для того щоб скорегувати вузьке вікно, потрібно повісити карниз довше, ніж віконний отвір на 25 см з кожного боку. Обов’язково зі шторами, необхідно використовувати і тюль, довжина виробів повинна бути до підвіконня або трохи нижче. Підійдуть прямі легкі фіранки з одного полотна-японські, римські або рулонні. Не слід вішати карниз занадто високо-це ще більше подовжить вікно. Також трохи вирівняти віконний отвір допоможе прямий ламбрекен з горизонтальним малюнком, або напівпрозорий тюль з щільними прямими портьєрами на подхватах.

Для того щоб зробити скошене вікно красивим, слід вішати штори на спеціальний похилий карниз. Візуально збільшити маленьке вікно можна за допомогою довгих легких і однотонних штор.

Сама по собі форма скошеного віконного отвору красива і оригінальна, тому, неСлід сильно акцентувати увагу на гардинах. Добре підійдуть римські штори, а також французькі або австрійські.

Штори для спальні

У спальні будуть доречні легкі короткі штори з напівпрозорого матеріалу в поєднанні з римськими або рулонними шторами. А також прості довгі розсувні портьєри в комбінації з напівпрозорим тюлем. Візуально збільшити вікно можна за допомогою стельового карниза і багатошарового ламбрекену їх тюлю або органзи.

Для вітальні

При виборі портьєр на невеликі вікна в вітальню кімнату, краще уникати штор глибоких і насичених кольорів, а зупинити свій вибір на холодних світлих відтінках, які візуально збільшать простір. Потрібно максимально уникати наляпистости і багатошаровості, хороший варіант – одношарові портьєри на підв’язках, в поєднанні з напівпрозорими фіранками і ламбрекенами.

В кухню

На кухні фіранки, перш за все, повинні бути практичними, тому потрібно зупинити свій вибір на короткі шторах в поєднанні з укороченим тюлем або повітряним ламбрекеном. Можна також експериментувати з австрійськими або англійськими портьєрами в комбінації з рулонними або римськими, дуже доречними будуть штори-кафе. Дуже практично використовувати різні підхоплення і фіксатори.

Оригінальні фіранки для дачного будинку

Для дачного будиночка підійдуть вироби з легких натуральних або змішаних тканин світлих кольорів, наприклад штори-кафе, римські або рулонні фіранки. Важливо не перевантажувати приміщення декоративними елементами і зробити композицію з штор і тюлю простий і природною. Головне грамотно поєднувати довжину і щільність матеріалів.

Декор штор своїми руками

Декорують портьєри можна подхватами і підв’язками, які можна як купити вже готовими, так і виготовити самостійно – це привнесе в дизайн приміщення індивідуальності та оригінальності.

З обрізків портьєр або тюлю можна зшити бати і прикрасити їх намистинами, також красиво виглядають підхоплення з ланцюжків, особливо якщо нанизати на них різні декоративні предмети.

Навіть прості гачки і затискачі можна перетворити на витвір мистецтва, приклеївши на них черепашки, камінчики, квіти або інші дрібниці, які підкреслять загальний інтер’єр. Навіть зі звичайних гудзиків різних форм, кольорів і розмірів можна створювати унікальні композиції.

Для того щоб не захаращувати невелике віконце зайвим декором, можна самі штори обшити ажурними мереживами, бахромою або кистями.

У фотогалереї нижче наведені приклади декоративних елементів, виготовити які може кожен.

Нестандартні вікна можна перетворити за допомогою правильного текстильного оформлення, замаскувати недоліки і наблизити його пропорції до стандартних. Використовуючи штори, виготовлені з матеріалів різної щільності і колірної гами, можна наповнити кімнату додатковим світлом, а також відрегулювати висоту стель. Дизайн віконного отвору здатний змінити пропорції кімнати, підкресливши її переваги і приховавши недоліки.

Відео

У даному відео представлені сучасні тенденції в оформленні невеликих вікон в різних інтер’єрах.